2020/04/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
انگیزه پلید برای خواستگاری  از زن 46 ساله

انگیزه پلید برای خواستگاری از زن 46 ساله

خواستگار قلابی بعد از جلب اعتماد طعمه‌اش او را تهدید کرده و باج خواسته بود.

دوات آنلاین-جانشین پلیس فتا پایتخت از دستگیری خواستگار قلابی خبر داد و گفت: متهم قصد خود را کسب اموال شاکی اعلام کرد.

 

سرهنگ "داود معظمی گودرزی"گفت: بیست و ششم اسفند ماه سال گذشته خانمی 46 ساله ساکن تهران، حوالی خیابان جمهوری با در دست داشتن پرونده ای با موضوع اخاذی در فضای مجازی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) به پلیس فتا مراجعه کرد.

 

جانشین پلیس فتا عنوان کرد: شاکی پس از حضور در پلیس فتا اظهار کرد، مدتی است شخصی در شبکه اجتماعی واتس آپ وی را به تهدید و مبالغی از وی درخواست می کند.

 

این مقام انتظامی با اشاره به این که بررسی موضوع و دستگیر متهم در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت، گفت: ماموران پلیس فتا در تحقیقات پلیسی موفق شدند مردی 40 ساله ساکن تهران حوالی شهرک غرب شناسایی کنند.

 

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، متهم با شاکی مدتی است با یکدیگر آشنا به قصد ازدواج با یکدیگر داشتند، ادامه داد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و دستور جلب متهم صادر شد.

 

این مقام سایبری گفت: متهم که در بازجوئی اولیه منکر جرم ارتکابی بود، بناچار پس از مشاهده ادله پلیس لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی انگیزه خود را به دست آوردن اموال شاکی اعلام کرد.

 

جانشین پلیس فتا تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: در فضای مجازی از بارگذاری تصاویر و فیلم های شخصی خود که فرصت سوءاستفاده به سودجویان را می دهد، دوری کنید. چرا که این اطلاعات می تواند باعث خدشه دار شدن حریم خصوصی کاربران فضای مجازی و ایجاد مزاحمت برای آنها توسط دیگران شود .

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.