2020/04/08
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
روش جدید ژاپنی‌ها برای درمان مبتلایان به کرونا

روش جدید ژاپنی‌ها برای درمان مبتلایان به کرونا

در حالی‌که متخصصان ژاپنی روی این روش درمانی کار می‌کنند محققان چینی نیز نتیجه تازه‌ترین تحقیقات درباره نحوه انتقال کرونا را اعلام کردند.

دوات آنلاین-گروهی از متخصصان ژاپنی در روشی جدید دستکم ۱۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا را با استفاده از یک دستگاه قلب و ریه درمان کردند.

 

به گزارش ان. اچ. کی این افراد با دستگاه قلب و ریه طی مرحله ای که ECMO یا اکسپژناسیون غشایی برون پیکری نامیده می‌شود، تحت درمان قرار می گیرند در این روش اکسیژن مستقیما به خون ارسال می شود تا موقتا کار ریه را انجام دهد.

 

در یک بررسی که توسط کارشناسان این گروه متشکل از اعضای انجمن مراقبت های پزشکی ویژه ژاپن و انجمن پزشکی حاد ژاپن، از حدود ۳۰۰ موسسه پزشکی در سراسر ژاپن  به عمل آمد، مشخص شد که دستکم ۱۵ بیمار تحت این درمان قرار گرفتند که تا روز سه شنبه زنده بودند.

 

این گروه از کارشناسان می گویند از آنجاییکه در حال حاضر هیچ دارویی وجود ندارد که ثابت شده باشد علیه این ویروس موثر است، پزشکان تا زمانیکه ویروس توسط سیستم ایمنی بیمار از بین برود، باید این علائم را کنترل کنند.

 

گروه یاد شده می‌گوید چهار نفر از این ۱۵ نفر این دوره درمان را پشت سر گذاشته اند و در حال بهبودی هستند

نتیجه تازه ترین تحقیقات درباره کرونا

راه‌های انتقال ویروس کرونا از دیدگاه متخصصان چینی

کمیته ملی بهداشت و سلامت چین با انتشار آخرین نسخه از مطالعات این کشور در مورد ویروس کرونا مهمترین راه‌های انتقال این ویروس را «ذرات ریز آب دهان» و «تماس با افراد آلوده» عنوان کرد.

 

سخنگوی کمیته یاد شده در نشست خبری در پکن تصریح کرد علاوه بر این، «در فضای بسته با آئروسول غلیظ نیز احتمال آلوده شدن به ویروس وجود دارد».

 

با توجه به اینکه در ادرار و مدفوع مبتلایان نیز ویروس کشف شده، باید از آلودگی محیط به این موارد نیز پیشگیری کرد.

 

در طرح تجدید شده نسخه هفتم همچنین اشاره شده است که منبع اصلی همه گیری ویروس کرونا، آلوده شده ها هستند، برخی مبتلایان که علایمی ندارند، نیز به احتمال منبع سرایت ویروس هستند

 

کرونا و دانش‌آموزان

مدیرکل یونسکو اعلام کرد: کودکان بدترین ضربه را از اقدامات اضطراری مقابله با ویروس کرونا را خورده‌اند. در حالی که تعطیلی موقت مدارس به خاطر سلامتی و دیگر بحران‌ها مساله جدیدی نیست اما متاسفانه وسعت جهانی و سرعت فعلی تعطیلی مدارس، بی نظیر است و اگر طولانی شود می تواند تهدیدی برای حق تحصیل باشد.

 

تا کنون بیش از ۹ کشور تعطیلی مدارس را اجرایی کرده اند. بنا به پیش بینی یونسکو اگر این کشورها همه مدارس را تعطیل کنند، بیش از ۱۸۰ میلیون دانش آموز دیگر از رفتن به مدرسه منع خواهند شد.

 

مقامات یونسکو اظهار کرده اند بیشترین تاثیر این تعطیلی‌ها در چین با داشتن ۲۳۳ میلیون،  ژاپن با ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار و ایران با بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز بوده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1398/12/16
سال ۹۹پنج شنبه هم دانش آموزان به مدرسه بروند تاجبران دروس جامانده شود

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.