2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
شوهرکشی مقابل چشم فرزندان

شوهرکشی مقابل چشم فرزندان

زن جوان که 18 سال از شوهرش کوچکتر بود می‌گوید به خاطر خشونت‌های شوهرش او را مقابل چشمان فرزندانش خفه کرد.

دوات آنلاین-زن جوان که مدعی است به خاطر کتک های شوهرش او را به قتل رسانده است برای محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد.

 

این زن که 18 سال از شوهرش کوچکتر بود می گوید وقتی شوهرش را به قتل رساند که مقتول دختر 8 ساله‌اش را کتک زد.

 

این پرونده که در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت پیش از این به دلیل اینکه یکی از اولیای‌دم کودک بود به تعویق افتاده‌ بود. اما فرزند مقتول که در زمان قتل 8 ساله و حالا 10 ساله‌است بعد از دریافت حکم رشد از پزشکی قانونی در جایگاه قرار گرفت و از مادر خود اعلام گذشت کرد.

 

بر اساس مدارک موجود در پرونده سال گذشته زنی به نام  مژگان ۳۶ ساله به اتهام قتل همسرش بازداشت شد. این زن که خودش با پلیس تماس گرفته و  گزارش قتل را داده بود اتهام را قبول کرد و گفت از خود‌بی‌خود شده و شوهرش را کشته‌ است  .

 

دختر نوجوان  این زوج  به ماموران گفت : پدرم مرد بدرفتاری بود و همیشه سر هر موضوعی با مادرم درگیر می شد. آخرین بار  وقتی درگیری میان آنها  بالا گرفت، نفس پدرم بند آمد و روی مبل افتاد  و همان موقع مادرم روسری را  دور گردن او پیچید و او را خفه کرد .

 

با اظهارات دختر نوجوان  مادرش  تحت بازجویی قرار گرفت. وی گفت : شوهرم  که ۱۸ سال از من بزرگتر بود قبلا ازدواج کرده و یک فرزند داشت. او پس از جدایی از همسرش به خواستگاری من آمد و با هم ازدواج کردیم و  صاحب دو دختر ۱۴ ساله و هشت سال هستیم.

 

این زن ادامه داد:  فریدون مرد عصبانی بود  و همیشه بر سر هر موضوعی کتک کاری راه می‌انداخت تا این که آخرین بار دختر کوچکم را کتک زد. فریدون داشت به دخترم درس می‌داد که به او فحاشی کرد و او را زد همین باعث شد که من کنترلم را از دست بدهم و با او درگیر شوم.

 

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 

قصد قتل نداشتم

متهم از سوی دو دخترش بخشیده شد اما فرزند دیگر مقتول که از همسر اول او بود درخواست قصاص کرد.

 

مژگان در  تشریح جزئیات زندگی اش گفت :همسرم بازنشسته بود و بیشتر اوقات را در خانه می ماند. او مردی بداخلاق و عصبی بود. بارها  مرا کتک زده و فحاشی کرده بود. آخرین بار فریدون با دختر کوچکم درس کار  میکرد که شروع به فحاشی کرد و دخترم  را کتک زد. من که  از رفتار همسرم عصبانی شده بودم به او اعتراض کردم اما فریدون به سوی من  حمله کرد تا مرا کتک بزند. همان موقع  دعوا میان ما بالا گرفت. فریدون روی مبل افتاد. بیهوش شده‌ بود من که کارهایم دست خودم نبود به سمتش رفتم و او را خفه کردم.

 

وی  ادامه داد : من واقعا نمی خواستم شوهرم را بکشم  و در یک لحظه کنترل اعصابم را از دست دادم.

 

با پایان گفته‌های متهم وکیل مدافع او نیز در جایگاه قرار گرفت دفاعیات خود از موکلش را بیان کرد. در پایان متهم یکبار دیگر در جایگاه حاضر شد وگفت از آنچه اتفاق افتاده است به شدت پشیمان است.

 

با پایان جلسه دادگاه قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.