2021/09/23
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱ مهر
دیباچه
روابط نامتعارف چرا و چگونه شکل می‌گیرد

روابط نامتعارف چرا و چگونه شکل می‌گیرد

خیانت، طلاق، قتل، تعرض و ... نتیجه روابط نامتعارف است که با غفلت مردان و زنان شکل می‌گیرد.

دوات آنلاین-روابط نامتعارف زمینه‌ساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر و انواع جرم و جنایت‌ها است. دکتر ابراهیم اندرخورا جامعه شناس و استاد دانشگاه در یادداشتی در روزنامه خراسان به دلایل شکا گیری این نوع روابط پرداخته است که می‌خوانید:

 

برقراری ارتباط های نامتعارف در حوزه های مختلف معمولا چند رکن اساسی را به خود اختصاص می دهد این رکن ها شامل فرستنده ، گیرنده، موضوع پیام، کانال های ارتباطی و رمزگشایی است. ارتباط بین فردی با گرایش های جنسیتی به دلایل و عوامل مختلفی شکل می گیرد گاهی معانی کلمات به درستی ادا نشده و این افراد در قالب یک موضوع ظاهرا تعریف شده درگیر یک ارتباط کاملا چالشی می شوند.

 

دلایل ارتباط جنسیتی

ارتباط جنسیتی که می تواند دلایل مختلفی به همراه داشته باشد از جمله دوستی، ازدواج  احساس شادمانی ، اوقات فراغت ، لذت و...هر کدام تعاریف خاص خود را دارد برای مثال یک فرد دچار اختلال دوقطبی در حالت شیدایی خود شدیدا تمایل به ارتباط با جنس مخالف دارد. این گرایش یک اختلال روانی به شمار می رود که ممکن است آسیب های بی شماری را رقم بزند. 

 

برخی افراد نیز با ویژگی های شخصیتی مهرطلب تمام تلاش خود را در یک ارتباط معطوف به تایید شدن قرار می دهند که این نیز چالش های هولناکی را در جامعه برای خودشان و دیگران رقم می زند. افرادی که شخصیت ضداجتماعی دارند به دلیل نوع گرایش به پرخاشگری و خشونت و ویژگی های مرتبط با مسائل روانی مربوط به خود دنبال انتقام گرفتن و آسیب رساندن به خود و دیگران هستند از این رو بسیار اهمیت دارد که بدانیم ریشه یک اتفاق یک عامل روانی است یا یک عامل محیطی مانند شرایط اقتصادی. تربیت خانوادگی و ویژگی های اجتماعی و عوامل دیگر مانند عوامل جسمانی و فردی در این اتفاقات سهیم است.

 

آسیب‌های روابط نامتعارف

به هر حال وقتی در خبرها می خوانیم که یک فرد برای رسیدن به فرد مورد علاقه اش اخلاق و قانون را زیر پا می گذارد و دست به اقدامات و ارتباطات نامتعارف دور از شان اجتماع می زند می توان حدس زد که ضرب و شتم، خودکشی ، دیگرکشی و... در جامعه رخ دهد.

 

از این رو باید ابتدا ریشه این اتفاقات بررسی شود آن چه که اهمیت دارد توجه و تمرکز به این اصل مهم در زندگی است ، آرامش ، عشق و محبت سه عنصر اصلی تعیین کننده سلامت روان در حوزه های فردی و اجتماعی ارتباطی است که برای مقابله و پیشگیری از وقوع چنین جرایمی کمک کننده است.

 

افزایش  آگاهی فردی از طریق روش های مختلف می تواند تاثیرگذار باشد . زنان اغلب نمی توانند همزمان دلباخته و شیفته چند مرد باشند و اگر با این قبیل زنان رو به رو شدیم باید آن ها را از لحاظ روانی و شخصیتی بررسی کنیم چون ممکن است یک اختلال روانی آن ها را تهدید می کند که به خیانت و روابط نامتعارف روی آورده اند.

 

با توجه به کارکردهای اجتماعی نگرش های فرهنگی و اعتقادات و باورهای نهادینه شده  و بررسی مسائل و مشکلات جنسیتی باید بپذیریم که کمبود آگاهی و دانش و نبود مهارت ها در حوزه خودشناسی سبب می‌شود زنان و مردان در حوزه های مختلف فردی، خانوادگی و اجتماعی درگیر چالش شوند.

 

متاسفانه معنا و مفهوم خیانت در فرهنگ جامعه ما تغییر کرده است و همین مسئله سبب انحرافات خلقی ، شخصیتی و رفتاری شده است و به همین دلیل است که شاهد طلاق رسمی و غیر رسمی مانند طلاق عاطفی هستیم.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
پوشاک با سلام
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.