2022/12/08
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر

فیلم آموزش کامل هواگیری شوفاژ و پکیج

اگر شوفاژ و پکیج درست هواگیری نشود محیط خانه شما را به‌اندازه کافی گرم نخواهد کرد. روش درست این کار را یاد بگیرید.

دوات آنلاین-هواگیری شوفاژ و پکیج کاری کاملا ضروری است که آن را هر سال باید انجام بدهید البته این کار فوت و فن‌های خاص خودش را دارد که در ویدئوی بالا توضیح داده شده است.

 

هواگیری شوفاژ به صورت مرحله به مرحله

هواگیری عملی است که در آن هوای موجود در مسیر آب شوفاژ رادیاتور خارج می‌شود تا پکیج بتواند به خوبی کار کند. هواگیری علاوه بر کمک به کار پکیج موجب گرم شدن یکنواخت رادیاتورها و بی سر و صدایی آن می‌شود. برای این کار ابتدا پکیج را خاموش کنید. گرمای موجود در سیستم باید قبل از هواگیری شوفاژ از بین برود پس به سیستم زمان بدهید تا خنک شود.

 

در کنار رادیاتور، شیر هواگیری خودکار تعبیه شده است که با باز کردن آن توسط پیچ گوشتی یا آچار مخصوص هوای موجود در مسیر خارج می‌شود. پیچ مخصوص هواگیری شوفاژ یا آچار فرانسه را به قسمت مربعی شکل، روی شیر خروجی بچسبانید. پیچ را در خلاف جهت حرکت  عقربه‌های ساعت بچرخانید تا شیر باز شود و آن قدر باز نگه دارید که هوای آن تخلیه شود. در این شرایط باید صدای خارج شدن هوا از شوفاژ شنیده شود. وقتی هوای سرد از داخل شوفاژ تخلیه می‌شود، آب موجود در لوله کشی سیستم گرمایش، جای آن را می‌‌گیرد.

روش درست هواگیری شوفاژ چگونه است

معمولا همراه با خارج‌شدن هوا از شوفاژ، چند قطره آب هم از شیر خروجی چکه می‌کند. برای جلوگیری از خیس شدن می‌توانید یک کاسه یا ظرف را زیر شیر خروجی شوفاژ بگیرید. این مرحله را باید چند بار تکرار کنید. اگر جریان آب خروجی از شیر خروجی به حالت پایدار برسد و مخلوط با هوا نباشد، همه هوای موجود در شوفاژ خارج شده‌است. وقتی این شرایط اتفاق افتاد، باید پیچ مخصوص را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و شیر خروجی را محکم کنید.

 

حال که عمل هواگیری تمام شده است با روشن شدن پکیج فشار دستگاه هم پایین می‌آید که برای بالا رفتن آن باید به شیر تنظیم فشار و هواگیر زیر پکیج مراجعه کنید که عموما مشکی رنگ است ، با باز کردن این شیر فشار پکیج به حد مطلوب خواهد رسید. اکنون فشار پکیج تنظیم شده است و باید شیر را ببندید و دستگاه را روشن کنید. گفتنی است؛ برای اطمینان یافتن از خارج شدن تمام هوای اضافی از سیستم گرمایشی ساختمان، هواگیری شوفاژ باید برای همه شوفاژها انجام شود.

 

برای نوشتن این مطلب از «همشهری‌آنلاین» کمک گرفته شده‌است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.