2020/06/07
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
بیوگرافی کامل مریم خدارحمی بازیگر نقش آهو در سریال ستایش 3

بیوگرافی کامل مریم خدارحمی بازیگر نقش آهو در سریال ستایش 3

بازیگر نقش آهو در سریال ستایش 3 کارش را از سیمای اصفهان شروع کرد و سپس به تهران آمد.

دوات آنلاین-مریم خدارحمی که بازیگر نقش آهو در سریال ستایش 3 است اصالتا اصفهانی است و کارش را هم از همین شهر شروع کرد و سپس به تهران آمد. با بیوگرافی این بازیگر زن آشنا شوید.

 

مریم خدارحمی 16 اردیبهشت سال 1362 در اصفهان متولد و در همان شهر بزرگ شد. او سپس در رشته فیلمسازی تحصیل کرد و مدرک کارشناسی گرفت و البته دوره های بازیگری را هم گذراند.

 

زمانی که مریم ۴ ساله بود عمویش مسعود در جنگ تحمیلی به اسارت گرفته شد. او می‌گوید:عمویم ۳ سال بعد آزاد شد. هنوز صحنه‌هایی را که به وطن بازگشت به یاد دارم. چون تمامی اهالی محل‌ جمع شده بودند و شور و هیجان زیادی داشتیم. به خاطر ضایعات ناشی از شکنجه‌های جسمی و روحی که هنوز آثارش به شکل بیماری گوارشی و پوستی به قوت خود در او باقی بود، روز به روز شدیدتر می‌شد و دکترها گفتند باید با این وضعیت بسازد. با این حال باز هم امید داشتیم که او پیش ما بماند چون ۳۶ سال بیشتر نداشت اما افسوس بالاخره سال ۷۸ شهید شد. خیلی ضربه سنگینی به ما وارد شد به طوری که مادر‌بزرگم از غصه مرگ او تاب نیاورد و فوت کرد.

بیوگرافی کامل مریم خدارحمی بازیگر نقش آهو در سریال ستایش 3

خدارحمی کارش را از تلویزیون اصفهان با سریال گل‌های شمعدانی و سپس نقش جهان شروع کرد و در نهایت برای بازی در سریال یک وجب خاک به تهران آمد. بازی در این سریال که از شبکه 3 پخش شد مریم خدارحمی را به شهرت رساند  و او پس از آن در سریال‌هایی مانند دوردست، سه پنج دو، ارزوهای شیرین، پاتوق، خانه شش در و … بازی کرد.

 

بازی در سریال بچه مهندس و همچنین بازی در نقش آهو در سریال ستایش 3 برای مریم خدارحمی بسیار موفقیت‌آمیز بود.

 

خدارحمی درباره یکی از خاطراتش توضیح می‌دهد: مادرم رفته بود خانه خواهرم در اصفهان. در این میان حال مادرم به صورت اورژانسی بد شده بود و از بیمارستان با من تماس گرفتند ولی من به خاطر حرفه خاصم بازیگری نتوانستم تا ۳ روز به اصفهان بروم، سختی زیادی کشیدم تمام سکانس‌ها را با بغض بازی کردم و تنها کاری که کردم از خدا خواستم مادرم را برایم نگه دارد. بعد از ۳ روز که به من اجازه دادند بروم زمانی‌که پیش مادرم حاضر شدم با‌خبر شدم او در آستانه سکته مغزی بوده و به طور معجزه‌آسایی آن را رد کرده است.

 

او در سریال رهایی ساخته حسین تبریزی دچار حادثه‌ای شد که می‌توانست جانش را بگیرد: میله‌های آهنی قطور و ضخیمی را به سقف بسته بودند و من هم دقیقا زیر آنها نشسته بودم و دوربین هم کاشته شده بود روبه‌رویم. من یک‌لحظه از جا بلند شدم که لباسم را مرتب کنم ناگهان میله بزرگی بافاصله نیم سانتی متری از من سقوط کرد، دوستان برایم نگران شدند اما من بیش از هر‌چیز در شوک بودم که چطور شد بی‌دلیل جابه جا شدم و فکر می‌کنم خواست خدا بود که اتفاقی برایم نیفتاد.

 

این بازیگر درباره حادثه دیگری که برایش رخ داده است این طور توضیح می‌دهد: بالا و پایین رفتن از پله بخشی جدایی‌ناپذیر از هر فیلمی است و یک بازیگر در طول بازی خود مجبور است بارها این کار را تکرار کند… این صحنه آنقدر عادی و تکراری است که در ذهن کسی باقی نمی‌ماند مگر آنکه از روی پله‌ها پرت شوی پایین. خدارحمی ادامه می‌دهد: واقعا خدا رحم کرد. از پله‌ها بالا رفتم، تعادلم را از دست دادم و از پشت چند ردیف پله به پایین پرتاب شدم. فقط جیغ اطرافیان را شنیدم و دیگر چیزی یادم نیامد… صداها‌ را مبهم و گنگ می‌شنیدم… چشم‌هایم راکه باز کردم پرستار با خوشحالی فریاد زد به هوش آمد به هوش آمد…این بازیگر گفت: منظورش را نمی‌فهمیدم اما حالم که بهتر شد متوجه شدم چند روز بی‌هوش بودم و دکتر اعلام کرده بود اگر به زودی به هوش نیایم به کمای عمیق و مرگ مغزی دچار می‌شوم… بیچاره مادرم وقتی دیدمش احساس کردم چند سال پیرتر شده است…. واقعا خدا رحم کرد.

 

مریم خدارحمی جراحی زییایی انجام داده اما از این کار پشیمان است و می‌گوید: من خیلی بدون فکر و سهل انگارانه این جراحی را انجام دادم و خدا دوستم داشت و اتفاق بدی نیفتاد اما خیلی از آدم‌ها را  دیدم که این جراحی صورتشون را کلاً بهم ریخته و متاسفانه قابل برگشت هم نبوده. در کل جراحی بسیار سخت و ریسک پذیری است و من به هیچ وجه به کسی توصیه نمیکنم چون متوجه شدم حتی سخت تر از جراحی قلب است و اگر آگاهی الان را سه سال پیش داشتم قطعاً انجامش نمیدادم، در هر صورت این توصیه من است. امیدوارم به داشته هایتان قانع باشید و مثل من اهل چنین ریسک‌هایی نباشید.. .

 

مریم خدارحمی در چه سریال‌هایی بازی کرده است:

سریال پای پیاده : کارگردان : اصغر توسلی

سریال یک وجب خاک : کارگردان : علی عبدالعلی زاده

سریال آرزوهای شیرین : کارگردان : سید وحید حسینی

سریال پاتوق : کارگردان : شاهین باباپور

سریال خانه شش در : کارگردان : مجید جوانمرد

سریال سایه ای در تاریکی : کارگردان : ابراهیم جوادخانی

سریال سه پنج دو :کارگردان : حسین سهیلی زاده

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.