2020/02/22
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
روستای آلاشت کجا است و چه جاهای دیدنی دارد

روستای آلاشت کجا است و چه جاهای دیدنی دارد

روستای آلاشت که دارای فاصله ای تنها ۴ ساعته از تهران است، یکی از خوش آب و هواترین مناطقی است که می توانیم به شما در نزدیکی تهران معرفی کنیم.

دوات آنلاین-روستای آلاشت  در استان مازندارن و  بین سوادکوه و پل ورسک واقع شده است و روستایی بسیار دیدنی است که می‌توانید در یکی از سفرهای خود به مازندران از آنجا هم دیدن کنید و از طبیعتش لذت ببرید.

 

آلاشت در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریای قرار دارد. ابرهای خزری هوایش را دائما می‌گریانند و همین عامل باعث شده طبیعت آلاشت ترکیبی از دو رنگ باشد، آسمانی آبی و زمینی سبز. آلاشت پیوسته مرطوب است، اما جنگل‌هایش آنقدر انبوه نیست که مانع دیدن کوه‌های سربه‌فلک کشیده‌اش شود.

 

در هر گوشه از سرزمین ما ایران، طبیعت رنگی پاشیده که هر چه بیش تر پیش بروی تمام نمیشود و در آخر جاذبه ای می ماند که از نظر ما به دور مانده است.

 

یکی از زیباترین مقاصد تفریحی که میتوانید بعنوان مقصدی برای گردشگری و استراحت انتخاب کنید، روستای آلاشت مازندران است. روستای آلاشت که دارای فاصله ای تنها ۴ ساعته از تهران است، یکی از خوش آب و هواترین مناطقی است که ما می توانیم به شما در نزدیکی تهران معرفی کنیم.

 

این روستای بسیار خاص و خوش آب و هوا یکی از برترین مقاصد مردم در زمانی است که دیگر از آب و هوای گرم شهر خسته شده اید و دیگر می خواهید به جایی پناه ببرید که اندکی استراحت کنید و از هیاهوی شهر دور باشید.

 

موقعیت جغرافیایی روستای آلاشت

آلاشت در واقع نزدیک به سوادکوه و پل ورسک است و از نزدیک ترین نقاط شمالی ایران به شهر تهران است. از لحاظ جغرافیایی، آلاشت در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و از لحاظ جاذبه های توپوگرافیک و جغرافیایی بخاطر طبیعت همیشه سبز و بسیار بکرش معرف شده است.

 

بافت تاریخی شهر

آلاشت برغم کوچکی، تاریخی تاثیرگذار دارد. این شهر خاستگاه دودمان پهلوی است و رضا پهلوی در این شهر به دنیا آمد. خانه ای که رضاشاه در آن به دنیا آمد و کودکی اش را در آن به سر برد، اکنون تبدیل به موزه شده و در دل بافت تاریخی شهر قرار دارد.

 

رصدخانه آلاشت

در آلاشت آسمان بی آلایش است و هر لحظه که سر را به طرف آسمان بگردانی، مهمان ستاره ها خواهی بود. در این بین خوش ذوقی ساکنان محل سبب شده، رصدخانه ای در بلندای کوه ساخته شود تا نگاه‌ها را خیره به آسمان کند و دل ها را متوجه بزرگی هستی کند. رصدخانه در ورودی شهر قرار دارد و دسترسی به آن آسان است. هرچند این رصدخانه مهر آماتور بر پیشانی اش خورده ولی چیزی از ارزشش نمی کاهد و حتی برای استفاده ی عموم مناسبتر باشد.

 

منبع: بیتوته

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.