2019/06/20
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
قتل نوچه وحید مرادی در زندان

قتل نوچه وحید مرادی در زندان

مقتول پس از قتل وحید مرادی داخل زندان برای دیگر زندانیان عرض اندام می کرده و مدعی بوده پس از وحید مرادی او گنده لات زندان است و دیگران باید از او حساب ببرند.

دوات آنلاین-یکی از نوچه های وحید مرادی، شرور معروف تهران که به اتهام سرقت مسلحانه از طلا فروشی بازداشت شده بود در جریان درگیری با قاتل مأمور بدرقه زندان و دو نفر از دوستانش در زندان رجایی شهر به قتل رسید.

 

به گزارش جوان روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه امسال بود که مأموران زندان رجایی شهر کرج از درگیری تعدادی از زندانیان داخل اندرزگاه شماره یک باخبر شدند. بررسی ماموران نشان داد در جریان درگیری یکی از زندانیان با جسم نوک تیز به شدت زخمی شده است.

 

بدین ترتیب همزمان با دستگیری تعدادی از شرکت کنندگان در نزاع مرد زخمی برای درمان به بیمارستان منتقل شد. در حالی که تحقیقات ادامه داشت از بیمارستان خبر رسید مرد زخمی بر اثر شدت جراحت فوت کرده است.

 

با اعلام قتل مرد جوان پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به محل اعزام شدند و به تحقیق پرداختند

 

مقتول، سارق مسلح طلافروشی بود

بررسی های تیم جنایی نشان داد مقتول که پرویز نام دارد، سال ۸۹ به اتهام سرقت مسلحانه از طلافروشی دستگیر و راهی زندان شده بود. در پرونده مقتول نوشته شده بود. وی 21 مهر سال ۸۹ همراه مرد جوان دیگری به صورت مسلحانه به مغازه طلافروشی در خیابان نور تهران دستبرد می‌زنند. دو متهم ابتدا برای تهدید و ارعاب هفت تیر به شیشه ویترین مغازه طلافروشی که ضد گلوله بود شلیک می کنند و در ادامه وارد مغازه می‌شوند و برای اینکه صاحب مغازه را تسلیم خود کنند چهار تیر دیگر به سقف مغازه شلیک می کنند و در ادامه حدود ۶ کیلو طلا را داخل کیسه ای می ریزند و از مغازه خارج می شوند.

 

سارقان مسلح در بیرون از مغازه برای تهدید مردم و اینکه به راحتی فرار کنند به دو خودروی عبوری شلیک می کنند و در ادامه سوار بر خودروی پژو ۲۰۶ خودشان می شوند و از محل می گریزند. پس از آن ماموران تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی سارقان آغاز می کنند و در نهایت مدتی بعد دو متهم دستگیر و روانه زندان می‌شوند. در حالی که یکی از متهمان در زندان فوت می کند همدست وی (مقتول) با رای دادگاه به ۱۵ سال حبس محکوم می شود که در نهایت روز پنجشنبه در درگیری با تعدادی از زندانیان با چاقوی دست سازی به قتل می رسد.

 

مقتول، نوچه وحید مرادی بود

تحقیقات میدانی و گفته های شاهدان درگیری حکایت از این داشت پرویز از نوچه‌های وحید مرادی (اوباش معروف تهران که سال قبل در درگیری در زندان رجایی شهر به قتل رسید) بوده و پس از قتل وحید مرادی داخل زندان برای دیگر زندانیان عرض اندام می کرده و مدعی بوده پس از وحید مرادی او گنده لات زندان است و دیگران باید از او حساب ببرند.

 

همچنین مشخص شد وی به همین دلیل همیشه با گنده لات های دیگر زندان کل کل می کرده و گاهی هم بین آنها در گیری به وجود می‌آمده که با دخالت ماموران زندان پایان می یافته است.

 

تحقیقات مأموران نشان داد در این درگیری حدود ۲۰ زندانی شرکت داشته اند که در نهایت ماموران پس از بررسی های تخصصی به سه زندانی معروف در این حادثه رسیدند که به عنوان مظنونان به قتل سارق مسلح بازداشت شدند

 

رد پای قاتل مأمور بدرقه زندان رجایی شهر در قتل سارق

مأموران در بررسی های تخصصی سه زندانی را به نام فرود، منصور و سیامک را به عنوان مظنونان قتل زندان رجایی شهر دستگیر کردند. ماموران پس از بررسی پرونده متهمان دریافتند فرود یکی از متهمان اصلی این قتل سال ۹۰ به اتهام قتل مامور بدرقه زندان رجایی شهر دستگیر و راهی زندان رجایی شهر شده است.

 

همچنین مشخص شد وی در زندان ادعای گنده لاتی می کند و یکی از رقیب های مقتول بوده است که تعداد زیادی هم نوچه داخل زندان دارد.

 

در پرونده متهم نوشته شده بود وی صبح بیست و دوم آذر سال ۹۰ همراه دو مرد دیگر به صورت مسلحانه راه خودروی مخصوص حمل زندانیان را برای فراری دادن یکی از زندانیان سد می کنند که در درگیری مسلحانه با ماموران یکی از ماموران بدرقه را به نام علیرضا مرادخانی به شهادت می رسانند.

 

متهم پس از این حادثه در حالی که موفق به اجرای نقشه اش نشد از محل گریخت، اما مدتی بعد دستگیر شد. وی در بازجویی هایه قتل اعتراف کرد و مدعی شد که اسلحه کلاشنیکف را برای فراری دادن یکی از زندانیان خریده بود.

 

چند روز قبل سه متهم برای تحقیق به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند. متهمان در بازجویی ها به درگیری با مقتول اعتراف کردند. متهمان مدعی شدند که مقتول همیشه در زندان عرض اندام می کرد و تعداد زیادی از زندانیان را به عنوان نوچه کنار خودش داشت و به دیگران دستور می داد که همین موضوع باعث درگیری شد.

 

سه متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر و روشن شدن زوایایی پنهان حادثه به دستور قاضی رضوانی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.