2020/09/30
۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
بیوگرافی و زندگی خصوصی شیلا خداداد

بیوگرافی و زندگی خصوصی شیلا خداداد

بعضی از دوستانم به من می گویند، حالا که با یک جراح صورت ازدواج کردی، خیالت به نوعی راحت است و هروقت که اراده کردی می توانی صورتت را برای تغییر به همسرت بسپاری، در حالی که اصلا این طور نیست، من به جز عمل جراحی بینی، که آن را هم پیش از ازدواجم انجام دادم، علاقه ای به جراحی زیبایی ندارم...

دوات آنلاین-شیلا خداداد را هنوز هم با نقش دختر هندی در سریال مسافری از هند به یاد می‌آوریم اما واقعیت این است که او نقش‌های موفق زیادی داشته است. با زندگی خانوادگی، خصوصی و حرفه‌ای این بازیگر بیشتر آشنا شوید.

 

کودکی

شیلا خداداد چهاردهم آبان ماه سال 1359 دریک خانواده کوچک در شهر تهران به دنیا آمد و اصالت ترک آذربایجانی و کرد مهابادی دارد. وضع مالی خانواده شیلا خوب بود و او در کودکی مشکل خاصی نداشت. خودش درباره دوران کودکی گفته است: : خیلی شیطنت داشتم و بازیگری رویای کودکی ام نبود، مادرم سعی داشت مرا به حرفه موسیقی و نوازندگی سوق دهد، به همین خاطر از کودکی، تحت تعلیم سازهای پیانو، ویلن و گیتار و... قرار گرفتم، تمام سازهایم هنوز منزل مادری ام هست، اما هیچ کدام را پیگیر نشدم و در حال حاضر، هیچکدام از آموزه های موسیقی ام، به خاطر نیست."

 

به هر حال شیلا خداداد مدت زیادی موسیقی کار کرد و حتی با چند گروه نیز همکاری داشت. او غیر از موسیقی به والیبال هم علاقه داشت و البته ورزش اصلی و محبوب او فوبتال بود. واقعیت این است که شیلا خداداد یک استقلالی تمام عیار است.

 

شروع بازیگری

خداداد در دبیرستان در رشته ریاضی – فیزیک درس خواند و بعد از گرفتن دیپلم برای دانشگاه رشته مهندسی فیزیک را انتخاب کرد. در همان ایام بود که برای اولین بار جلوی دوربین رفت. خودش در این باره در مصاحبه‌ای گفته است:" : تازه دیپلم گرفته بودم و منتظر نتیجه کنکور بودم، که یک روز داشتم به داروخانه می رفتم تا برای مادرم دارو بگیرم. آنجا با آقای مسعود کیمیایی مواجه شدم. درباره سینما صحبت کردیم و ایشان به من پیشنهاد بازی در فیلم شان را دادند. پس از بازی در فیلم اعتراض به کلاس های بازیگری رفتم و آقای علی ژکان خیلی برای من در زمینه رشد در بازیگری زحمت کشیدند".

 

به این ترتیب خداداد تبدیل به یک هنرپیشه تمام عیار شد. او اولین بار بازیگری را با بازی در فیلم اعتراض کیمیایی شروع کرد. اعتراض جولانگاه خوبی برای یک جوان با استعداد کم‌تجربه مانند شیلا بود و بازی در کنار کسانی چون داریوش ارجمند ،میترا حجار و محمد رضا فروتن تجربه خوبی برای او به شمار می رفت.

 

مدتی بعد حمید لبخنده کارگردان معروف سریال در پناه تو که خود بازیگرانی چون پارسا پیروز فر و لیعا زنگنه را به سینمای ایران شناسانده بود برای فیلم جدیدش یعنی آبی در کنار هدیه تهرانی ، بهرام رادان و حسن جوهرچی از وجود شیلا خداداد بهره جست . شیلا در آبی نقش یک مادر جوان و بارداررا علی رغم سکانس‌های محدود به خوبی ایفا کرد و همین مقدمه خوبی برای شناخته شدن باعث شد وی در فیلم عیسی می آید علی ژکان هنرپیشه نقش اول زن باشد.

سپس قاسم جعفری کاگردان خوش سلیقه صدا و سیما در یک اقدام بی سابقه در در تاریخ تلویزیون در دهه اخیر، طرح یک سریال دو زبانه را به مرحله اجرا در آورد. سریال که از جذابیتهای خاص مردم هندوستان که همواره در کشور ما محبوبیت خاصی دارند استفاده کرد. ترکیب و تلفیق دو ملیت ،دو خانواده ،دو فرهنگ و دو زبان و تکرار همان داستان‌های قدیمی فیلم های هندی که دختر و پسری عاشق هم می شوند و خانواده ها مخالفند و ساز ناکوک می زنند و با سنگ اندازی مشکلات فراوانی بر سر راه دو دلدار ایجاد می کنند تولید شد.

 

 نکته قابل توجه و در خور تحسین این سریال فرو رفتن ماهرانه و حرفه ای شیلا خداداد در قالب یک دختر نجیب زاده هندی است. ضمن این که با کوشش های مستمر و خالصانه زبان شناسی چون ایرج نوذری ،شیلا خداداد کاملا لهجه و گویشی هندی وار دارد می توان او را به عنوان یک دختر هندی تلقی کرد.

 

خداداد سپس در فیلم ازدواج به سبک ایرانی به کارگردانی حسین فتحی در کنار بازیگرانی مطرحی چون داریوش ارجمند فاطمه گودرزی ، دانیل هولمز، لادن طباطبایی ، محمد رضا شریفی نیا و حسام نواب صفوی نقش شرین را ایفا کرد.

 

داستان از این قرار است که یک جوان آمریکایی برای شرکت در توری برای دیدن نقاط تاریخی ایران به آژانسی می رود که شیرین خانم (شیلا خداداد)در آن کار می کند و در همان نگاه اول ، مثل قصه های شاه پریان یک دل نه صد دل عاشق شیرین خانم می شود و دل به او می بازد . اما ماجرا به همین سادگی ها نیست حاج ابراهیم(داریوش ارجمند ) دختر به خارجی نمی دهد به خصوص از نوع آمریکایی اش باشد و حالا تازه کشمکش ها آغاز شده است.

 

ازدواج

بعد از آن بود که حضور خداداد در عرصه بازیگری کم‌رنگ شد. دلیلش هم ازدواج بود. او با یک جراح زیبایی به نام دکترفرزین سرکارات ازدواج کرده است. خودش نحوه آشنایی‌شان را این طور شرح می‌دهد: من رفتم مطب دکتر وگفتم آقای دکتر، بینی من خیلی خوشگل است.لطفا اصرار نکنید که عمل کنم!دکترهم اصرارکرد که توحتما باید بینی ات را عمل کنی! من هم گفتم حالا چون شما اصرار داری، قبول بینی ام را عمل کن!(می خندد)اما خارج از شوخی من ازچند تا ازهمکاران بازیگرم والبته یکی،دوتا ازدوستانم شنیده بودم که کار ایشان خیلی خوب است.من خیلی روی جراحی بینی حساسیت داشتم واصلا دلم نمی خواست قیافه ام عوض شود. سال ها بود که دکتر می رفتم اما دلم راضی نمی شد عمل کنم اما بالاخره با تعاریفی که از کار دکتر شنیده بودم، پیش ایشان رفتم و قبول کردم که بینی ام را عمل کنم. گویا قسمت این بود که فرزین بینی من را عمل کند و ما از طریق این جراحی، با هم آشنا شویم وازدواج کنیم.

البته دکترسرکارات هم درباره ازدواج‌اش با شیلا گفته است: بعداز اینکه بینی اش را عمل کردم ودیدم خیلی خوب شده؛ گفتم خودم با ایشان ازدواج کنم!(می خندد) به هرحال ایشان به واسطه همین جراحی به مطب من رفت و آمد داشتند.طی همین رفت و آمدها متوجه شدیم که اشتراکاتی داریم. به همین دلیل معاشرت هایمان را بیشتر کردیم تا بیشتر آشنا شویم. بعد از مدت کوتاهی هم به دلیل اینکه هیچکدام مان به معاشرت های طولانی و آشنایی های کشدار معتقد نبودیم، تصمیم به ازدواج گرفتیم.از طرف دیگر خانواده هایمان خیلی به لحاظ خاستگاه فرهنگی شبیه هم بودند وهمین ما را به اینکه زندگی مشترک تشکیل بدهیم، تشویق می کرد. بنابراین خیلی زود با نظر موافق ما دونفر و خانواده هایمان،ازدواج کردیم.

 

دلیل کم‌کاری

به هر حال شروع زندگی مشترک باعث شد خداداد کمی از بازیگری فاصله بگیرد. او بعدها در گفت‌وگویی گفت:" پس از ازدواجم، مدتی از بازیگری فاصله گرفتم و همین موضوع باعث شد، بسیاری بپرسند که «شیلا خداداد» این روزها کجاست؟ و این سوال برای شان پیش بیاید که چرا من دیگر در فیلم و سریالی حضور ندارم... واقعیت این است که حس کردم در شروع زندگی مشترک، نمی توانم کار و زندگی شخصی را با هم جلو ببرم، زمانی که به تازگی، زندگی مشترکم را شروع کردم، همزمان سر یک پروژه سینمایی بودم، همین موضوع باعث شده بود فشار زیادی را متحمل شوم و نتوانم زندگی شخصی ام را با زندگی کاری ام متعادل کنم.

 

در آن مقطع من تازه ازدواج کرده بودم و دوست داشتم وقت بیشتری را با همسرم بگذرانم. به همین خاطر کار کردن برایم مقداری دشوار بود، آن هم کار بازیگری که زمان مشخصی ندارد و شما نمی توانید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشید. از طرفی من از قبل هم، همیشه می گفتم که وقتی ازدواج کنم، کار نمی کنم، مخصوصا در سال های اول زندگی ام؛ چون معتقدم بهتر است بیشتر به روابط شخصی با همسرم بپردازم و پایه های زندگی مشترکم را محکم تر کنم. به همین خاطر، ترجیح دادم که زندگی زناشویی ام را سامان بدهم.

 

در نهایت تصمیم گرفتم راه حلی را اتخاذ کنم که بتوانم بین زندگی شخصی و کاری ام بالانس ایجاد کنم، چرا که در آن مقطع، برای من سخت بود، شب ها در حالی که همسرم تازه به خانه می آید، من برای کار از خانه خارج شوم و فرصت کافی برای بودن کنار همسرم را نداشته باشم. از طرفی ما دوست داشتیم که زودتر بچه دار شویم و کانون خانواده مان را گرم کنیم. پس از به دنیا آمدن سامیار، پسرم، من درگیر نگهداری او شدم، تا این که حس کردم حالا که او بزرگ تر شده، می توانم به عرصه بازیگری دوباره بازگردم.

 

فرزندان

سامیار سرکارات پسر فرزین سرکارات و شیلا خداداد در 27 آبانماه 1392 در امریکا بدنیا آمد. و دختر او ساتین نیز در فروردین 96 بدنیا آمد. شیلا خداداد در پاسخ به سوال رضا رشید پور در مورد دلیل به دنیا آوردن فرزندش در آمریکا گفت : " چون من به آمریکا خیلی سفر می‌کنم و پدرم در آمریکا سکونت دارد و از طرفی خودم دارای اقامت در آمریکا هستم دوست داشتم فرزندم هم ازاین امتیاز برخوردار باشد تا در آینده بدون هیچ مشکلی و تهیه ویزا به تمام کشورهای دنیا سفر کند".

جراحی زیبایی

واقعیت این است که شیلا غیر از جراحی بینی هیچ عمل زیبایی دیگری انجام نداده است. چند جمله را به نقل از این بازیگر بخوانید:" بعضی از دوستانم به من می گویند، حالا که با یک جراح صورت ازدواج کردی، خیالت به نوعی راحت است و هروقت که اراده کردی می توانی صورتت را برای تغییر به همسرت بسپاری، در حالی که اصلا این طور نیست، من به جز عمل جراحی بینی، که آن را هم پیش از ازدواجم انجام دادم، علاقه ای به جراحی زیبایی ندارم و اعتقاد دارم صورت طبیعی به مراتب زیباتر است و جالب این که همسرم هم چنین دیدگاهی دارد و من را برای جراحی زیبایی تشویق نمی کند".

 

اوقات فراغت

شیلا خداداد اوقات فراغتش را چه طور سپری می‌کند؟

 

"من درمیان اطرافیانم به این معروفم كه تندتند كتاب می خوانم. دائم در حال خواندن رمان هستم و خیلی به ادبیات داستانی علاقه دارم. در حوزه های دیگر مطالعه می كنم البته علاوه بركتاب خواندن، تلویزیون هم زیاد می بینم كه البته كارخیلی خوبی نیست. به هرحال علاقه های شخصی وجود دارد كه من در زمان بازیگری ام وقت نمی كردم به آنها رسیدگی كنم".

 

 

آشپزی و خانه‌داری

شیلا خداداد می‌گوید: همیشه دوست داشتم که خودم در خانه آشپزی کنم، به همین خاطر به ندرت پیش می آید که غذا را از بیرون سفارش دهیم، چرا که به سلامت و تغذیه اهمیت زیادی می دهم. انصافا دستپختم هم بد نیست، اما در مورد سایر کارهای خانه، باید بگویم راستش چندان اهل نظافت کردن خانه نیستم و ترجیح می دهم از انجام آن به نوعی شانه خالی کنم. به همین خاطر از فرد دیگری در این کار کمک می گیرم.

 

او در گفت‌وگوی دیگری گفته است: من خیلی خانم خانه داری نیستم.خیلی هم علاقه ای به كارهای خانه ندارم اما تلاش می كنم كه یكسری كارها را خودم انجام دهم.مثلا سعی می كنم خودم آشپزی كنم تا غذای سالم داشته باشم. اصلا دوست ندارم از بیرون غذا بگیرم. متاسفانه هیچ وقت كار نظافت و…. انجام نداده ام و استعدادی ندارم و انجام نمی دهم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/03/19
خانوم خداداد ایشالا همیشه موفق باشید شما خیلی ارام و مهربان هستید..

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.