2023/12/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۱ آذر
درمان معتادان متجاهر مبتلا به ایدز و هپاتیت در بیمارستان‌ها

درمان معتادان متجاهر مبتلا به ایدز و هپاتیت در بیمارستان‌ها

براساس این تفاهم‌نامه این معتادان که دارای بیماری‌های خاص نیز هستند به این بیمارستانها تحویل داده می شود و پس از طی دوره درمان دوباره به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

دوات آنلاینمعتادان متجاهری که از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند پس از مدتی نگهداری در کمپ، دوباره در شهر رها می‌شوند اما در این میان، معتادان کارتن‌خوابی که به بیماری‌های خاصی مثل ایدز و هپاتیت مبتلا بودند، حتی قبل از انتقال به کمپ رها می‌شدند. 

دلیل این رهایی این بود که کمپ‌ها امکان نگهداری این افراد را نداشتند، اما حالا آنگونه که معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران می‌گوید، به تازگی تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت منعقد شده تا معتادان مبتلا به بیماری‌های ایدز، هپاتیت و... به بیمارستانهایی که از سوی وزارت بهداشت معرفی شده، منتقل و نگهداری شوند.

 

محسن نسج همدان با بیان اینکه هزینه درمان این افراد توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می‌شود، به ایلنا گفت: براساس این تفاهم‌نامه این معتادان که دارای بیماری‌های خاص نیز هستند به این بیمارستانها تحویل داده می شود و پس از طی دوره درمان دوباره به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران درباره ساماندهی افرادی که معتاد نیستند، اما بی‌خانمان بوده و در خیابان زندگی می‌کنند، گفت: مقرر شده تا سازمان بهزیستی این افراد را جمع‌آوری و در مراکز نگهداری کند، البته این افراد باید تفکیک شوند، چرا که برخی از آنها از شهرستانها آمده‌اند و قرار است؛ دسته بندی‌هایی نیز در مورد آنها صورت گیرد.

او اظهار کرد: این طرح‌ها برای ساماندهی معتادان متجاهر و افراد غیرمعتاد خیابانی از ماه گذشته آغاز و امیدواریم تا پایان سال به نتیجه مطلوب برسد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.