2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
دستگیری ۷۵۰ خرده‌فروش و معتاد متجاهر در پایتخت

دستگیری ۷۵۰ خرده‌فروش و معتاد متجاهر در پایتخت

تنها اتفاقی که در این چرخه معیوب می‌افتد، تحمیل هزینه‌ای برای نیروی انتظامی، بهزیستی، شهرداری و سازمان زندان‌ها است که در نهایت به نتیجه‌ایهم نمی‌رسد.

دوات آنلاینتعداد طرح‌هایی که پلیس در منطقه فرحزاد تهران اجرا کرده، دیگر از شمارش خارج شده است. ماموران وارد منطقه می‌شوند، تعدادی معتاد و خرده‌فروش را دستگیر می‌کنند و با خود می‌برند. خرده‌فروشان با توجه به اینکه مواد زیادی همراهشان نیست، خیلی زود آزاد می‌شوند، معتادها هم چند روزی در کمپ یا زندان نگهداری می‌شوند و بعد، به همان پاتوق سابق برمی‌گردند. 

تنها اتفاقی که در این چرخه معیوب می‌افتد، تحمیل هزینه‌ای برای نیروی انتظامی و بهزیستی، شهرداری و سازمان زندان‌ها است که در نهایت به نتیجه‌ای هم نمی‌رسد. 

امروز بار دیگر ماموران پلیس به فرحزاد رفتند و رییس پلیس پایتخت از جمع‌آوری بیش از ۶۰۰ معتاد متجاهر و دستگیری بیش از ۱۵۰ نفر از خرده‌فروشان موادمخدر در ۴ نقطه از پایتخت خبر داده است. 

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح دستگیری خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادان متجاهر که پیش از ظهر امروز در دره فرحزاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: جمع‌آوری معتادان متجاهر و خرده‌فروشان موادمخدر از روز گذشته در حوزه استحفاظی سرکلانتری‌های ۱، ۲، ۳ و ۱۱ در دستور کار قرار گرفت و در پی آن بیش از ۶۰۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری شده و بیش از ۱۵۰ نفراز خرده‌فروشان موادمخدر نیز دستگیر شدند.

او با بیان اینکه از این افراد بیش از ۱۸۵ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شده است، گفت: پاتوق‌ها شناسایی شده و تعدادی از پاتوق‌دارها شناسایی شدند.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه این طرح همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و معتادان متجاهر جزو اولویت‌های مردم است، ما حتما این طرح‌ها را در آینده ادامه خواهیم داد، اما از مسوولان می‌خواهیم تا نسبت به تامین ظرفیت کمپ اقدام کنند.

رحیمی با بیان اینکه برخی از این معتادان به سطح خیابان بازمی‌گردند، اظهار کرد: افرادی که امروز دستگیر شدند، به مرکز بازپروری فشافویه منتقل خواهند شد، اما برخی از این افراد به پاتوق‌های مختلف و نه همین پاتوق بازمی‌گردند که لازم است دیگر دستگاه‌ها نیز اقدامات خود را در این خصوص انجام دهند.

رحیمی همچنین با اشاره به طرح تبدیل دره فرحزاد به پارک خاطرنشان کرد: از شهردار ناحیه سوال کردم و گفت که طرح تبدیل این دره به تفرجگاه آماده شده و با آغاز فعالیت شورا و شهرداری جدید، کلیات آن تصویب خواهد شد. ضمن اینکه بنابر اطلاعات شهرداری، ۶۳ درصد املاک در اطراف این دره نیز تملک شده است و من امیدوارم این دره نیز به بوستانی مانند پارک نهج‌البلاغه تبدیل شود. 

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.