2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
مقاومت در برابر نصب بیلبوردهای هشداری ایدز در شهر

مقاومت در برابر نصب بیلبوردهای هشداری ایدز در شهر

متاسفانه شاهدیم که گسترش ایدز از طریق روابط جنسی نامتعارف در کشور، افزایش قابل توجهی داشته است.

دوات آنلاین-بیلبوردهایی که در سطح تهران درباره ایدز و مسایل آن نصب شد، بازتاب وسیعی داشت. ابتدا در برابر آن مقاومت و مخالفت زیادی شد، اما ما کوتاه نیامدیم. این را  معاون اجتماعی وزیر بهداشت در نخستین گردهمایی سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت در حوزه ایدز گفت.

دکتر محمد هادی ایازی در این همایش ضمن تاکید بر جایگاه سلامت در برنامه دولت‌ها و ضرورت سلامت جامعه ‌محور، گفت: حوزه سلامت، یکی از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم است. خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت بودیم و بر این اساس تشکل‌های غیردولتی و خیریه‌ها دارای یک محل رجوع در این وزارتخانه هستند و توانسته‌ایم روابط خود را با دیگر دستگاه‌ها و بخش‌ها برای توسعه سلامت افزایش دهیم؛ چراکه به دنبال کاهش مخاطرات سلامتی مردم و هزینه‌های نظام سلامت هستیم.

وی افزود: در نظام سلامت بدون مشارکت مردم و تشکل‌ها و ارتباطات برون‌بخشی نمی‌توان به جایگاه مناسب دست یافت. باید توجه کرد که در زمینه بیماری ایدز هم نیاز به فعالیت جدی و فرهنگ‌سازی داریم. متاسفانه شاهدیم که گسترش ایدز از طریق روابط جنسی نامتعارف در کشور، افزایش قابل توجهی داشته است.

ایازی خاطرنشان کرد: بیلبوردهایی که در سطح تهران درباره ایدز و مسایل آن نصب شد، بازتاب وسیعی داشت. ابتدا در برابر آن مقاومت و مخالفت زیادی شد، اما ما کوتاه نیامدیم تا بتوانیم مردم را آگاه کنیم. همچنین سریال پریا با نگاه کنترل و کاهش بیماری ایدز و آگاهی بخشی به مردم در این زمینه ساخته شد و بازتاب مثبتی در سطح جامعه داشت و البته بعد از آن شاهد افزایش میزان مراجعات مردم به آزمایشگاه‌ها به منظور انجام آزمایش‌های ایدز بودیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت همچنین گفت: شبکه تشکل‌های فعال در حوزه ایدز برای هم‌افزایی و جلوگیری از موازی‌کاری باید تشکیل شود تا گامی بزرگ در این راه برداریم. با هماهنگی انجام شده با وزیر کشور، مقرر شد نشستی از شورای اجتماعی کشور، به ایدز اختصاص داده شود و در آن جلسه گزارش این نشست را نیز ارایه خواهم داد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.