2022/09/26
۱۴۰۱ دوشنبه ۴ مهر
قتل زن جوان به دست مستخدم خبیث

قتل زن جوان به دست مستخدم خبیث

متهم وقتی طلاهای زن جوان را دید تصمیم به سرقت گرفت به همین دلیل دست به جنایت زد.

دوات آنلاین -مستخدم خانگی که زن جوان را برای سرقت طلاهایش به قتل رسانده بود در جریان تحقیقات پلیس تهران شناسایی و بازداشت شد.

 

 به نوشته روزنامه جوان، اوایل مرداد، قاضی محمدحسین زارعی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران پلیس از قتل زن جوانی در خانه ای در یکی از خیابان های شمالی تهران باخبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.

 

تیم جنایی در محل حادثه روی صندلی با جسد زن جوانی روبه رو شد که روسری دور گردنش پیچیده و خفه شده بود. در یکی از  اتاق ها هم مأموران پلیس با مرد سالخورده ای مواجه شدند که از بیماری آلزایمر رنج می برد.

 

نخستین بررسی ها نشان داد مقتول از مدتی قبل همراه پدرش زندگی و از پدر بیمارش نگهداری می کرد . از سوی دیگر به هم ریختگی وسایل خانه و نبود طلاهای مقتول حکایت از آن داشت عامل قتل با انگیزه سرقت، زن جوان را به قتل رسانده و از محل گریخته است.

 

همچنین مشخص شد یکی از همسایه ها وقتی متوجه می شود چند روزی از پدر و دختر همسایه خبری نیست، مشکوک می شود و موضوع را به پلیس خبر می دهد. زن همسایه به تیم جنایی گفت: مقتول همراه پدرش زندگی می کرد و همیشه ما او را می دیدیم و احوالپرسی می کردیم تا اینکه از دو، سه روز قبل خبری از او نداشتم. زنگ خانه اش را زدم تا حالش را بپرسم، اما کسی در خانه را باز نکرد، به همین خاطر مشکوک شدم و احتمال دادم برای او و پدرش اتفاقی افتاده باشد و موضوع را به پلیس خبر دادم. ماموران پلیس وقتی به محل آمدند و در را باز کردند با جسد دختر همسایه روبه رو شدیم. او مقدار زیادی طلا داشت، اما الان که جسدش کشف شده طلاهایش نیست.

 

شناسایی قاتل

همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مأموران تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی قاتل آغاز کردند. بررسی های میدانی و تحقیق از همسایه ها و بستگان مقتول نشان داد از چندی قبل مرد ۴۷ ساله ای به نام شاپور به عنوان خدمتکار به خانه مقتول رفت و آمد داشته است.

 

همچنین ماموران دریافتند شاپور روز حادثه به محل حادثه آمده و مرد بیمار را به حمام برده و پس از نظافت از آنجا خارج شده است. بدین ترتیب مأموران، شاپور را به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار دادند، اما متوجه شدند وی پس از حادثه به مکان نامعلومی گریخته است.

 

 تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه ماموران چند روز قبل وی را که در خانه یکی از دوستانش مخفی شده بود شناسایی و دستگیر کردند.

 

اعتراف به قتل

متهم پس از دستگیری به قتل زن جوان با انگیزه سرقت اعتراف کرد. وی صبح دیروز برای تحقیق به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و در ادعایی گفت: من به عنوان مستخدم به خانه های افراد زیادی رفت و آمد دارم و کارهای نظافتی آنها را انجام می دهم. مدتی قبل از سوی شرکتی برای نظافت به خانه مقتول رفتم و متوجه شدم او و پدرش در آنجا تنها زندگی می کنند. پس از آن هر هفته یکبار به خانه آنها می رفتم و پدرش را به حمام می بردم. در این مدت متوجه شدم زن جوان مقدار زیادی طلا دارد و همیشه هم در خانه شان پول نگهداری می کند. از آنجایی که وضع مالی خوبی نداشتم، تصمیم گرفتم طلاهای زن جوان را سرقت کنم.

 

روز حادثه تصمیم به سرقت گرفته، به همین خاطر در فرصتی مناسب وقتی زن جوان روی صندلی نشسته بود از پشت روسری دور گردنش انداختم و آنقدر کشیدم که خفه شد. سپس طلاها، پول ها و اموال قیمتی آنها را سرقت کردم و از محل گریختم.

 

 متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.