2022/10/05
۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۳ مهر
کار سخت پوریا شکیبایی بعد از سریال برف بی صدا می بارد

کار سخت پوریا شکیبایی بعد از سریال برف بی صدا می بارد

پوریا شکیبایی با بازی در نقش حبیب در سریال برف بی صدا می بارد بسیار دیده شد اما بعد از این راهی دشوار را پیش رو دارد.

دوات آنلاین -پوریا شکیبایی، فرزند استاد خسرو شکیبایی قبل از اینکه نقش حبیب کیانی را در سریال برف بی صدا می بارد بازی کند، تجربه حضور در برابر دوربین را داشت اما این مجموعه و نقش منفی که برعهده داشت باعث شد بسیار دیده و شناخته شود اما او بعد از این با دشواری های زیادی برای ادامه بازیگری مواجه خواهد شد.

پوریا شکیبایی بازیگر نقش حبیب در سریال برف بی صدا می بارد

فعالیت های هنری پوریا شکیبایی

پوریا شکیبایی، فرزند خسرو خان محبوب و فراموش نشدنی، کار هنری را با صداپیشگی شروع کرد و سپس به بازی در سه فیلم کوتاه پرداخت. او در ادامه فعالیت های هنری خود در فیلم سینما خر نیز بازی کرد و علاوه بر این مجری گری را نیز آزمود.

 

او خیلی زود شناخته شد. شباهت به پدر به ویژه لحن و صدا و خاطره خوبی که هم ما از مرحوم شکیبایی داریم به یاری پوریا آمد.

پوریا شکیبایی بازیگر نقش حبیب در سریال برف بی صدا می بارد

پوریا شکیبایی در نقش منفی

نقش حبیب کیانی در سریال برف بی صدا می بارد کاملا منفی است و هیچ نقطه و نکته مثبتی در او وجود ندارد. مردی سرشار از کینه که از دزدی و کلاهبرداری تا قتل در پرونده اش وجود دارد. بازی در چنین نقشی باعث شد خیلی ها دید خوبی نسبت به پوریا شکیبایی پیدا نکنند و حتی به او ناسزا بگویند اما همین واکنش نشان می دهد این بازیگر توانسته نقش خودش را به خوبی بازی کند.

 

برف بی صدا می بارد مجموعه ای طولانی است که پخش آن از شبکه سه طبیعتا به جلب توجه تعداد زیادی از بینندگان منجر شد و پوریا نیز از همین طریق به چهر ای شناخته شده تبدیل شد و نشان داد بازیگری توانا است که البته هنوز تا رسیدن به جایگاه پدر راه زیادی دارد اما موضوع اصلی ادامه فعالیت های هنری او است.

 

یکی از کلیشه های نادرست که در این سال ها وجود داشته استفاده از بازیگران در نقش های تکراری و جا افتاده است. بسیاری از کارگدانان ترجیح می دهند بازیگران را در نقش هایی جلوی دوربین ببرند که قبلا تجربه کرده و در آن موفق بوده اند و کمتر پیش می آید کارگردانی ریسک کند و از یک بازگیر در نقش و چهره ای جدید استفاده کند.

 

اگر قرار باشد این کلیشه درباره پوریا شکیبایی نیز تکرار شود طبیعتا او در مسیر پیشرفت با مانعی بزرگ مواجه خواهد شد و فرصت بروز هنر و توانایی هایش را از دست می دهد. بنابراین او از این به بعد در برابر انتخابی دشوار قرار خواهد گرفت یا باید نقش های تکراری را بپذیرد یا منتظر فرصتی تازه بماند تا بتواند چهره ای جدی از خودش نشان بدهد. در اینجا است که تجربه موفق قبلی نه تنها کمک زیادی به او نمی کند بلکه می تواند تا حد زیادی سد راهش نیز بشود.

 

یکی از رازهای موفقیت خسرو شکیبایی بازی او در نقش های متفاوت بود. هم کار تاریخی انجام داده، هم نقش منفی بازی کرده، هم در کارهای طنز حضور داشت و هم عاشقانه و ...حالا باید دید پوریا چه مسیری را در پیش می گیرد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
زهرا 1401/05/18
بنظرم آقای پوریا شکیبایی عالی هستن امیدوارم بدرخشید و موفق باشید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.