2024/07/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۱ تير
چکار کنیم پاهایمان عرق نکند

چکار کنیم پاهایمان عرق نکند

با ترفندهای خانگی برای پیشگیری از عرق کردن زیاد پاها آشنا شوید. چای، الکل و سرکه در این زمینه کمک زیادی می کنند.

دوات آنلاین -در پاهای شما غدد تعریق زیادی وجود دارد. هدف طبیعی غدد تعریق این است که رطوبت پوست را تأمین کند تا با تبخیر این رطوبت، بدن خنک شود. این شیوه بدن برای تنظیم دمای بدن است. اما به این معنی نیست که عرق کردن ناراحت‌کننده و آزاردهنده نیست. 

 

به نوشته همشهری، تعریق زیاد پاها می‌تواند مشکلات زیر را ایجاد کند:

بیماری پای ورزشکار

بوی بد

مشکلات قارچی

عفونت‌های باکتریایی.

برای پیشگیری از عرق کردن پا چه کار کنیم

تاثیر کفش و جوراب در عرق کردن پا

آیا کفش‌هایتان سایز مناسب دارند؟ اگر کفش‌هایتان خیلی تنگ باشند، انگشت‌ها به هم فشرده می‌شوند و فضای کافی برای حرکت ندارند. در نتیجه هوا بین انگشتان ردوبدل نمی‌شود و احتمال تعریق پا بیشتر خواهد شد.

 

 جوراب‌های مناسب بپوشید. مطمئناً در تابستان جوراب ضخیم و گرم نمی‌پوشیم. اگر پا بیش از حد گرم شود عرق می‌کند. جورابی بپوشید که متناسب با محیط، هوا و فعالیتی باشد که انجام می‌دهید.

 

نوشیدن آب از عرق کردن پا پیشگیری می کند

نوشیدن آب فراوان هم یک راه بسیار خوب برای کمک به کمتر عرق کردن پاهاست.

 

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد دهان با روش‌های طبیعی

 

وقتی بدنتان کاملاً هیدراته است، راحت‌تر می‌تواند دمای بدن را تنظیم کند، بنابراین احتمال اینکه زیاد عرق کند کمتر می‌شود.

 

 اهمیت شستن روزانه پاها

اگر عادت ندارید هر روز دوش بگیرید، حداقل پاهایتان را هر روز بشویید. شستن پاها با صابون آنتی‌باکتریال می‌تواند جلوی تعریق زیاد را هم بگیرد. بین انگشتان پا را خوب و کامل بشویید.

چای سیاه مانع عرق کردن پاها می شود

جلوگیری از عرق کردن پا با چای سیاه

چای سیاه هم می‌تواند راه مفیدی برای کاهش تعریق باشد. در یک لگن آب گرم بریزید و سپس 2عدد چای کیسه‌ای در آن قرار دهید و پاها را 20دقیقه در آن قرار دهید. تانین‌های موجود در چای، حفره‌های پوست را می‌بندند و عرق را کاهش می‌دهند.

 

 سرکه برای پیشگیری از تعریق پا

می‌توانید در یک لگن آب گرم ریخته و نصف آب، سرکه بریزید و هفته‌ای یک‌بار پاها را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن قرار دهید. می‌توانید از سرکه سفید یا سرکه سیب استفاده کنید. سرکه ضدباکتری است. اگر پاهایتان زخم باز یا بریدگی دارد از این راهکار استفاده نکنید.

 

 از پودرهای ضدقارچ استفاده کنید

پودرهای ضدقارچ کمک می‌کنند پاها خشک بمانند و بو نگیرند.

 

از الکل استفاده کنید

به‌عنوان یک راه‌حل فوری می‌توانید مقدار کمی الکل بین انگشتان یا قسمت‌هایی که عرق می‌کنند بزنید. این کار کمک می‌کند پاها فوراً خشک شده و بوی پا هم از بین برود.

 

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.