2022/07/01
۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير
چگونه دل زنان را به دست بیاوریم؛ توصیه یک روان شناس

چگونه دل زنان را به دست بیاوریم؛ توصیه یک روان شناس

گاه بیان یک جمله ساده می تواند در دل زنان نفوذ و شما را به فردی محبوب تبدیل کند اما این جمله چیست؟

دوات آنلاین -یکی از سوالات همیشگی بسیاری از مردان این است که چگونه می توانند دل زنان را به دست بیاورند و در قلب همسر یا مادر خود نفوذ کنند. یک روان شناس در ادامه راز این کار را توضیح داده است.

 

صدیقه معدنی، کارشناس‌ ارشد روان‌شناسی در یادداشتی در خراسان نوشت:  مشاوران خانواده بارها و بارها به شوهرها و مردها توصیه کرده‌اند که از گفتن جمله «دوستت دارم»، «چقدر زیبایی» و ... به همسرشان دریغ نکنند. به‌تازگی ویدئویی در فضای‌مجازی پربازدید شده که یک عکاس خانم در زمان عکس گرفتن از بانوان به آن‌ها می‌گوید: «چقدر خوشگلی شما» و ناگهان لبخند زیبایی روی صورت این خانم‌ها نقش می‌بندد. به همین بهانه، خوب است از اهمیت و تاثیرات گفتن چنین جملاتی به همسر، خواهر، مادر و حتی مادربزرگ بگوییم.

 

زنان عاشق این جملات هستند

کلمات، به‌طرز عجیبی، قدرتمندترین نیروی در اختیار بشر هستند. انسان می‌تواند قدرت کلمات را برای سازندگی به کار ببرد یا از آن برای ویرانی استفاده کند. کلمات با نیرو و انرژی‌ خود قادرند زخم‌ها را التیام ببخشند، از انجام کارها ممانعت کنند، دیگران را بیازارند، تحقیرکنند و برعکس فروتنانه باشند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم دختری ما را دوست دارد یا نه؟

 

 

در علم روان شناسی ‌ثابت شده که زنان از طریق شنیدن جذب می‌شوند و مردان از طریق دیدن. بنابراین گفتن جملاتی مانند تو چقدر زیبایی، چقدر جذابی، خوشگلی و حتی ادای کلماتی با حس مالکیت یعنی گفتن خانمم، عزیزم، جانم و ... از آن جا که خانم‌ها به لحاظ شنوایی قوی‌تر از آقایان هستند و از طرفی حافظه بلند مدت قوی‌تری هم دارند،  تاثیر بیشتری روی آن‌ها می‌گذارد. هر قدر جملات، لحن تحسین‌برانگیز و توجه مثبت بیشتری به حالات و رفتارها و حتی همراهی خانم در مشکلات و سختی‌ها کنار شوهرش داشته باشند، خانم‌ها به دلیل دیده شدن و جلب توجه، عاشق‌تر و مشعوف‌تر خواهند شد.

راه نفوذ به دل زنان چیست

کلید نفوذ به قلب زنان چیست

همان‌طور که گفتیم زنان از طریق شنیدن جذب می‌شوند بنابراین بهتر است با شناخت تفاوت‌های روانی زن و مرد، بهتر یکدیگر را بشناسیم و از آن‌ها برای تقویت رابطه عاطفی کمک بگیریم. کلید ورود به دنیای زنان، شنیدن و شنیدن و شنیدن است. برای زنان، شنیدن عبارت‌های محبت‌آمیز مانند چه نازی و چه زیبایی، دلنشین است و آثار شگفت‌انگیز روانی دارد چون واقعیت نیاز به محبوب بودن، ساختار وجود زنان را هم در بر می گیرد.

 

بدانید: مهم ترین دلایل سرد شدن رابطه زناشویی چیست

 

ویژگی‌های خاص بودن، محبوب دل بودن و یکه تاز بودن در میدان قلب مردان همیشه با شنیدن این عبارت‌ها تامین شده و این رمز بازگشایی قفل دل زنان است. پس بیایید نیازهای روان شناختی زنان از جمله همسر، مادر، دختر  و حتی مادربزرگ‌مان را ببینیم و پاسخگو باشیم. بعد از آن و در مقابل، نیاز به قدرت و اقتدار در مردان تامین می‌شود و این چرخه سالم طبق ساختار وجود زنان و مردان قابل دست‌یابی و تاثیرگذار بر بالا رفتن کیفیت رابطه عاطفی دوطرف است.

 

راهی برای بهتر شدن رابطه عاطفی

در آخر می خواهم بگویم لازم است خانم‌ها در پاسخ به جملات تحسین‌برانگیز و خوشایند خودشان در رابطه و آن چه به آن‌ها حس خوبی را منتقل می‌کند، به همسر، برادر یا نوه‌شان بازخورد نشان بدهند تا هم‌ مردان متوجه نیاز زنان به این کلمات تحسین‌برانگیز شوند و هم تقویت رفتار صورت بگیرد و تکرار شود. این اتفاق به نوعی انتظار شما در رابطه عاطفی را بیان می‌کند و دریافت آن رفتار از همسرتان منجر به پربارتر شدن رابطه و افزایش تبادل عاطفی همسران می‌شود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.