2022/11/30
۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
بیوگرافی احسان یاسین، خواننده عصر جدید

بیوگرافی احسان یاسین، خواننده عصر جدید

احسان یاسین یکی از خوش صداترین خوانندگان عصر جدید است که می توانید در اینجا با زندگینامه او آشنا شوید.

دوات آنلاین -احسان یاسین بی شک یکی از بهترین استعدادهای خوانندگی فصل سوم برنامه عصر جدید است؛ خواننده ای که علاوه بر فارسی، به زبان های انگلیسی و عربی هم می خواند. با بیوگرافی او آشنا شوید.

 

کودکی احسان یاسین

احسان یاسین در تهران به دنیا آمده اما اصالتا کاشانی است. او از زمانی که 6 ساله بود حفظ قرآن را شروع کرد و چون آن زمان خواندن و نوشتن بلد نبود قرآن را با صوت و ترتیل حفظ می کرد. به همین دلیل تا حد زیاد با تلفظ حروف در زبان عربی آشنا شد و از سویی نشان داد صدای خوبی دارد به گونه ای که همان زمان استادش برای او آینده خوبی را پیش بینی کرد.

 

احسان کلاس سوم دبستان بود که لوزه اش را عمل کرد و بعد از آن صدایش بهتر شد و در سال چهارم اولین مقام قرآنی خودش را به دست آورد. او با سرعت زیادی در حال پیشرفت بود.

احسان یاسین استعداد خوانندگی فصل سوم عصر جدید

حادثه غیرمنتظره در زندان احسان یاسین

هیچ کس فکرش را هم نمی کرد کودکی که به این خوبی می خواند و همه استعداد وی را باور کرده اند ناگهان صدایش را از دست بدهد اما این اتفاق افتاد. یاسین کلاس پنجم دبستان بود که صدایش گرفت. گرفتگی صدا اتفاقی برای یک روز و دو روز نبود. صدای او به حدی خراب شد که حتی گاهی دوستانش از او می خواستند صحبت نکند.

 

آن صدای زیبا حالا گوشخراش شده بود و احسان و والدینش باید چاره ای می جستند. یک پزشک توصیه کرد عمل جراحی انجام شود اما خانواده احسان با این عمل موافقت نکرند. خود احسان در این باره می گوید: گفتند تیغ جراحی آخرین راه است که یا درست می شود یا نمی شود.

 

زندگی احسان یاسین دستخوش تحولی بزرگ شده بود و این روند به مدت 4 سال ادامه داشت تا اینکه این پسربچه وقتی کلاس سوم راهنمایی بود به سفر حج رفت و در مکه از خدا خواست صدایش را به او بازگرداند. او عده بست اگر چنین اتفاقی بیفتد از صدایش در راه او استفاده خواهد کرد.

 

بازگشت صدای احسان یاسین

صدای احسان یاسین به مرور برگشت به گونه ای که او از اول دبیرستان دوباره شروع به قرآن خواندن سر صف مدرسه کرد و یک سال بعد توانست اولین قطعه موسیقی را در استودیو ضبط کند. اینگونه بود که خواننده نوجوان بار دیگر به همان مسیری بازگشت که از کودکی واردش شده بود.

 

او به عهد و پیمانی که در خانه خدا بسته بود پایبند ماند و در این سال ها به زبان عربی بیشتر از قبل مسلط شد و البته کمی هم انگلیسی آموخت. یاسین البته برای دانشگاه رشته ای غیرهنری را انتخاب کرد و حالا لیسانس حسابداری دارد.

احسان یاسین استعداد خوانندگی فصل سوم عصر جدید

استعداد عصر جدید

این جوان که حالا 22 ساله است وقتی برای اولین بار روی صحنه برنامه عصر جدید رفت هنرش را به شکلی متفاوت عرضه کرد. خواندن او به عربی، فارسی و انگلیسی برای همه جدید بود و علاوه بر این محتوای موسیقی او با آنچه قبلا از خوانندگان عصر جدید شنیده بودیم تفاوت داشت. هر چند به گفته کارن همایونفر و سایر داوران عصر جدید احسان یاسین برای موفقیت راه بیشتری را در پیش دارد اما در همان قطعه اول به عنوان استعداد برتر شناخته شد و در مرحله دوم نیز نشان داد واقعا هنرمندی توانا است.

 

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها
ناشناس 1401/08/05
آقای یاسین عزیز امید وارم همیشه در راه خدا باشی شما نمونه این جمله معروف با خدا باش پادشاهی کن هستید امید وارم هر جا هستید سالم و با صدا خوبتون ما رو خوشحال کنید
ناشناس 1401/07/19
سلام اقای یاسین انشالا همیشه موفق باشید حیف که قهرمان نشدید
ناشناس 1401/07/07
💚
ناشناس 1401/07/06
❤️
ناشناس 1401/07/03
❤️
ناشناس 1401/07/01
سلام آقای یاسین اجرا تون در عصر جدید واقعا عالی بود.... ولی حیف که قهرمانی نصیبتون نشد... انشالله که همیشه بدرخشید و بازم کار های جدید و قشنگ بخونید که بی صبرانه منتظر کار های جدید تونم....💚💚💚
دوستدار ولایت 1401/05/26
امیدوارم همیشه در راه پیشرفت و رو بخدا رفتن گام بردارین
ناشناس 1401/05/02
سلام برادر گرانقدرم احسان عزیز...اینقدر از خدا در کارهای زیبایت گفتی که امروز به این شعر رسیدم . انکس که تورا شناخت جان را چه کند ...فرزند و عیال و خانمان را چه کند ....دیوانه کنی هردو جهانش بخشی ...دیوانه تو هر دو جهان را چکند ...خلاصه که داداش زیرو رو کردی ما رو ......خدا پشت و پناهت😍
ناشناس 1401/04/31
شما عالی بودی آقای یاسین و من وقتی شنیدم و از قاب تلویزیون دیدم که ششم شدی شدیداً ناراحت شدم ومن با گوشی همه‌ی دوستام و فامیلام به شما رای دادم
ناشناس 1401/04/29
سلام داداش احسان گل.....متنی رو دیدم از علامه جعفری ...ایشون گفته بودن ...میخوای بدونی ارزش هر انسانی چقدره....ببین به چی علاقه داره و عشق میورزه...کسی که به ماشینش عشق میورزه ارزشش به اندازه همون ماشینشه ...کسی که خدا رو دوستداره و به خدا عشق میورزه ارزشش هم به اندازه خداست ....داداش احساس خیلی با ارزشی ...مواظب تمام خوبیهات باااش 😍

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.