2022/11/28
۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
نظر کارن همایونفر درباره عصر جدید چطور تغییر کرد

نظر کارن همایونفر درباره عصر جدید چطور تغییر کرد

کارن همایونفر می گوید قبل از داوری در عصر جدید طرفدار پر و پا قرص این برنامه نبود.

دوات آنلاین -کارن همایونفر، جزو موسیقیدان های مطرح در ایران است که تا به امروز موسیقی بسیاری از  آثار سینمایی و تلویزیونی را ساخته که هرکدام رنگ و لعاب خودش را دارد. او تا به امروز سه بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر و پنج بار موفق به دریافت تندیس بهترین موسیقی در جشن سینمای ایران شده است. این هنرمند سال های گذشته در گفت وگو با اصحاب رسانه اعلام کرده بود تلویزیون را خیلی دوست دارد، زیرا در لحظات خاصی ناگهان میلیونها نفر سریال را می بینند و شما می توانید به واسطه موسیقی قلب میلیونها هموطن را فتح کنید.او امسال با پذیرفتن داوری برنامه عصرجدید وارد عرصه جدیدی از فعالیت هایش شده است.  مهمترین هدف مسابقه عصر جدید کشف و معرفی استعدادهای ناشناخته است. البته این برنامه هم مثل دیگر برنامه ها نقاط ضعف و قوت بسیاری دارد. جام جم به همین دلیل با کارن همایونفر، داور این برنامه  گپ کوتاه و صمیمانه ای داشته که در ادامه می خوانید:

 

تجربه تازه در عصر جدید

*مخاطبان، شما را به عنوان یک موسیقیدان و آهنگساز می شناسند اما با داوری عصر جدید فضای تازه ای را تجربه کرده اید. داوری برایتان چه ویژگی ای دارد؟

باید به این موضوع اشاره کنم که پیش از این، در حوزه داوری در مرحله تخصصی و دانشگاهی حضور داشته ام اما تجربه عصر جدید که مخاطب عام دارد برای من خیلی تازه و هیجان انگیز است. به هر حال هر فعالیتی ، جذابیت های خودش را دارد.

 

*آیا احسان علیخانی به عنوان نفر اول برنامه عصر جدید، نظراتش را به داوران تحمیل می کند یا نه؟

به نظرم احسان علیخانی در کار خودش بی نظیر است. هر ثانیه از برنامه عصر جدید سختی های خودش را دارد و کار کردن با صدها نفر در این برنامه سختی های خودش را دارد. تا زمانی که در این برنامه نباشید، نمی توانید آن را درک کنید. ضمن این که احسان علیخانی همراهی خوبی با داوران دارد. هیچ گاه تلاشی برای اعمال نظر نمی کند و فقط با توضیحات خود برای بهتر  نظر دادن و داوری تلاش می کند که این موضوع خارج از حوزه داوری است.

کارن همایونفر از داوری در عصر جدید می گوید

بیننده عصر جدید نبودم

*آیا از بینندگان این برنامه بودید و با استعدادهایی که در عرصه موسیقی خودشان را در این برنامه محک می زدند، آشنا شده بودید؟

نمی توانم بگویم که طرفدار پر و پا قرص عصر جدید بوده ام و همه برنامه هایش را دیده ام اما زمانی که در برنامه حضور پیدا کردم به واسطه کنجکاوی ام مروری کلی به برنامه داشتم. حتی بخش هایی از برنامه را با جزئیات مشاهده کردم.

 

*شما سال های زیادی است که در حوزه موسیقی فعالیت دارید. استعدادهای این حوزه را در این برنامه چطور ارزیابی می کنید؟

طبیعی است که حوزه موسیقی به خصوص وجه خوانندگی در سرزمین ما بسیار گسترده شده است. آن هم به دلیل این که میانبر بسیار خوبی برای دیده شدن است؛ چرا که شما ناگهان به یک ستاره تبدیل می شود. شاید شما زود غروب کنید اما چند وقتی فرصت آن را دارید که به ستاره تبدیل شود. به همین دلیل است که تعداد زیادی از شرکت کنندگان برای حوزه خوانندگی درخواست دادند.

 

*در حال حاضر به موسیقی پاپ و فعالان این حوزه انتقادات فراوانی می شود. عصر جدید چقدر می تواند به بهبود این فضا کمک کند؟

باید درباره شرکت کنندگان مصداقی صحبت کنیم . طیف گسترده ای از موسیقی را در عصر جدید داریم و می توانیم درباره تک تک آنها صحبت کنیم اما در شکل کلی که می خواهم به شما بگویم قطعا استیج و صحنه می تواند نقطه شروعی برای یک سری از استعدادهای جدید باشد. در کل ما در حوزه موسیقی وضعیت بسیار آشفته ای داریم؛ متولیان امور به همه چیز فکر می کنند جز موسیقی. درصورتی که باید توجه کنند مسیری که ما در موسیقی می رویم ممکن است مسیر خطرناکی باشد. یک سری استعداد را تلف می کنیم و یک سری آدم ها را ستاره می کنیم که اصلا در حد و اندازه این جایگاه نیستند.

 

*در یکی از قسمت های برنامه مطرح شد که قرار است کارن همایونفر با یکی از شرکت کنندگان کاری مشترک داشته باشد. این اتفاق چه زمانی عملی خواهد شد؟

کار گروه افغان را بسیار دوست داشتم و به محض این که ضبط برنامه عصر جدید تمام شود با این گروه همکاری خواهم داشت و به قولی خودم عمل می کنم.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.