2022/11/30
۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
سارق کیف قاپ طعمه اش را کشت

سارق کیف قاپ طعمه اش را کشت

متهم سابقه دار با حمله به مردی میانسال و هل دادن او باعث مرگ طعمه اش شد.

دوات آنلاین -پسر افغان که متهم است مرد میانسالی را هنگام کیف قاپی به قتل رسانده است پس از دستگیری به جرم خود اقرار کرد.

 

به گزارش جوان، ساعت ۲۳ شامگاه دوشنبه دوم خرداد قاضی محمد رضا صاحب جمعی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی ماموران کلانتری رازی از مرگ مشکوک مرد میانسالی در یکی از بیمارستان ها باخبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.

 

تیم جنایی در بیمارستان با جسد مرد ۲۴ساله ای به نام حبیب روبه رو شدند که حکایت از آن داشت وی ۱۰ روز قبل داخل خیابانی در درگیری با سارق جوانی ضربه مغزی و برای درمان به بیمارستان منتقل می شود، اما در نهایت ساعتی قبل بر اثر شدت ضربه وارده به سرش فوت می کند.

 

صحنه سرقت

بدین ترتیب تیم جنایی برای بررسی موضوع و شناسایی متهم به محل حادثه رفتند و فیلم دوربین های مداربسته آن نزدیکی را بازبینی کردند. یکی از دوربین ها نشان داد مقتول داخل خیابان پیاده می رفته که ناگهان پسر جوان افغانی به وی حمله می کند و او را هل می دهد و کیفش را می قاپید و فرار می کند.

 

همچنین مشخص شد پس از این حادثه سر مرد میانسال به زمین برخورد می کند و از هوش می رود تا اینکه رهگذران متوجه می شوند و او را به بیمارستان منتقل می کنند.

 

مأموران در بررسی فیلم دوربین های دیگر دریافتند سارق بی رحم، پسر ۳۰ساله ای به نام نجیب است که سابقه کیف قاپی در پرونده اش ثبت است.

 

بدین ترتیب مأموران راهی مخفیگاه قاتل در جنوب تهران شدند و وی را بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند.

 

اعتراف به قتل

متهم در بازجویی ها با اعتراف به قتل مرد میانسال ادعای عجیبی را مطرح کرد و گفت: وز حادثه سوار اتوبوس بی‌آرتی بودم تا به خانه ام بروم و مقتول هم داخل همان اتوبوس بود. من و مرد میانسال با هم از اتوبوس پیاده شدیم که دقایقی بعد متوجه شدم او گوشی ام را سرقت کرده است. به سرعت او را تعقیب کردم و وقتی به او رسیدم برای اینکه کیفش را از دست بگیرم او را هل دادم او روی زمین افتاد و من هم کیفم را برداشتم و فرار کردم. اما این پایان ماجرا نبود، چون خودم در دام سارق دیگری گرفتار شدم.

 

وی ادامه داد: کیفم را برداشتم و به سرعت از محل دور شدم، اما دقایقی بعد موتور سیکلتی راه مرا سد کرد. راننده موتور سیکلت که مرد جوانی بود مرا از صحنه حادثه تعقیب کرده بود و از من خواست کیف را تحویل او بدهم و من هم از ترس کیفم را تحویل سارق موتور سوار دادم، او هم به سرعت از محل گریخت، من فکر نمی کردم که هل دادن من باعث مرگ مرد میانسال می‌شود و الان که دستگیر شدم تازه فهمیدم او فوت کرده است.

 

با طرح این ادعا مأموران پلیس دوباره فیلم های صحنه حادثه را بررسی کردند و متوجه شدند متهم سابقه دار دروغ می گوید. بازبینی فیلم یکی از دوربین ها نشان داد قاتل از دقایقی قبل در مکانی کمین کرده و وقتی مرد میانسال به محل می رسد ناگهان به طرفش حمله می کند و او را هل می‌دهد و کیفش را می قاپد.

 

بدین ترتیب متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس جنایی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت تا در بازجویی های فنی زوایای پنهان حادثه بر ملا شود.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.