2024/05/23
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد
فصل مناسب و روش تعویض خاک گلدان آپارتمانی

فصل مناسب و روش تعویض خاک گلدان آپارتمانی

خاک گلدان های آپارتمانی خود را چه زمانی عوض کنیم که به گیاهان آسیب نرسد؟ این کار را چگونه باید انجام بدهیم؟

دوات آنلاین -اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در خانه و آپارتمان خود گل و گیاه نگهداری می کنید حتما با موضوع تعویض خاک گلدان مواجه شده اید و این سوال برایتان پیش آمده که فصل و زمان مناسب برای این کار کی است و چگونه باید این کار را انجام بدهید

 

زمان تعویض خاک

همشهری نوشت: خاک گلدان، مهم‌ترین عامل برای رشد یک گیاه به‌شمار می‌رود. خاک‌های داخل گلدان‌ها دارای مجموعه‌ای از مواد معدنی هستند که بعد از مدتی به‌صورت‌های مختلفی خاک از این مواد فقیر خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید: روش نگهداری کاکتوس در آب

 

گیاه بعد از تعویض خاک گلدان به نور زیادی برای بهبود خود نیاز پیدا خواهد کرد. اواخر فصل بهار و تابستان زمان بسیار مناسبی برای تعویض خاک گلدان گیاهان و گل‌های آپارتمانی است.

خاک گلدان را چگونه عوض کنیم

روش عوض کردن خاک گلدان

گل یا گیاه را باید با احتیاط و با دقت در گلدان جدید قرار دهید. گیاه را در وسط گلدان تثبیت کنید. درحالی‌که گیاه را با دست ثابت نگه داشته‌اید، خاک از قبل آماده شده را کم‌کم اضافه کنید.

 

خاک نباید زیاد فشرده شود تا زهکشی آب خوب صورت گیرد. سطح خاک گلدان را صاف کرده و با انگشتان دست روی خاک را فشار دهید و آبیاری مفصلی انجام دهید به‌طوری که آب از زهکش زیر‌گلدان خارج شود.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.