2022/05/25
۱۴۰۱ چهارشنبه ۴ خرداد
نقد و نظری درباره سریال از سرنوشت 4؛ ماجراهای تکراری هاشم و سهراب

نقد و نظری درباره سریال از سرنوشت 4؛ ماجراهای تکراری هاشم و سهراب

فصل چهارم سریال از سرنوشت آیا موفقیت فصل های قبلی را تکرار خواهد کرد؟ چه انتقاداتی به این فصل وارد است؟

دوات آنلاین -سریال از سرنوشت یکی از محبوب ترین مجموعه های دنباله دار است و هاشم و سهراب بی شک از دوست داشتنی ترین شخصیت های تلویزیونی محسوب می شود. همین امر هم باعث شد با وجود این که این سریال برای سه فصل تدارک دیده شده بود ادامه پیدا کند و شاهد فصل چهارم آن باشیم.

 

هاشم و سهراب در کارگاه

بنای قصله فصل چهارم سریال از سرنوشت تولید داخلی و مشکلات آن است. هاشم و سهراب در کارگاه خود کاری بزرگ را شروع کرده اند و طبیعی است که در این مسیر با موانع زیادی مواجه شوند اما در نهایت پیروز میدان خواهند بود. این روند درست همان چیزی است که قبلا هم شاهد بودیم.

 

هاشم و سهراب کار خود از کارگاه اسماعیل شروع کردند و بعد از تعطیلی آنجا ناچار شدند دنبال سرمایه گذار بگردند و همین شد که آقای خاکپور با وجود مخالفت های اولیه در نهایت دست آنها را گرفت تا کارگاه خودشان را راه بیندازند. آنها در این مسیر با دشواری های زیادی مواجه شدند اما خسته نشدند و از پا ننشستند. این بار و در فصل 4 باز هم همان اتفاقات تکرار شده و باز هم دو پسر جوان همان مسیر را از نظر داستانی می پیمایند و باز هم آقای خکپور با وجود مخلفت اولیه دست این دو را می گیرد.

 

در واقع آنچه از نظر شغلی برای هاشم و سهراب در فصل 4 سریال از سرنوشت رخ می دهد تکرار وقایعی است که در فصل های دو و سه دیدیم.

سهراب در سریال از سرنوشت 4

سهراب و ماجرای پدرش

سهراب از فصل اول سریال از سرنوشت در جست و جوی خانواده اش بود. قطعات این پازل جذاب در طول سه فصل در کنار هم چیده و بالاخره معما حل شد و سهراب پدر واقعی اش را شناخت. داستان در اینجا به پایان رسید اما در فصل چهارم دیر سهراب معمایی درخصوص خانواده واقعی خودش نداشت و ما شاهد هستیم دوباره به گذشته رجوع می کند، با پدرش دچار مسئله می شود و ....

 

این موضوع نیز اتفاق تازه ای نیست و شکل ضعیف تری از آن چیزی است که در فصل سوم شاهد آن بودیم و در نهایت مشاهده کردیم سهراب پدرش را بخشید.

هاشم در فصل چهارم سریال از سرنوشت

هاشم در از سرنوشت 4

شخصیت هاشم در فصل چهارم سریال تغییر کرده و بیشتر از قبل شوخ طبع شده است و گاه رفتارهایش اغراق آمیز به نظر می رسد. اضافه کردن بار طنز در فصل چهارم از سرنوشت در فصل دوم نیز به دلیل تغییر کارگردان رخ داد البته این بار کمی همه چیز غیرطبیعی به نظر می رسد.

 

وظیفه خنداندن بیننده به عهده هاشم است که رفتارها و حرکاتش گاه غیرواقعی می شود و از طرفی دهشت با بازی شاهو رستمی نیز این وظیفه را بر دوش می کشد که شخصیت او نیز چندان واقعی به نظر نمی رسد و بسیار اغراق شده، است. اگر از ابتدا به مجموعه ای طنز مواجه بودیم نقشی مانند حشمت دهشت می توانست بسیار جذاب باشد اما در یک درام چنین نقش و شخصیتی در واقع وصله ای است که زیاد به تن داستان نمی چسبد.

 

با همه اینها از سرنوشت همیشه جذاب و دیدنی است، آن هم به خاطر پی ریزی قوی داستان در فصل های قبلی است و حال باید دید در ادامه چه رخ خواهد داد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها
زهره 1401/03/03
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه خیلیییییی مممممممممنون
B 1401/03/01
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه خیلیییییی مممممممممنون
ناشناس 1401/02/30
عالیه
ناشناس 1401/02/29
فقط دلم برا نغمه میسوزه که تو فصل چهارم اینهمه حقش ضایع شد ، حقش بود الان زندگیش کنار هاشم درست شه چون این زندگی هاشم حق نغمه است نه کس دیگه ای این وسط نغمه همه چیزش رو بخاطر عشق به هاشم باخت وبیچاره هاشم رو برا همیشه از دست داد کلا عشق دروغه اینطورکه معلومه
ناشناس 1401/02/29
راست میگن دیگه تمام سختی ها و رنج ها رو تو فصل های قبل نغمه با هاشم کشید زندگیش به دوروز نکشیده خراب شد ، الان که هاشم داره پیشرفت میکنه یکی دیگه مثل ارام اومده اصلا فیلم رو خراب کردین الان وقتشه که هاشم جبران کنه برا نغمه رفته عاشق یکی دیگه شده خیلی راحت پس نغمه بدبخت چی ؟
Roya 1401/02/29
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه مممممممممنون
محمد 1401/02/28
سریال خوبیه ولی صدابرداریش افتضاحه، صدای شخصیتها نمیاد ولی موسیقی متن کر کنندست بیشتر مواقع نمیفهمم بازیگرها چی میگن
Fatima 1401/02/27
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه مممممممممنون
H 1401/02/25
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه ممنون
ایلیا 1401/02/22
سریال از سرنوشت 4 واقعااااا عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه عالیه

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.