2022/07/07
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير
سارقان 2 برادر را کشتند و جسدشان را در چاه انداختند

سارقان 2 برادر را کشتند و جسدشان را در چاه انداختند

متهمان شبانه به یک کارگاه رفتند تا دزدی کنند. آنها وقتی با دو برادر مواجه شدند هر دو را به قتل رساندند.

دوات آنلاین -سه سارق آهن‌آلات در جریان سرقت از کارگاه کاموا، دو برادر را کشته و جسد آنها را داخل چاه انداختند.

 

به نوشته جام‌جم، تحقیقات پلیسی در این پرونده از نهم آذر امسال با گزارش ناپدید شدن مرموز دو برادر در یک کارگاه کاموا در روستای دهشاد در دستور کار پلیس قرار گرفت. بررسی‌های پلیسی نشان داد، یکی از برادرها در کارگاه بوده و به برادرش عنوان کرده دزد وارد آنجا شده است. این برادر با اطلاع از ماجرا با خودروی وانت راهی کارگاه شد تا به برادرش کمک کند اما هر دو ناپدید شدند. خانواده آنها با طولانی شدن غیبت‌شان به ماجرا مشکوک و راهی کلانتری ۱۷ نصیرآباد شهریار شدند و شکایتی را مطرح کردند.

 

کشف اجساد در چاه

با توجه به حساسیت موضوع، پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی غرب استان تهران قرار گرفت و ماموران برای رازگشایی از ماجرا راهی کارگاه موردنظر شدند. با ورود ماموران پلیس آگاهی به محل کارگاه، لکه‌های خون روی در و کف اتاق نگهبانی مشاهده شد که بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی و تشخیص هویت همراه بازپرس جنایی در محل کارگاه حاضر شدند. با بررسی رد خون، آنها به یک چاه عمیق رسیدند.

 

این احتمال وجود داشت که آنجا قتلی رخ داده و جسد داخل چاه باشد. به همین دلیل برای بررسی چاه از امدادگران آتش‌نشانی درخواست کمک شد که آنها با کنکاش داخل چاه عمیق جسد یکی از برادرها را پیدا کردند اما ردی از دومین برادر نبود.

 

برای رازگشایی از این جنایت، پلاک خودروی وانت در اختیار گشت‌های پلیس قرار گرفت تا این‌که بعد از چند روز خودرو  در منطقه گلدسته شهرستان اسلامشهر پیدا شد. با پیدا شدن خودرو این احتمال مطرح شد که برادر دوم هم قربانی شده باشد.

 

با دستور قضایی ماموران دوباره به بررسی چاه داخل کارگاه پرداختند و توانستند جسد دومین قربانی جنایت را هم پیدا و از عمق چاه خارج کنند. کارآگاهان پلیس آگاهی با بازبینی دوربین‌های مداربسته، مسیرهای منتهی به محل وقوع قتل و همچنین مسیرهای منتهی به محل کشف خودروی مقتول، تصاویری از دو جوان که داخل خودروی وانت حضور داشتند را به دست آوردند که احتمال ارتکاب جنایت توسط آنها مطرح شد. در بررسی‌های بعدی نیز مشخص شد اموالی از داخل کارگاه به سرقت رفته است.

 

دستگیری اولین متهم

با تمرکز تحقیقات روی این دو نفر ماموران هویت یکی از آنها را شناسایی و او را بازداشت کردند.

 

متهم در همان تحقیقات ابتدایی به همدستی در این دو جنایت اعتراف کرد و گفت: می‌دانستم شب‌ها کارگاه خالی است و موضوع را با دو نفر از دوستانم در میان گذاشتم و قرار شب شبانه به آنجا برویم و آهن‌آلات در و پنجره کارگاه را سرقت کنیم. بامداد ۹ آذر وارد کارگاه شدیم و در حال جمع‌آوری آهن‌آلات بودیم که صاحب آنجا سر رسید و با چاقو او را مجروح کرده و با بستن دست و پایش، او را در اتاق نگهبانی زندانی کردیم و مشغول سرقت شدیم. مرد مجروح تلفنی موضوع را به برادرش خبر داده بود که چند دقیقه بعد برادرش سر رسید. پشت در کارگاه کمین کرده و او را غافلگیر کرده به قتل رساندیم. بعد هم دو جسد را داخل چاه آبی که در کارگاه بود انداختیم و با سرقت وانت فرار کردیم.

 

به گفته رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران، پس از اعترافات قاتل و گرفتن نیابت قضایی، تیمی از ماموران پلیس آگاهی، دو قاتل دیگر را در شهر تهران دستگیر کردند که با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی، قاتلان برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.