2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
قاتل زندانی نقشه سرقت میلیاردی از صرافی را طراحی کرد

قاتل زندانی نقشه سرقت میلیاردی از صرافی را طراحی کرد

چند سالی است در انتظار چوبه دار هستم به همین خاطر تصمیم گرفتم پولی فراهم کنم و از خانواده‌ام بخواهم به اولیای دم پیشنهاد دیه بدهند.

دوات آنلاین -مرد قاتلی برای پرداخت دیه‌اش از زندان، نقشه سرقت از صرافی و طلافروشی بستگانش را با همدستی یکی از دوستانش طراحی و اجرا کرد.

 

به نوشته روزنامه جوان، چندی قبل مرد صرافی در تهران به اداره پلیس رفت و از سارقی به اتهام سرقت ۶۰۰ میلیون تومان شکایت کرد. وی در توضیح ماجرا گفت: من صرافی بزرگی در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران دارم. چند روز قبل مردی با من تماس گرفت و خودش را مدیر شرکت بازرگانی معر‌فی کرد و گفت می‌خواهد از من دلار بخرد. او گفت قبلاً شرکتشان با صرافی دیگری همکاری می‌کرد، اما به دلایلی تصمیم گرفته نیاز‌های ارزی‌اش را از صرافی ما تهیه کند. به هر حال پس از چند روز گفت‌وگوی تلفنی ۶۰۰‌میلیون تومان دلار سفارش داد و قرار شد همکارم دلار‌ها را در ساختمان شرکت تحویل کارمندش بدهد و همانجا تسویه کند.

 

وی ادامه داد: او با چرب‌زبانی و اطلاعاتی که داشت، اعتماد مرا جلب کرد و سرانجام من هم سفارش او را با پیک دفترم به آدرسی که گفت فرستادم. ساعتی بعد کارمندم دست خالی برگشت و گفت مردی که سفارش دلار داده کلاهبردار بوده و همه دلار‌ها را سرقت کرده‌است. او گفت وقتی به ساختمان رسیده مرد جوانی به سراغش آمد و او را داخل ساختمان برد و پس از اینکه بسته دلار‌ها را از او گرفت از او خواست همانجا منتظرش بماند تا با او تسویه کند و بعد ناگهان غیبش زد و وقتی هم به دفتر شرکت می‌رود، می‌گویند اصلاً آن‌ها دلاری سفارش نداده‌اند و آن فردی که دلار‌ها را گرفته نمی‌شناسند.

 

رد پای قاتل زندانی

با شکایت مدیر صرافی، پرونده به دستور بازپرس دادسرا برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران پلیس در نخستین گام دوربین‌های مداربسته محل حادثه را بازبینی کردند که دریافتند مرد سارق وقتی بسته دلار‌ها را از کارمند صرافی تحویل می‌گیرد، از در دوم ساختمان به سرعت خارج می‌شود و با موتورسیکلتی فرار می‌کند. در ادامه تحقیقات فنی، مأموران پلیس موفق شدند متهم را به نام سیروس شناسایی و دستگیر کنند.

 

متهم پس از انتقال به اداره پلیس ادعا کرد نقشه را یکی از دوستانش به نام جبار از زندان طراحی و او هم اجرا کرده ‌است.

 

وی گفت: مدتی قبل دوستم جبار که به اتهام قتل در زندان است با من تماس گرفت و گفت نقشه سرقت خوبی طراحی کرده‌است و اگر بتوانم اجرا کنم، پول خوبی گیرم می‌آید. اول قبول نکردم، اما وقتی اصرار کرد و گفت به پول نیاز دارد، قبول کردم. او از زندان نقش مدیرعامل شرکت معروفی را بازی کرد و مدیر صرافی را فریب داد و من هم طبق نقشه دلار‌ها را از کارمند صرافی تحویل گرفتم و فرار کردم.

 

در حالی که بررسی‌ها حکایت از آن داشت جبار از بستگان نزدیک شاکی است، مأموران پلیس با پرونده مرد طلافروشی که او هم از بستگان جبار بود، روبه‌رو شدند که به همین شیوه از او هم مقدار زیادی طلا به ارزش ۴۰۰‌میلیون تومان سرقت شده‌بود. در تحقیقات بعدی سیروس به سرقت طلا‌ها هم اعتراف کرد و مدعی شد نقشه سرقت طلا‌ها را هم جبار طراحی کرده‌است.

 

سرقت برای پرداخت دیه

بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد جبار چند سال قبل با همدستی زن جوانی به نام مهین، شوهر وی را به قتل رسانده و پس از دستگیری هم با حکم دادگاه به قصاص محکوم شده‌است. بدین ترتیب مأموران پلیس جبار را برای تحقیق از زندان به اداره پلیس منتقل کردند.

 

متهم در بازجویی‌ها به هر دو سرقت اعتراف کرد و در توضیح ماجرا گفت: چند سالی است در انتظار چوبه دار هستم و هر شب کابوس می‌بینم. از طرفی تعدادی از زندانیان موفق شدند با پرداخت دیه از چوبه دار نجات پیدا کنند به همین خاطر تصمیم گرفتم من هم پولی فراهم کنم و از خانواده‌ام بخواهم به اولیای دم پیشنهاد دیه بدهند، اما من پولی نداشتم که سرانجام تصمیم گرفتم از دو نفر از بستگانم که خیلی ثروتمند هستند، سرقت کنم و با پول آن رضایت اولیای دم را جلب کنم. تحقیقات از متهمان ادامه دارد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.