2023/12/04
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۳ آذر
آزار دختر جوان توسط رمال شیطان صفت

آزار دختر جوان توسط رمال شیطان صفت

مرد رمال به من گفت تو همزاد داری و او اجازه نمی دهد که ازدواج کنی یا در سایر امور زندگی ات موفق باشی ولی من می توانم همزادت را از بدنت خارج کنم.

دوات آنلاین -سرگرد سمانه مهربانی، کارشناس آموزش همگانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در یادداشت زیر ماجرای آزار شیطانی دختری جوان را شرح داده و توصیه هایی را در این خصوص مطرح کرده است که می خوانید:

 

نگاهم را به راهرو منتهی به اداره شانزدهم پلیس آگاهی می دوزم. اداره ای که به شکایات افراد قربانی آزار، تهدید و یا آتش افروزی رسیدگی می کند.

 

روی نیمکت کنار ورودی اداره، زنی جوان نشسته و به زمین خیره شده است. به آرامی به او نزدیک می شوم و کنارش روی نیمکت می نشینم. آنقدر غرق در افکار خود است که متوجه حضورم نمی شود.

 

سلام می کنم و متبسم نگاهش می کنم. از صدای سلامم یکه ای می خورد و بعد با تعجب نگاهم می کند. توضیح می دهم برای ریشه یابی و آسیب شناسی اتفاقی که برایش افتاده آنجا هستم و از او درخواست می کنم در صورت تمایل درباره شکایتش برایم حرف بزند.

 

پوزخندی می زند و می گوید: منظورتان این است که از حماقتم تعریف کنم؟ باشد بنویسید؛ بنویسیدکه چطور با دست های خودم این بلا را به سرم آوردم.

 

30ساله هستم و مجرد و بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس در یک شرکت خصوصی مشغول به کار شدم. منزل ما در یکی از محلات مرفه نشین تهران است. یکی از تفریحات مورد علاقه من و دوستانم فالگیری بود. یعنی کافی بود کسی آدرس و شماره یک فالگیر را به ما بدهد، بلافاصله با دوستانم قرار می گذاشتیم و برای گرفتن فال به آنجا مراجعه می کردیم.  همیشه به فال و رمالی علاقمند بودم و دوست داشتم ببینم چطور یک رمال و دعانویس کارش را انجام می دهد.

 

چند روز پیش توی پارک نشسته بودم که مردی به من نزدیک شد و گفت رمال است و چون احساس کرده من دچار مشکل هستم و نیاز به کمک دارم به سمت من آمده است. با ذهنیتی که نسبت به این دست داستان ها داشتم احساس کردم راستش را می گوید و بی دلیل نیست که بین این همه آدم به سمت من آمده است.

 

مرد گفت می تواند به من کمک کند ولی اینجا توی خیابان محل مناسبی برای این کار نیست. با توجه به اینکه مادر و خواهرانم در خانه بودند به نظرم آمد که مشکلی پیش نمی آید او را با خودم به خانه ببرم. به همین دلیل از او خواستم به خانه ما بیاید.

 

به خانه رفتیم و او را به خانواده ام معرفی کردم او شروع کرد با ابزاری که در اختیار داشت به بررسی شرایط ما و بین همه به من اشاره کرد و گفت: تو همزاد داری و او اجازه نمی دهد که ازدواج کنی یا در سایر امور زندگی ات موفق باشی ولی نگران نباش من می توانم همزادت که تو را تسخیر کرده از بدنت خارج نمایم. آنقدر خوب نقش بازی کرد که همه ما حرف هایش را باور کرده بودیم. در ادامه خواست تا برای انجام کار به اتاق دیگری برویم چون این کار نباید در حضور دیگران انجام می شد.

 

مادر و خواهرانم توی پذیرایی نشستند و ما به اتاق من رفتیم و او به جای خارج کردن مثلا همزاد،  مرا مورد اذیت و آزار قرار داد و بعد به سرعت از آنجا رفت. من آنقدر توی شوک بودم که تا چند روز بعد نتوانستم واقعیت را به خانواده ام بگویم و وقتی به خودم آمدم برای شکایت به آگاهی مراجعه کردیم. یک تصویر احتمالی از چهره او طراحی شد و مشخصاتش را به همکارانتان دادم اما واقعا بعید می دانم بتوان نشانی از او پیدا کرد.

 

می دانم الان دارید با خودتان فکر می کنید چطور می شود یک دختر تحصیل کرده امروزی تا این حد ساده لوحانه برخورد کند و اجازه بدهد کسی با ابزار خرافات او را اغفال نماید.

 

اما من اصلا به ذهنم خطور نمی کرد یک انسان تا این حد می تواند فریبکار باشد که برای رسیدن به نیات شوم خود این قصه ها را سر هم کند.

 

من آن مرد غریبه را به پشتوانه حضور خانواده ام به خانه بردم و این بلا به سرم آمد، در تعجبم از خانم هایی که به تنهایی به منزل رمالان و دعانویسان مراجعه می کنند و خود را در معرض هرگونه آسیب و سوءاستفاده مالی و یا فیزیکی قرار می دهند.

 

نظریه کارشناس

- اعتقاد به خرافات و داستان هایی چون دعانویسی و رمالی یکی از آفت های جامعه ماست که با وجود ارتقاء سطح تحصیلات و آگاهی افراد جامعه هنوز آسیب های ناشی از آن دامنگیر بسیاری از افراد خصوصا زنان می گردد .

 

- هر مشکلی راه حل عقلانی و علمی خود را دارد و پناه بردن به امور خرافی تنها شما را در چرخه باطل مراجعه به نزد رمالان و دعانویسانی قرار می دهد که اموراتشان را از راه باورهای خرافی مشتریانشان می گذرانند .

 

- اگر به معنای واقعی در جستجوی گشایش در زندگی خود هستید پولی را که قصد دارید برای رمالی هزینه کنید در اختیار افراد نیازمند جامعه قرار دهید تا از بازتاب شادی آنان گشایش و آرامش به سمت زندگی اتان سرازیر شود.

 

- هرگز اجازه ندهید فردی غریبه تحت هیچ عنوانی به زندگی شخصی شما قدم بگذارد . اعتماد نابجای قربانی سبب شد تا وی توسط کسی مورد آزار قرار بگیرد که کوچکترین اطلاعی از هویت واقعی او ندارد تا سرنخی در اختیار پلیس قرار دهد .

 

-با وجود اینکه قربانی آزار در وضعیت روحی بدی به سر می برد اما به دلیل محدودیت زمانی برای محکمه پسند بودن مدارک و آثار به جامانده از عمل مجرمانه، توصیه می گردد تا اطرافیان سریعا نسبت به ثبت شکایت و هدایت قربانی به پزشکی قانونی اقدام کنند.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.