2022/09/25
۱۴۰۱ يکشنبه ۳ مهر
برادرکشی به خاطر ارثیه

برادرکشی به خاطر ارثیه

وقتی برادرم فوت کرد جسدش را با خودروام به بیرون منتقل کردم و از طرفی هم چند قرص برنج از مغازه‌ای خریدم و داخل جیبش گذاشتم تا مأموران را فریب دهم و وانمود کنم که او خودکشی کرده است.

دوات آنلاین -پسر جوان پس از این که برادرش را با ضربه چوب به قتل رساند، جسد را از خانه خارج کرد و با گذاشتن قرص برنج در جیب او تلاش کرد حادثه را خودکشی جلوه دهد که سرانجام بازداشت شد. متهم اعتراف کرده‌ است دعوای او با برادرش به خاطر داشتن وکالت‌نامه خانه‌شان رقم خورده است.

 

به نوشته روزنامه جوان، سوم دی‌سال گذشته مأموران کلانتری ۱۷۳ امین‌آباد، با جسد مرد ناشناس حدوداً ۴۰‌ساله‌ای را در کمربندی کهریزک نرسیده به پل راه‌آهن کشف کردند. مأموران پلیس در بازرسی بدنی از جسد هیچ مدرک هویتی پیدا نکردند، اما در یکی از جیب‌های او تعدادی قرص برنج یافتند که احتمال می‌رفت وی بر اثر مصرف قرص برنج به کام مرگ رفته است.

 

همزمان با ادامه تحقیقات جسد برای انجام آزمایش‌های لازم به پزشکی قانونی منتقل شد که معاینات تیم پزشکی نشان داد مرد ناشناس براثر ضربات جسم سخت به سرش و شکستگی جمجمه به قتل رسیده ‌است.

 

شناسایی مقتول

بنابراین با اعلام قتل مرد جوان، تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی تهران برای شناسایی مقتول و قاتل وارد عمل شدند.

 

مأموران پلیس در نخستین گام پرونده افراد گمشده را بررسی کردند که پس از مدتی مشخص شد زن میانسالی که خانه‌اش در منطقه قیام دشت است چند روز قبل از کشف جسد به اداره پلیس رفته و از گم‌شدن ناگهانی پسر جوانش به نام شهاب خبر داده است. از آنجایی که جسد کشف شده شباهت زیادی با شهاب داشت شاکی به پزشکی قانونی دعوت شد و در آنجا جسد پسرش را شناسایی کرد.

 

بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد شهاب همراه مادرش در طبقه‌اول خانه دو طبقه‌ای در قیام دشت زندگی می‌کرده‌است و در طبقه دوم همان خانه که متعلق به مادرش است برادر کوچکترش فرید همراه همسرش زندگی می‌کند. از سوی دیگر مشخص شد همزمان با قتل مرد جوان تلفن همراه و کارت بانکی وی نیز سرقت شده ‌است.

 

ردپای برادر

در حالی که هشت‌ماه از حادثه گذشته بود و قاتل هم شناسایی نشده‌بود مأموران پلیس با خبر شدند به تازگی مقداری پول از حساب بانکی مقتول از طریق دستگاه عابر بانکی برداشت شده است. همچنین از سوی دیگر مشخص شد همزمان با برداشت از حساب مقتول تلفن همراه وی هم روشن شده است. بدین ترتیب مأموران پلیس تحقیقات خود را برای عامل برداشت پول آغاز کردند که پس از بررسی دوربین‌های مداربسته نزدیک عابربانک دریافتند فردی که از حساب مقتول برداشت کرده است شباهت‌های زیادی با برادر کوچکتر مقتول دارد. مأموران در بررسی‌های بعد هم متوجه شدند تلفن همراه مقتول در اختیار فرید است.

 

بنابراین مأموران پلیس فرید را به عنوان مظنون حادثه بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند.

 

متهم ابتدا در بازجویی‌ها منکر جرم خود شد و سعی داشت با تناقض‌گویی مأموران پلیس را فریب دهد، اما سرانجام دیروز در بازجویی‌های تخصصی به قتل برادرش اعتراف کرد.

 

ارثیه مرگبار

وی با اظهار پشیمانی به قتل برادرش اعتراف کرد و در توضیح ماجرا گفت: برادرم چند سالی از من بزرگتر بود و همراه مادرم در طبقه اول زندگی می‌کرد و من هم که ازدواج کرده بودم همراه همسرم در طبقه دوم زندگی می‌کردم. مادرم همیشه همه کار‌ها را به او واگذار می‌کرد و می‌گفت شهاب بزرگتر است و او باید درباره خانه تصمیم بگیرد. اما من که متأهل بودم از مادرم انتظار داشتم کار‌ها را به من بسپارد.

 

وی ادامه داد: مدتی قبل از حادثه مادرم وکالتنامه کاری درباره خانه ارثی و املاکی که داشتیم به شهاب داد که من ناراحت شدم و اعتراض کردم که وکالتنامه را به من بدهد، اما فایده‌ای نداشت. همین موضوع باعث شده بود که ازدست برادرم عصبانی باشم تا اینکه روز حادثه وقتی در خانه تنها بودم شهاب به خانه‌ام آمد که از او خواستم وکالتنامه را فسخ کند و به من بدهد. شهاب قبول نکرد که با هم مشاجره لفظی کردیم. مشاجره لفظی ما ادامه داشت تا اینکه درگیری ما بالا گرفت و من چوبی برداشتم و چند ضربه به سرش زدم. وقتی برادرم فوت کرد جسدش را با خودروام به بیرون منتقل کردم و از طرفی هم چند قرص برنج از مغازه‌ای خریدم و داخل جیبش گذاشتم تا مأموران را فریب دهم و وانمود کنم که او خودکشی کرده است، اما در نهایت دستم رو شد.

 

متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.