2021/09/17
۱۴۰۰ جمعه ۲۶ شهريور
چرا بازیگر نقش نجلا در فصل دوم تغییر کرد

چرا بازیگر نقش نجلا در فصل دوم تغییر کرد

محیا دهقانی در فصل دوم سریال نجلا عهده دار نقشی است که در فصل اول سارا رسول زاده آن را بازی می کرد.

دوات آنلاین -تغییر بازیگر اصلی سریال نجلا در فصل دوم اتفاقی بود که برای بسیاری غیرمنتظره بود.  سارا رسول زاده که در زمان حضور در این نقش چهره ای جدید بود، به خوبی توانسته بود نجلا را بازی و مخاطب را با خود همراه کند اما او در فصل دوم حضور ندارد.

 

تغییر بازیگران نقش اصلی یک سریال شاید چندان مرسوم نباشد اما اتفاق بی سابقه ای نیز نیست. نمونه شاخص آن را در سریال بچه مهندس شاهد بودیم. بعد از این که همه روزبه حصاری را به عنوان جواد جوادی در فصل سوم پذیرفتند او در فصل چهارم حضور نیافت و محمدرضا رهبری این نقش را برعهده گرفت. حالا نیز محیا دهقانی نجلای جدید شده است.

 

دلیل جایگزینی بازیگر در سریال نجلا

خراسان نوشت: معمولا بازیگران به دلیل اختلاف بر سر مسائل مالی، تداخل کاری یا به توافق نرسیدن با تهیه‌کننده و کارگردان درباره مسائل مختلف، در فصل دوم یا سوم سریالی از آن پروژه جدا می‌شوند اما درباره سریالی مانند «گیسو» موضوع فرق می‌کرد. به دلیل حضور مهناز افشار در خارج از ایران و حواشی وی، سازندگان ناچار بودند با تغییر قصه، بازیگر دیگری را جایگزین او کنند.

 

علت جدایی روزبه حصاری از «بچه مهندس» به صورت شفاف و روشن اعلام نشد. سعید سعدی تهیه‎‌کننده سریال در متن انتشار خبر جدایی این بازیگر، «درخواست‌های نامتعارف و غیرحرفه‌ای» را دلیل این اتفاق اعلام کرد. حصاری هیچ واکنشی نشان نداد و مدتی بعد در ویژه‌برنامه نوروزی «فرمول یک» گفت که تمایل ندارد درباره این موضوع صحبت کند. در سریال «نجلا» نیز فعلا دلیل جدایی سارا رسول‌زاده و جایگزین شدن محیا دهقانی مشخص نیست و تهیه‌کننده سریال در گفت‌وگو با صبا، فقط از وقوع این تغییر خبر داده است.

 

شباهت بچه مهندس و نجلا

در هردو سریال «نجلا» و «بچه مهندس» به جای بازیگر اولیه سریال از چهره‌هایی استفاده شد که چندان پرکار نبوده‌اند. محیا دهقانی که قرار است نقش «نجلا» را به جای رسول‌زاده ایفا کند، مجموعه «قهر و آشتی»، «پایتخت 4» و «همبازی» را در کارنامه سریال‌های تلویزیونی خود دارد. «قهر و آشتی» و «همبازی» سریال‌های پربیننده‌ای نیستند و احتمالا مخاطبان این بازیگر را با نقش «سوسن» در «پایتخت 4» به یاد دارند. محمدرضا رهبری که با سریال «میوه ممنوعه» شناخته می‌شود، نیز بیشتر نقش‌های فرعی را در سریال‌های تلویزیونی بازی کرده است. هانیه توسلی که به جای مهناز افشار در «گیسو» ایفای نقش کرد، موردی استثنا ست.

عکسی از سریال نجلا

تغییر بازیگر چه تاثیری دارد

طبیعی است که تغییر بازیگر نقش اصلی یک سریال، آن مجموعه را با مشکلاتی روبه‌رو خواهد کرد اما این موضوع به کیفیت قصه سریال در فصل جدید و بازی چهره جدیدی نیز که به پروژه اضافه می‌شود، بستگی دارد. هنوز بازی محیا دهقانی را در نقش شخصیت «نجلا» ندیده‌ایم و نمی‌توان قضاوت کرد، اما سازندگان سریال تلاش کرده‌اند از جهت ظاهری، بازیگری را جایگزین سارا رسول‌زاده کنند که تا حدی به او شباهت داشته باشد.

 

حضور محمدرضا رهبری به جای روزبه حصاری نیز لطمه مهمی به «بچه مهندس» نزد و طولی نکشید که مخاطبان او را به عنوان شخصیت «جواد» پذیرفتند. با این حال غیبت مهناز افشار و جایگزینی هانیه توسلی تاثیر منفی بر سریال «گیسو» داشت. سناریوی جراحی پلاستیک «گیسو»، غیرمنطقی و غیرقابل باور بود و واکنش منفی مخاطبان را به دنبال داشت.

 

اسنپ مارکت
آچاره
کلید واژه
دیدگاه‌ها
رضا 1400/06/24
کاشکی سارا رسول زاده برگرده اگر بازی نکنه تمام جذابیت ها از بین میره
ناشناس 1400/05/20
اي كاش سارا رسول زاده بودندند حيف شد از بروجرد بختياري
مهسا 1400/05/19
اتفاقا تغییر بازیگر اصلی بچه مهندس به سریال اسیب زد و چنین حرفی رو من قبول ندارم که اسیب نزد هیچ سری بچه مهندس مثل فصل ۳ محبوب نیست شماچرا نمیخواین بپذیرین؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.