2024/06/16
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۷ خرداد
بیوگرافی کامل نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

بیوگرافی کامل نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

نهال دشتی با بازی در سریال جیران و ایفای نقش ستاره دومین تجربه خود را در شبکه نمایش خانگی کسب کرده است.

دوات آنلاین -نهال دشتی بازیگر جوانی است که نقش ستاره خانم را در سریال جیران بازی کرده است. او پیش از این در سریال شهرزاد نیز حضور داشت. بیوگرافی او را در ادامه بخوانید.

 نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

شروع کار نهال دشتی

نهال دشتی روز 12 شهریور سال 1371 در تهران به دنیا آمد. او در دانشگاه سوره در رشته کارگردانی درس خواند و مدرک کارشناسی دارد.

 

دشتی بازیگری را از سال 1389 با تئاتر شروع کرد و سپس در سال 1393 در سریال جاده چالوس به کارگردانی احمد معظمی نقشی را برعهده گرفت. این سریال که از شبکه 5 پخش شد داستان مرد ثروتمندی است که در آستانه ورشکستگی است و همراه با خانواده اش به شمال کشور می رود و در آنجا رستورانی دایر می کند.

 نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

شهرت نهال دشتی

نهال دشتی با بازی در سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی به شهرت رسید. او در هر سه فصل این مجموعه حضور داشت و نقش میترا دماوندی یعنی خواهر فرهاد را بازی می کرد. اگرچه میتر از شخصیت های فرعی سریال شهرزاد بود اما بازی دشتی در این مجموعه بسیار دیده شد و او مورد توجه قرار گرفت.

 

دشتی که تا سال 96 مشغول بازی در سریال شهرزاد بود بعد از آن در چند فیلم حضور یافت. فیلمی که در همان سال بازی کرد موریانه نام دارد. به نوشته سلام سینما موریانه یک اثر داستانی با 2 کاراکتر اصلی و تعدادی کاراکترهای فرعی است. اولین تجربه سینمایی مسعود حاتمی ، دارای فرمی متفاوت است.

 نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

سال پر کار نهال دشتی

دشتی در سال 1399 پر کار بود و در سه فیلم حضور یافت. فیلم تا فردا به کارگردانی علی عسگری، فیلم مخفیگاه به کارگردانی بنیامین نادعلی و فیلم بی رویا به کارگردانی آرین وزیردفتری از آثار این بازیگر در سال 99 او است.

 

او در سال 1400 نیز در فیلم گنجشک به کارگردانی سهیل کریمی بازی کرد. در این فیلم مدتی ست که یک زوج جوان جدا از یکدیگر زندگی می کنند، اما هیچکس از این ماجرا اطلاع ندارد.

 نهال دشتی بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران

بازی در نقش ستاره خانم در سریال جیران

نقش ستاره خانم در سریال جیران دومین تجربه سریالی نهال دشتی در شبکه نمایش خانگی و همچنین دومین همکاری او با حسن فتحی است. هر دو اثر تاریخی هستند و بازی در چنین نقش های مقتضایات خاص خودش را دارد که دشتی نشان داده به خوبی با آنها آشنا است و از عهده نقش هایش بر می آید.

 

در مجموع دشتی از آن دست بازیگرانی است که آینده درخشان تری در انتظارش است و می توان امید داشت از این به بعد او در فیلم ها و سریال های بیشتری ببینیم.

 

 

 

 

 

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.