2024/04/23
۱۴۰۳ سه شنبه ۴ ارديبهشت
رفاقت بهروز و جواد جوادی سریال بچه مهندس در دنیای واقعی

رفاقت بهروز و جواد جوادی سریال بچه مهندس در دنیای واقعی

سهند جاهدی درباره رابطه اش با جواد جوادی بچه مهندس 4 و همچنین نقش خودش حرف های جالبی زده است.

دوات آنلاین -سهند جاهدی سال ها است که بازیگری می کند و کارهای زیادی از او دیده ایم اما نقش بهروز در سریال بچه مهندس 4 شاید پرطرفدارترین نقش او باشد که بسیار دیده شده است. جاهدی در گفت و گو با خبرآنلاین حرف های خواندنی درباره بچه مهندس زده که بخشی از آن در ادامه آمده است.

سهند جاهدی بازیگر نقش بهروز در سریال بچه مهندس

سهند جاهدی، شوخ تر از بهروز بچه مهندس

*به شخصیت بهروز سریال بچه مهندس بپردازیم. آن شیطنتی که بهروز دارد چقدر به شخصیت واقعی سهند جاهدی نزدیک است و شباهت دارد؟

شخصیت خودم که دو برابر بهروز شیطنت دارد.

 

*پس خیلی از شخصیت خودتان فاصله نگرفتید؟

من دو برابر شخصیت بهروز شوخ طبع هستم و این شیطنت‌ها را دارم، ولی ما از این قضیه استفاده کردیم و وارد کارش کردیم که به آن صحبتی که قبل‌تر انجام دادم باز می‌گردد. من خیلی شوخ طبعم و آدمی هستم که سعی می‌کنم خودم را با شرایط وفق دهم و آن را بپذیرم. بهروز هم در این شش قسمتی که دیدیم این‌گونه است یعنی آدمی است که چاقو خورده و به راحتی صحبت و شوخی می‌کند و یک ذره پایبند به دنیا و زندگی نیست. من آدمی هستم که می‌گویم آدم باید در لحظه زندگی کند و لذت ببرد.

 

*آدمی که چاقو خورده، آن‌قدر راحت از بیمارستان به خانه می‌آید و به زندگی روزمره‌اش می‌پردازد؟

اگر شما توجه کنید، قسمت ۱ و ۲ بهروز در بیمارستان می‌ماند و ما جوری آن را نشان دادیم که خیلی عُمقی نبوده و این‌گونه نشان دادیم که بهروز ۲ روز و نصفی در بیمارستان بود و دوستانی که نکته بین و ذره بین باشند متوجه این شدند که من همچنان در یکسری از میزانسن‌ها که می‌خواستم خم شوم یا بدوم یک اشاره‌ای به پهلویم دارم.

سهند جاهدی بازیگر نقش بهروز در سریال بچه مهندس 4

بهروز بچه لات نیست

*ما یک‌جا‌هایی شخصیت بهروز را می‌بینیم که طبل توخالی است، بچه لات نیست، ولی جا‌هایی لات بازی هم در می‌آورد. این ویژگی کاراکتر را به خاطر محیطی که در آن بزرگ شده به دست آورده است؟

ما مسلما از روز اول به این نتیجه رسیدیم که بهروز بچه لات نیست. من برعکسش را می‌گویم مثلا یک نفر در زندگی واقعی‌اش بچه لات است و مجبور می‌شود در یک فضایی کار یا زندگی کند که همه باکلاس هستند و مؤدب حرف می‌زنند، به تبع آن فرد هم سعی می‌کند به آن سمت بروید و مؤدب و فرهنگی حرف بزند؛ برعکس این اتفاق برای بهروز است.

 

بهروز آدمی بوده که دانشگاه رفته و از دانشگاه انصراف داده یعنی اگر می‌توانست ۱ یا ۲ ترم را ادامه دهد می‌توانست مهندسی‌اش را بگیرد، ولی در نهایت انصراف داده است پس بچه لاتی نیست، اما نسبت به شرایط زندگی که دارد و در آن فضایی که زندگی می‌کند، مجبور است ادای آدم‌هایی که در آن فضا هستند را در بیاورد تا یک وقت عقب نماند، ولی در اصل بهروز بچه لات نیست.

 

*اتفاقا بچه ساده و دل پاکی است.

بله. ما بهروز را بیشتر به سمت و سویی بردیم که خیلی رفیق باز و بامرام و معرفت است و دل صافی دارد و این باعث می‌شود که بهروز از همان قسمت نخست به خاطر جواد چاقو می‌خورد و هر چه جلوتر برود متوجه می‌شوید که بهروز چه اتفاقاتی را رقم می‌زند.

 

دوستی با محمدرضا رهبری

*خانواده جواد جوادی آمدند و با شما زندگی می‌کنند، شما قبلا با خانم ثریا قاسمی در «هیئت مدیره» همبازی بودید. بازی کردن در کنار ایشان چگونه است؟

خانم قاسمی استاد بنده هستند و تک تک ثانیه‌هایی که در کنار ایشان بازی می‌کنم برای من لذت بخش است و در اصل یک کلاس درس برای من است نه تنها برای من بلکه برای همه، به هر حال سابقه درخشانی که ایشان دارند اثبات این حرف من است. ایشان اصلا جای حرف ندارند و جلوی ایشان بازی کردن واقعا لذت بخش است. ایشان ۲ الی ۳ قسمت مهمان بودند و ما خیلی با هم بازی نکردیم، ولی در این کار خیلی با هم در ارتباط بودیم و من به شدت از ایشان یاد گرفتم.

 

در مورد محمدرضا رهبری که نقش جواد جوادی را بازی می‌کند هم باید بگویم او خیلی پسر ماهی است و از روز اولی که آمد سر کار مهم‌ترین چیزی که به آن رسیدیم این است که خیلی سریع با هم رفیق شدیم و این رفاقت در زندگی شخصی خودمان، مسلما روی کارمان تاثیر گذاشته است.

 

*نکته‌ای که وجود دارد این است که قبل از این‌که فصل جدید سریال شروع شود یک موضوعی که مطرح شد این بود که بسیاری از بینندگان به تغییر بازیگر نقش اصلی اعتراض داشتند و این اعتراض‌ها هم کمابیش ادامه دارد. تغییر کارگردان و نقش اصلی سریال باعث کاهش مخاطب نشد؟

من موافق این نیستم، چون اگر این اتفاق برعکس رخ می‌داد، یعنی اگر آقای رهبری در فصل۳ بازی می‌کردند و در فصل ۴ آقای روزبه حصاری ایفای نقش می‌کردند، دوباره تمام این حرف‌ها و نقد‌هایی که وجود دارد به ایشان وارد می‌شد یعنی من موافق این هستم که مقداری باید فرهنگ‌مان را بالا ببریم، چون خارج از ایران این همه نقش وجود دارد که آدم‌ها بازی می‌کنند و ممکن است بازیگران یا کارگردانان آن هم تغییر کند.

 

*اصلا ارزش گذاری نمی‌کنیم که بازی چه کسی بهتر است و بازی چه کسی بهتر نیست، این تعویض نقش و تعویض کارگردان روی اثر تاثیر می‌گذارد یا نمی‌گذارد؟

قطعا که تاثیر می‌گذارد، ولی ما باید ذهنمان را پاک کنیم و مردم اگر سریال را دوست دارند باید از ذهن‌شان پاک شود که در گذشته چه اتفاقی رخ داده است و دوباره یک سریال جدید با یک شخصیت جدید ببینند که به نظر من خیلی جذاب است.

 

*ما یک داستانی را از فصل اول داریم که قصه حول محور شخصیت جواد و اتفاقات زندگی او رخ می‌دهد، اما در این فصل تعداد زیادی خرده داستان می‌بینیم که ممکن است واقعا مخاطب را سردرگم کند.

با این موضوع موافقم و فکر می‌کنم اتفاقا همین موضوع است که فصل چهارم را جذاب می‌کند. یک‌سری داستانک در سریال می‌بینیم که وارد می‌شوند و هر کدام یک کدی را دارند که در نهایت به هم مرتبط می‌شوند.

 

درباره سردرگم شدن مخاطب هم عقیده من این است که در چنین کار‌هایی مردم ما یک مقدار تعصبی به قصه نگاه می‌کنند، در هالیوود فیلم می‌سازند، مثل سری فیلم‌های «ایکس من» ما یک شخصیت اصلی می‌بینیم که پنج فصل حول محور سخصیت ولورین ساخته می‌شود و فصل ششم آن روی یک شخصیت دیگر مانور می‌دهد. وجود این موارد در قصه ایرادی ندارد و من فکر می‌کنم که نباید تعصبی به داستان سریال‌ها نگاه کنیم.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها
مهرسا 1400/10/18
من آقای جاهدی رو دوست دارم خوب بازی میکنه در فیلم بچه مهندس کاش می تونستم ببینم اونو❤️
ناشناس 1400/02/15
خانم جوادی معرکه هستند
ناشناس 1400/02/13
هر کس به جای خودشون آقای حصاری خوب بودن آقای رهبری هم خوب بازی میکنن ولی من اصلا با این انتقادات مردم موافق نیستم خودم هم جا خوردم که آقای حصاری نیست ولی خب چیزیه که شده و نمیشه عوضش کرد
ناشناس 1400/02/12
من عاشق اقای رهبری و جاهدی هستم و همینطور اقای قائمیان و خانم جوادی واقعا عالین خسته نباشید😍😍
... 1400/02/08
همه عوامل خسته نباشید 🌹🌹 ممنون از سریال جذاب بچه مهندس 😍
احمدی 1400/02/08
آقای رهبری وجاهدی فوق العاده هستن ❤❤
ناشناس 1400/02/08
محمد رضا رهبری خیلی هم خوبن من دوست داشتم بازیشونو مردم فقط دنبال بهانن موافقم:)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.