2021/06/18
۱۴۰۰ جمعه ۲۸ خرداد
نگرانی از بازی محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی در سریال بچه مهندس 4

نگرانی از بازی محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی در سریال بچه مهندس 4

بازی خوب روزبه حصاری در نقش جواد جوادی باعث شده بود خیلی ها از تغییر بازیگر نگران باشند اما حالا نظرات تغییر کرده است.

دوات آنلاین -زمانی که اعلام شد روزبه حصاری از سریال بچه مهندس 4 کنار گذاشته شده و قرار است  محمدرضا رهبری نقش جواد جوادی را بازی کند خیلی ها موضع منفی گرفتند حتی عوامل خود سریال هم نگرانی هایی در این رابطه داشتند اما حالا بازی خوب رهبری باعث شد جوادی همچنان محبوب بماند.

 

پر کردن جای روزبه حصاری

بسیاری از بینندگان مجموعه بچه مهندس نگران این موضوع بودند که تغییر بازیگر نقش اصلی همه چیز را خراب کند و سریال دیگر جذابیت سابق را نداشته باشد. شاید تا حدی این نگرانی منطقی به نظر می رسید اما این دغدغه گاه با پیش داوری های تند و تیز همراه شد به گونه ای که رهبری گفته بسیار به او توهین شد.

 

مخاطبان سریال بچه مهندس جواد جوادی را با حضور سه بازیگر تجربه کرده بودند اما نکته مهم این بود که در هر فصل جواد بزرگ تر می شد و طبیعی بود بازیگر تغییر کند اما در فصل چهارم اوضاع فرق می کرد.

 

شهین تسلیمی که در فصل چهارم به سریال بچه مهندس پیوسته در مصاحبه ای با خراسان درباره بازگیران جدید این مجموعه گفته: آقای سهند جاهدی که بازی بسیار خوبی داشت و به نظر من بازیگر پخته‌ای بود. یک مقدار در خصوص آقای رهبری نگران بودیم و فکر می‌کردیم چون جایگزین آقای روزبه حصاری شده‌، ممکن است مخاطبان نپذیرند اما وقتی بازی کردند، دیدیم بازی‌شان خیلی خوب است. من خودم بازی ایشان را دوست داشتم. سعی کرده بود کاراکتر گذشته را حفظ کند و کارگردان سریال، آقای کاوری هم خیلی زحمت کشیدند، با ایشان کار کردند تا توانستند جای آقای حصاری را پر کنند.

محمدرضا رهبری در کنار نویسنده سریال بچه مهندس

عادت کردن به جواد جوادی قبلی

همین امر حتی برای حسن وارسته، نویسنده سریال هم نگران کننده بود. او گفته است: اگر بگوییم تغییر شخصیت اصلی بی تاثیر بوده است، دروغ گفته‌ایم. بازیگر قبلی شخصیت جواد جوادی را بازی می‌کرد و قصه فصل چهارم هم در تداوم فصل قبل است و زمان زیادی از آن نگذشته؛ بنابراین این تغییر ناگهانی هم در ذوق مخاطب خورد و هم باورپذیر کردن داستان را برای مخاطبی که به بازیگر قبلی عادت کرده بود کمی سخت کرد؛ اما، چون مردم به مرور عادت می‌کنند، رفته رفته پذیرفتند که حالا این جواد جوادی را باید بپذیریم. چیز عجیبی هم نیست ما در نمونه‌های خارجی هم می‌بینیم که این اتفاق می‌افتد؛ مثلا در «جیمز باند» می‌بینیم که بازیگر عوض می‌شود. اما تماشاگران ایرانی نگاه شرقی دارند و وقتی با قهرمان قصه ارتباط برقرار می‌کنند، پذیرش تغییر کمی برایشان سخت است، اما دیدیم که بعد از چند قسمت با این تغییر کنار آمدند.

 

 

 

 

تغییر نظر بینندگان سریال بچه مهندس

حالا که سریال بچه مهندس 4 پخش شده نظر اکثر بینندگان نیز تغییر کرده و آنها نیز به این نتیجه رسیده اند که رهبری مانند حصاری بازیگر توانایی است که از عهده نقش جواد جوادی برآمده است. البته هنوز عده ای هم تغییر عقیده نداده اند و در سوی دیگر عده ای نیز حتی به این نتیجه رسیده اند که رهبری نسبت به حصاری در نقش جوادی موفق تر عمل کرده است.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
زینب 1400/03/01
به نظر من آقای رهبری طبیعی تر بازی کردن و شباهت خیلی بیشتری به جواد جوادی فصل ۱ و ۲ دارن و ای کاش فضل ۳ هم ایشون بازی میکردن.
ناشناس 1400/02/27
سلام بچه مهندس ۳ جواد خوب نبود چون آرام ساکت و ......بنود اما آقای رهبری خیلی خوب تر بود اگر بچه مهندس ۳رو به آقای رهبری میسپرید بهتر بود بچه محندس ۴عالی بود😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
محنا 1400/02/26
هردو خوب بودن ولی من بیشتر از اقای رهبری خوشم میاد تا اقای حصاری ولی هردو خوب بودن
رز 1400/02/13
به نظر من آقای رهبری شباهت بیشتری به بازیگر دوران نوجوانی جواد جوادی دارن و همینطور طریقه ابراز احساسات و نقش آفرینیشون به بازیگر دوران نوجوانی نزدیکتره .آقای رهبری بخوبی از همون اول فیلم ایفای نقش کردند و موفق هستند.
عسل 1400/02/12
بله درسته اقای رهبری بهترین هستند💗💗
ناشناس 1400/02/11
نظر من اینه که آقای حصاری نتوانستند چهره ی جواد جوادی رو خوب بازی کنند شما باید فصل ۳ هم آقای رهبری میگذاشتید که نگذاشتید چون شما جواد جوادی جوری نشون دادید که مهربون ساکت و ....هست ولی شخصیت های جواد به آقای روزبه حصاری نمیومد در کل من این شب های رمضانی که دارم این سریال را نگاه میکنم آقای رهبری خیلی خوب و عالی بازی میکنند خیلی به دلم نشست و تونستم با این سریال ارتباط برقرار کنم راستشو بگم لحظه شماری میکنم که این سریال هر شب زود پخش بشه که ببینم چی میشه به گفته ی آقای رهبری در یک فیلمی که نگاه کردم گفته اشکتون در میاریم که در اورد اشکمون رو ...خیلی سپاسگزارم از همه ی کسانی که در این سریال کمک کردند و تونستن یه سریال عالی خدمت ما بدن
زهراش 1400/02/10
به نظرمن ازاول روزبه حصاری رااشتباه انتخاب کردندمن خودم میشه گفت تاآخربچه مهندس۳ نتونستم ایشون روبه عنوان جوادجوادی بپذیرم چون چهره غمگین وجدی وپرغروری روداشتندونقششون روکلیشه ای بازی کردندوزیادی احساساتی میشدندوغیرطبیعی بودن الآن هم آقای رهبری بیشتربه این نقش میخورندوانقدرجدی نیستندوفروتنی بیشتری درچهره دارندومهربانی بیشتری درچهرشون دیده میشه ولی از طرفی ابهت ایشون کمترازقبل شده است ولی درکل آقای رهبری بهترازآقای حصاری اند.
باران 1400/02/09
فقط آقای حصاری می توانست این نقش را ادامه بدهد.اصلا این نقش به آقای رهبر نمی خورد
احمدی 1400/02/08
به نظر من آقای رهبری فوق العاده هستند وچهره ی جواد به ایشان خیلی شبیه هست آقای رهبری خیلی بازیگر متینی هستند و من پیش از این هم طرفدار ایشان بودم تبریک میگم با این انتخاب دقیق عوامل👏💜
ناشناس 1400/02/08
واقعا خیلی خوبن:)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.