2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
آزار شیطانی زنان جوان در پراید شیشه دودی

آزار شیطانی زنان جوان در پراید شیشه دودی

متهم طعمه هایش را به عنوان مسافر سوار می کرد و سپس آنان را مورد تعرض قرار می داد.

دوات آنلاین -جوان 30 ساله ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت های وحشیانه قرار می داد، درحالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی ، او را شناسایی کردند.

 

به نوشته روزنامه خراسان، ساعت 10 یازدهم فروردین بود که زن 27 ساله در حاشیه بولوار حر مشهد منتظر تاکسی ایستاد. او هر روز صبح با سرویس به سرکارش در یکی از بازارهای اطراف میدان 17 شهریور می رفت اما آن روز به خاطر تعطیلی، سرویس در کار نبود و  زن جوان قصد داشت با خودروهای عبوری خود را به محل کارش برساند.

 

در همین هنگام پراید سفید رنگی که شیشه‌های دودی داشت، مقابل زن جوان متوقف شد. مسافر مذکور بدون آن که به چهره راننده جوان نگاه کند، مقصدش را بازگو کرد و با اشاره راننده پراید در صندلی عقب نشست. راننده پراید که طعمه دیگری را به دام انداخته بود، پدال گاز را فشرد و از منطقه قلعه ساختمان وارد صدمتری شد. او بعد از طی مسافتی و به بهانه کمبود سوخت خودرو، به طرف بولوار میامی دور زد.

 

تعرض به زن جوان

راننده پراید وقتی با اعتراض مسافرش روبه رو شد، ادعا کرد که پمپ گاز برای سوخت گیری در مسیر حرکت وجود ندارد. اما زن جوان از رفتار و گفتار راننده فهمید که او نقشه پلیدی را در سر می پروراند.  به همین دلیل با فریاد از راننده خواست تا توقف کند ولی دیگر فریادهای او نتیجه ای نداشت.

 

ترس و وحشت سراسر وجود زن جوان را فراگرفته بود. در یک لحظه تصمیم گرفت خود را از داخل خودرو به بیرون پرت کند اما دستگیره ای وجود نداشت درهای پراید قفل شده و او حتی نمی توانست شیشه های خودرو را پایین بکشد تا شاید کسی فریادهای دلخراش او را بشنود.

 

زن جوان که دیگر خود را در دام «هیولای سیاه» می دید با مشت به شیشه های دودی می کوبید. جیغ می کشید و التماس می کرد اما همه تلاش‌هایش برای نجات از چنگ «هیولا» بی نتیجه بود. در یک  لحظه، گوشی تلفن را از کیفش بیرون آورد تا با پلیس 110 تماس بگیرد ولی با  دیدن چاقویی که زیر گلویش قرار گرفته بود، وحشت زده گوشی را با اشاره راننده به او داد.

 

دقایقی بعد پراید شیشه دودی در زمین های کشاورزی اطراف جاده میامی متوقف شد و راننده بدون توجه به التماس ها و فریادهای مسافر جوان، او را  هدف تعرض و آزار و اذیت قرار داد. ساعتی بعد، طعمه «هیولای سیاه» خود را به نیروهای انتظامی رساند و ماجرای وحشتناک راننده پراید سوار را در حالی بازگو کرد که همه وجودش از شدت ترس می لرزید.

 

شروع تحقیقات ویژه

با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی) در دایره جرایم مهمه اداره جنایی مورد رسیدگی های تخصصی قرار گرفت.

 

با مشخصات کوری که زن جوان در اختیار پلیس گذاشت، بررسی ها به شیوه پلیسی در حالی آغاز شد که زن جوان از شدت ترس و وحشت نتوانسته بود، شماره پلاک یا مشخصه ای از «هیولای سیاه» را به خاطر بسپارد. او فقط خود را طعمه ای می‌دانست که در دام یک «هیولای وحشتناک» افتاده بود.

 

با وجود این تحقیقات کارشناسی و بررسی پرونده های موجود بیانگر آن بود که راننده معروف به «هیولای سیاه» همان راننده ای است که از مدتی قبل و با جرایمی مشابه تحت تعقیب پلیس قرار دارد. بنابراین ماجرای آزار و اذیت های مسافران زن، اهمیت ویژه ای یافت و با صدور دستوراتی محرمانه از سوی سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) گروه ورزیده ای از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) به طور شبانه روزی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را با بسیج همه امکانات پلیسی آغاز کردند.

 

رصدهای اطلاعاتی با بررسی دوربین های شهری، بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار و اندک مشخصاتی از یک پراید شیشه دودی، ادامه یافت تا این که در نهایت اسنادی از یک پراید به دست آمد که به صورت قولنامه ای فروخته شده بود. از سوی دیگر چند گروه عملیاتی فرضیه های متفاوت پلیسی را با بررسی پرونده های مشابه درحالی ادامه می دادند که برخی از آن ها فقط به عنوان سرقت از یک راننده پراید شکایت کرده بودند.

 

با جمع آوری و تکمیل سرنخ ها بالاخره اطلاعاتی از راننده ای جوان به دست آمد که سابقه سرقت نیز داشت. به همین دلیل و با شناسایی محل اختفای راننده، مراتب به قاضی دهقان (قاضی با تجربه شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی) اعلام شد و بدین ترتیب با صدور دستورات خاص قضایی، عملیات هماهنگ و ضربتی روز چهارشنبه گذشته برای دستگیری متهمی آغاز شد که زن جوان 27 ساله تصویر او را در سیستم پلیس شناسایی کرده بود.

 

دستگیری متهم

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی هنگامی که برای دستگیری راننده 30 ساله به منطقه شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) رفتند و مخفیگاه او را به محاصره درآوردند، ناگهان متهم تحت تعقیب با مشاهده نیروهای پلیس، در حیاط را به هم کوبید و از راه پشت بام قصد فرار داشت که گروه عملیاتی دیگر وارد عمل شدند و او را در پشت بام منزلش زمین گیر کردند. با انتقال ع- الف به دایره جرایم مهمه آگاهی، بازجویی های تخصصی از وی با استفاده از تجربیات رئیس پلیس آگاهی وارد مرحله جدیدی شد چرا که در همان ساعات اولیه دستگیری سه زن جوان که هدف تعرض و آزار و اذیت متهم مذکور قرار گرفته بودند با چهره ای وحشت زده، او را شناسایی کردند.

 

در حالی که تعداد زیادی قاب گوشی تلفن همراه، چراغ گردان و... در بازرسی از مخفیگاه «هیولای سیاه» کشف شده است، بررسی سوابق وی نشان می‌دهد که او قبلا به جرم سرقت نیز روانه زندان شده   و از سال 97 به جرایم تعرض به زنان ادامه می داده است. تحقیقات پلیس با دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم دیگر این متهم بی رحم همچنان ادامه دارد.

 

در عین حال یک مقام آگاه از زنان جوانی که طعمه این متهم معروف به «هیولای سیاه» شده اند خواست برای شناسایی و اعلام شکایت به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی بروند و یقین بدانند که هویت و اطلاعات آن ها در پرونده به صورت محرمانه باقی می ماند و نزدیک ترین اطرافیانشان نیز به این اطلاعات دسترسی نخواهند داشت. این مقام آگاه همچنین به زنان و دختران جوان توصیه کرد: برای رفت و آمد درون شهری از اتوبوس، مترو یا تاکسی های شناخته شده استفاده کنند و به رانندگان خودروهای عبوری اعتماد نکنند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.