2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
بازگشت پسر ربوده شده بعد از 10 سال

بازگشت پسر ربوده شده بعد از 10 سال

این پسر را زمانی که 9 ساله بود ربوده و از کشور خارج کرده بودند.

دوات آنلاین -پسری که در 9سالگی ربوده و به خارج از کشور منتقل شده بود، پس از 10سال و در شرایطی که حالا جوانی 19ساله است، آزاد شد و به خانه بازگشت.

 

به نوشته همشهری، این پسر که ساکن یکی از روستاهای بخش بنت، شهرستان نیکشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان است، روز 26بهمن‌ماه سال 90به طرز عجیبی ناپدید شد. او آن روز برای بازی از خانه بیرون رفته بود و در نزدیکی خانه‌شان با بچه‌ها مشغول بازی بود اما خانواده‌اش هرچه صبر کردند خبری از فرزندشان نشد. آن شب پدر و مادر کودک همه جا را برای پیدا کردنش جست‌وجو کردند اما هیچ‌کس از او خبر نداشت و معلوم نبود چه بلایی بر سرش آمده است.

 

آنها به همین دلیل سراغ پلیس رفتند و درخواست کمک کردند و تحقیقات برای روشن‌شدن سرنوشت پسر گم‌شده در دستور کار قرار گرفت. با وجود اینکه تا چند روز هیچ‌کس از پسر مفقودشده، اطلاعی نداشت اما چند روز بعد مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد 3مرد غریبه او را ربوده‌اند. در تحقیقات میدانی یک شاهد به پلیس گفت که 3مرد که سوار بر یک پژو 405بودند پسربچه را سوار خودرو کرده و با خود برده‌اند.

 

این اظهارات نشان می‌داد که پسربچه به‌احتمال زیاد به گروگان گرفته شده و خانواده او باید منتظر تماس آدم‌ربایان باشند. برخلاف انتظار پلیس، اما هیچ تماسی با خانواده پسر مفقود گرفته نشد و مأموران در تحقیقات خود پی بردند که آدم‌ربایان پسر بچه را به افغانستان منتقل کرده‌اند.

 

انتظار 10ساله

با وجود اینکه تحقیقات پلیس برای پیدا‌کردن این گروگان همچنان در جریان بود اما او به مکانی نامعلوم منتقل شده بود و آدم‌ربایان هیچ ردی از خود باقی نگذاشته بودند. به همین دلیل این آدم‌ربایی 10سال به طول انجامید. چند روز قبل درحالی‌که پرونده این آدم‌ربایی همچنان روی میز مأموران بود، آنها به اطلاعات تازه‌ای در این خصوص دست یافتند و با همکاری اینترپل توانستند رد آدم‌ربایان را در افغانستان دنبال کنند. آنطور که معلوم بود در طول این 10سال پسر نوجوان با آدم‌ربایان زندگی می‌کرد اما آنها اجازه نمی‌دادند از محل نگهداری‌اش دور شود. مأموران قصد داشتند در عملیاتی گروگان را که حالا 19ساله شده بود آزاد کنند اما آدم‌ربایان که از عملیات پلیس باخبر شده بودند پیش از آن گروگان‌شان را بعد از 10سال اسارت رها کردند.

 

ماجرا از زبان رئیس پلیس

 سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان درباره جزئیات این پرونده پیچیده به همشهری گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان نیکشهر اقدامات گسترده خود را برای روشن‌شدن موضوع از همان رو زنخست آغاز کردند و با تحقیقات میدانی از اهالی محل و بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد، 3سرنشین یک دستگاه خودروی پژو 405، پسر بچه 9ساله‌ای را درحالی‌که در کوچه مشغول بازی بوده است، ربوده و به سرعت از محل متواری شده‌اند. وی ادامه داد: با انجام تحقیقات فنی و بازجویی‌های صورت گرفته از اولیای فرد ربوده شده هویت آدم‌ربایان مشخص شد و تلاش برای دستگیری آنها در دستور کار قرار گرفت. سردار طاهری در ادامه گفت: پس از پیگیری‌های شبانه روزی، مأموران پلیس آگاهی رد گروگانگیران را به سمت مرز کشور همجوار زدند که پس از بررسی‌های صورت گرفته معلوم شد فرد ربوده‌شده به آن طرف مرز انتقال داده شده است.

 

در ادامه با استفاده از توان پلیس اینترپل ایران و همچنین همکاری ریش‌سفیدان و معتمدین محلی در نهایت آدم‌ربایان فرد ربوده‌شده را بدون پرداخت هیچ وجهی رها کردند. رئیس پلیس استان سیستان و بلوچستان درباره انگیزه این آدم‌ربایی 10ساله گفت: پسر جوان درباره آدم‌ربایان گفت که آنها 3افغان بودند که به‌علت اختلافات مالی با عموی او دست به گروگانگیری زده بودند. به‌گفته وی تحقیقات پلیس برای دستگیری آدم‌ربایان همچنان ادامه دارد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.