2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
بخشش زن شوهرکش بعد از 3 بار رفتن پای چوبه دار

بخشش زن شوهرکش بعد از 3 بار رفتن پای چوبه دار

بد اخلاقی‌ها و دست بزن‌های شوهرم ادامه داشت تا اینکه تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم و خودم و دخترم را راحت کنم.

دوات آنلاین -زن جوان که به اتهام قتل شوهر معتادش به قصاص محکوم شده و سه ‌بار پای چوبه‌ دار رفته‌ بود سرانجام به خاطر دخترش بخشیده شد.

 

به نوشته روزنامه جوان  ۲۳‌مرداد‌سال‌۹۰ به مأموران پلیس شهرستان ورامین خبر رسید زن جوانی در دامداری حوالی میدان الغدیر شوهرش را به قتل رسانده و جسد او را داخل انبار کاه دامداری پنهان کرده است. با اعلام این خبر مأموران پلیس در محل حاضر و با جسد مرد ۳۶‌ساله‌ای به نام حمید زیر چند بسته علوفه روبه‌رو شدند که به طرز مشکوکی به قتل رسیده بود.

 

صاحب دامداری به مأموران گفت: مقتول و همسرش همراه فرزندشان چهارسال است که در دامداری من کار می‌کنند. ساعتی قبل برادر زن مقتول با من تماس گرفت و گفت خواهرش فریده، شوهرش را داخل دامداری به قتل رسانده است. به سرعت به دامداری آمدم که فریده گفت با شوهرش درگیر شده و او را به قتل رسانده‌است و جسد او را در انبار کاه مخفی کرده است که با اداره‌پلیس تماس گرفتم و حادثه را اطلاع دادم.

 

بدین ترتیب مأموران پلیس فریده ۳۲‌ساله را به اتهام قتل عمد شوهرش بازداشت کردند و در اختیار کارآگاهان جنایی قرار دادند.

 

شوهرم معتاد بود

متهم در بازجویی با اظهار پشیمانی به قتل شوهرش اعتراف کرد و در توضیح ماجرا گفت: هشت‌سال قبل حمید به خواستگاری‌ام آمد و مرا به عقد خود در آورد. او قرار بود مرا خوشبخت کند، اما طولی نکشید که در دام اعتیاد گرفتار شد و زندگی خودش و من و دخترم را سیاه کرد. چهارسال قبل در این دامداری مشغول به کار شدیم و راضی بودم که برای هزینه زندگی‌مان دستمان پیش کسی دراز نیست، اما اشتباه فکر می‌کردم، چون حمید اصلاً برای خرجی پولی به من و فرزندم نمی‌داد و هر چقدر درآمد داشتیم هزینه اعتیادش می‌کرد. از طرفی او بداخلاق بود و همیشه من و فرزندم را کتک می‌زد. رفتار‌های بد و کتک کاری او من و دخترم را خسته کرده‌بود تا جایی که تصمیم گرفتم از او جدا شوم.

 

وی ادامه داد: هفته قبل از حادثه حمید به دخترم پول داد که برای او از مغازه سیگار بخرد. وقتی از مغازه برگشت حمید از دخترمان بقیه پولش را خواست که دخترم گفت سیگار گران شده است و فروشنده به او پولی نداده است.

 

شوهرم با کابل به شدت دخترمان را کتک زد به طوریکه طاقت نیاوردم و با شوهرم درگیر شدم که مرا هم به شدت مورد ضرب و جرح قرار داد. روز بعد به دادگاه رفتم و درخواست طلاق دادم که حمید متوجه شد و گفت اگر طلاق بگیرم دخترم را به من نمی‌دهد. از وکیلی هم سؤال کردم که گفت تقاضای من به جایی نمی‌رسد.

 

مسمومش کردم

بد اخلاقی‌ها و دست بزن‌های او ادامه داشت تا اینکه تصمیم گرفتم شوهرم را به قتل برسانم و خودم و دخترم را راحت کنم. یکی از دوستانم قرص اعصاب و روان مصرف می‌کرد که روز حادثه ۲۰ عدد قرص از او گرفتم داخل لیوان قهوه‌ای حل کردم و به شوهرم دادم. لحظاتی بعد از خوردن قهوه مسموم به طرف آغل دام‌ها رفت که حالش بد شد و به زمین خورد که او را با طنابی خفه و جسدش را داخل انبار زیر علوفه‌ها مخفی کردم. ساعتی بعد خیلی پشیمان شدم و موضوع را به برادرم و مادرم اطلاع دادم و بعد هم از صاحب دامداری خواستم به پلیس خبر دهد.

 

رهایی از چوبه دار

متهم پس از تحقیقات تکمیلی در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. رأی دادگاه پس از تأیید در شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم روی میز قاضی حمیدرضا کیاستی‌نیا، دادیار شعبه دوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی قرار گرفت. پس از این هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی به سرپرستی قاضی محمد شهریاری، معاون دادستان تهران جلساتی با حضور اولیای‌دم و خانواده متهم برای جلب رضایت برگزار کردند.

 

در حالی که تلاش‌های تیم صلح و سازش ادامه داشت متهم دو بار برای اجرای حکم پای چوبه دار قرار گرفت، اما اولیای‌دم با میانجیگری قاضی شهریاری و تیم صلح و سازش به قاتل مهلت دادند.

 

در نهایت چند روز قبل که متهم قرار بود به زودی برای سومین بار پای چوبه دار حاضر شود اولیای‌دم به دادسرا امور جنایی رفتند و رضایت نامه کتبی خود را به قاضی حمیدرضا کیاستی‌نیا تحویل دادند. اولیای‌دم گفتند از آنجایی که متهم اظهار پشیمانی کرده و همچنین به خاطر نوه‌شان و سال نو او را بخشیده‌اند.

 

بدین ترتیب متهم با اقدام خداپسندانه اولیای‌دم به زودی آزاد می‌شود.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.