2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
چکار کنیم چای دو رنگ شود

چکار کنیم چای دو رنگ شود

فوت و فن درست کردن چای دو رنگ را در این مطلب بخوانید.

دوات آنلاین -چای دو رنگ از نوشیدنی های جذابی است که مخصوصا برای پذیرایی از مهمان بسیار مناسب است و برخلاف تصور اولیه درست کردن آن اصلا سخت نیست. فقط باید روش کار را بلد باشید.

 

برای تهیه چای دو رنگ ابتدا چای را دم کنید. بقیقه مراحل را به نقل از ایرنا زندگی بخوانید:

طرز تهیه چای دو رنگ را بخوانید

روش درست کردن چای دو رنگ

چای دورنگ بیشتر در استکان های کمر باریک صرف می شد. استکان های کمر باریکتان را آماده کنید و یک چای خوش رنگ دم کنید و آماده شوید برای درست کردن چای دو رنگ.

 

ابتدا نصف استکان را آب جوش بریزید و چند حبه قند داخل استکان بیندازید و با قاشق چایخوری هم بزنید تا قند حل شود.

 

بیشتر بخوانید: چگونه در خانه هات چاکلت درست کنیم؟

 

غلظت قند باید زیاد باشد تا حدی که به اشباع برسد. یعنی وقتی که قند می اندازید دیگر حل نشود و شیره مانند شود. سپس داخل یک کاسه چای خالص بریزید و با استفاده از یک قاشق یا ملاقه کوچک به آرامی و کم کم روی این شیره چای بریزید.

 

می بینید که آب در پایین و چای در بالا قرار می گیرد. به همین سادگی.

 

اگر در اندازه زیاد می خواهید درست کنید، داخل یک قابلمه آب و شیره باید درست کنید.

 

بیشتر بخوانید: قهوه هسته خرما؛ طعم، طرز تهیه و خاصیت ها

 

یعنی به تعداد و متناسب با استکان ها آب داخل قابلمه بریزید و قند یا شکر را به آن اضافه کنید و بعد داخل تمام استکان ها را تا نیمه با این شیره پر کنید و به آهستگی چای را به استکان ها اضافه کنید. برای سادگی و سرعت کار هم می توانید از یک یا دو نفر آدم خونسرد استفاده کنید.

 

این روش بیشتر مجلسی و تفننی و رسمی است و مزه و طعم چای در آن چندان مطرح نیست مخصوصا این چای شیرین است نه تلخ. به همین دلیل از آوردن این چای برای کسانی که عادت به نوشیدن چای داغ دارند خودداری کنید. و همچنین برای افرادی که چای شیرین دوست ندارند هرگز این چای را نیاورید.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.