2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
مرگ 2 جوینده گنج در عمق چاه

مرگ 2 جوینده گنج در عمق چاه

این دو نفر برای یافتن گنج چاه 25 متری حفر کرده بودند که در آن دچار گازگرفتگی شدند.

دوات آنلاین -جست و جوی دو مرد جوان در عمق چاه ۲۵ متری برای یافتن گنج، جان آنها را گرفت.

 

به گزارش جام جم، ساعت ۲۰ شنبه نهم اسفند امسال فردی به پلیس ۱۱۰ شهر گرگان اطلاع داد که دو نفر داخل چاهی عمیق در ارتفاعات جنگلی دوبرار محدوده النگدره گرگان افتاده اند.

 

در ادامه ماموران کلانتری ۱۱ شهر گرگان به آنجا رفته و مشاهده کردند نیروهای امدادی هلال احمر و آتش نشانی نیز آنجا حضور دارند و در تلاش برای نجات دو مرد گرفتار در داخل چاه هستند.

 

کشف اجساد

پس از ساعت ها جست و جو، امدادگران اجساد دو مرد حدود ۳۶ و ۴۰ ساله را از داخل چاه حفر شده که ۲۵ متر عمق داشت، خارج کردند.

 

این در حالی بود که در عمق چاه موتور برق و وسایل گنج یابی کشف شد. شواهد نشان می داد آن دو برای یافتن گنج این چاه را در دل جنگل حفر کرده و وارد آن شده اند که بر اثر گازگرفتگی فوت شدند.

 

فرار از محل حادثه

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی گلستان در این باره به خبرنگار  جام جم گفت: به نظر می رسید چند جوان در جست وجوی گنج و عتیقه بودند که به ارتفاعات جنگل دوبرار النگدره گرگان رفته و یک گودال حفر کرده و موتور برق و سایر تجهیزات را هم به عمق چاه برده بودند. بررسی ها نشان داد، یک یا دو نفر دیگر با آنها بوده اند که قبل از حضور پلیس فرار کردند.

 

این در حالی است که حسن ملک شاهکویی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز در این باره گفت: عصر شنبه نهم اسفند امسال، ابتدا فردی به آتش نشانی خبر داده بود که چند نفر در جنگل النگدره گم شده اند. آتش نشانها ماجرا را به هلال احمر اطلاع داده و گروهی از نیروهای امدادی به محل رفتند که به آنها دوباره گزارش شد افراد گم نشده اند، بلکه در چاهی عمیق که حفاری شده بود، افتاده اند.  در ادامه نیروهای امدادی و عملیاتی هلال احمر از ناهارخوران و شهرستان گرگان در محل حاضر شدند.

 

وی افزود: نیروهای امدادی چون مسیر جنگلی بود مسافت طولانی را پیاده طی کردند تا به آنجا رسیدند. بررسی های اولیه نشان داد چاهی ۲۰ تا ۲۵ متری حفر شده و شواهد حاکی از این بود که باید این چاه از چند روز پیش حفر شده باشد، نیروهای امدادی هلال احمر با تجهیزاتی که همراه داشتند توانستند وارد چاه عمیق شوند اما معلوم شد دو مردی که در آن گرفتار شده بودند، فوت کرده اند. با توجه به این که موتور برق در آنجا بود احتمال می رود بر اثر گازگرفتگی فوت شده باشند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.