2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
علائم و ویژگی های کرونای انگلیسی چیست

علائم و ویژگی های کرونای انگلیسی چیست

دکتر محرز و دکتر مردانی درباره کرونای انگلیسی توضیحات مهمی داده اند.

دوات آنلاین -کرونای انگلیسی ویروسی سرسخت تر و خطرناک از ویروس قبلی و در واقع نوع جهش یافته آن است که باید بسیار مراقبش بود. مینو محرز می گوید آمار مبتلایان به این بیماری در کشور رو به افزایش است و اگر اوضاع همین طور پیش برود موج چهارم کرونا را در پیش خواهیم داشت. او درباره علاپم کرونای انگلیسی نیز توضیحات کاملی داده است.

 

احتمال موج چهارم کرونا

دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بیماری کووید-۱۹ در کشور و احتمال بروز موج چهارم به عنوان یک پیک خطرناک، گفت: در حال حاضر بیماری در حال افزایش است و به صورت بدی دارد میزان بیماری بالا می‌رود. زیرا گردش ویروس جهش یافته‌ای که در انگلیس جهش پیدا کرده، در حال افزایش است و این ویروس هم سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.

 

وی افزود: البته باید توجه کرد که وقتی تعداد بیماران افزایش یابد، تبعا تعداد بیماران بدحال و نوع شدید بیماری و کشندگی هم بیشتر می‌شود. سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بسیار بالاست و بر همین اساس می‌تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را با افزایش تعداد بیماران در افراد، افزایش دهد.

کرونای انگلیسی چه تفاوت هایی کرده است

علائم کرونای انگلیسی

محرز گفت: علائم این ویروس جهش‌یافته انگلیسی با ویروس قبلی تفاوتی ندارد. صرفا قدرت سرایتش بسیار بالاتر است.

 

در همین حال دکتر مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این‌‌که ویروس کرونای انگلیسی افراد زیر ۲۰ سال را بیشتر درگیر می‌‌کند، به تسنیم گفت: تفاوت‌‌های عمده ویروس کرونای انگلیسی با انواع قبلی ویروس کرونا، سرایت‌پذیری خیلی بالاتر، افزایش ابتلا در افراد زیر 20 سال و مرگ‌‌ومیر بالاتر است.

 

وی ادامه داد: این ویروس جهش‌‌یافته، نسبت به ویروس کرونای قبلی، افراد زیر 20 سال را بیشتر درگیر می‌‌کند؛ به همین دلیل اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در جوانان بیشتر شود، می‌‌توان یکی از علل آن را ابتلا به نوع جهش‌‌‌‌‌یافته ویروس کرونا قلمداد کرد.

 

مردانی افزود: عمدتاً افرادی به واریانت جدید ویروس کرونا (کرونای انگلیسی) مبتلا می‌‌شوند که قبلاً به بیماری کرونا مبتلا نشده بودند؛ به‌نظر می‌‌رسد آنتی‌‌بادی‌‌های ایجادشده توسط ویروس کرونای قبلی در بدن افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا شده‌‌اند، قابلیت محافظت از آن‌‌ها در برابر ویروس کرونای انگلیسی را داشته باشد و بنابراین کماکان می‌‌توان به اثربخشی واکسن‌‌های کرونا، امیدوار بود.

 

این فوق‌تخصص بیماری‌‌های عفونی و گرمسیری در پاسخ به این سؤال که راهکار مقابله با ویروس جهش‌یافته چیست، تصریح کرد: خوشبختانه راه‌‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس جهش‌‌یافته و ویروس کرونای قبلی، مشابه یکدیگر و شامل شست‌‌وشوی مکرر دست‌‌ها، رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی، پرهیز از سفرهای غیرضروری و عدم شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک و در خانه ماندن است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.