2021/07/30
۱۴۰۰ جمعه ۸ مرداد
پوشاک با سلام
درخواست مجازات  بعد از نابینا شدن دو چشم

درخواست مجازات بعد از نابینا شدن دو چشم

بعد از خوردن مشروب متوجه شدم حالم بد است. بعد از دقایقی چشمانم تار شد طوری که نمی‌توانستم رنگ‌ها را تشخیص بدهم و...

دوات آنلاین -مردی که با مصرف مشروب دست‌ساز بینایی دو چشمش را از دست داده ‌است، برای ساقی درخواست اشد مجازات کرد.

 

به نوشته روزنامه جوان اسفند‌سال ‌۹۸، مردی ۴۷‌ساله با مراجعه به اداره پلیس تهران از مرد جوانی به اتهام فروش مشروبات الکلی تقلبی شکایت کرد.

 

شاکی چه گفت

این مرد که از ناحیه دو چشم نابینا شده ‌بود در توضیح گفت: «چند روز قبل دوستانم را به یک مهمانی شبانه دعوت کردم. برای آن مهمانی از مرد جوانی که ساقی مشروبات الکلی بود چند شیشه مشروب خریدم. آن شب بعد از خوردن مشروب دوستانم خانه را ترک کردند و در حالیکه تنها بودم متوجه شدم حالم بد است. بعد از دقایقی چشمانم تار شد طوری که نمی‌توانستم رنگ‌ها را تشخیص بدهم.»

 

شاکی ادامه داد: «چراغ‌ها را خاموش کردم و به اتاق رفتم تا بخوابم، اما وقتی از خواب بیدار شدم فهمیدم نابینا شده‌ام و هیچ جایی را نمی‌دیدم. بلافاصله به بیمارستان رفتم، اما بی‌فایده بود و هیچ پزشکی نتوانست برایم کاری انجام دهد. آن‌ها به من گفتند بر اثر مصرف مشروبات الکلی بینایی هر دو چشمم را از دست داده‌ام. حالا از آن مرد ساقی شکایت دارم.»

 

با طرح این شکایت و ثبت مشخصات آن مرد، پیمان ۳۷‌ساله شناسایی و بازداشت شد. او با اقرار به جرمش راهی زندان شد و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه در وقت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دوازدهم دادگاه قرار گرفت.

 

بعد از اعلام رسمیت جلسه، شاکی در جایگاه ایستاد و گفت: یکسالی است که زندگی‌ام سیاه و تاریک است و این حادثه تأثیر بدی در روحیه خودم و خانواده‌ام گذاشته است. از متهم به خاطر فروش مشروبات دست ساز درخواست اشد مجازات دارم.

 

اظهارات متهم

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «آن روز شاکی با من تماس گرفت و خواست برای او مقداری مشروب ببرم. چند شیشه به آدرس خانه او بردم، اما مشروبات دست ساز نبود. در آن مهمانی دوستان او نیز از این مشروب استفاده کرده بودند، اما برای هیچ کدام مشکلی پیش نیامد. من از این بار مشروب به تعداد زیادی به افراد فروخته‌ام، اما برای هیچکدام از آن‌ها مشکلی پیش نیامده است. باور کنید در این حادثه مقصر نیستم و نمی‌دانم چرا شاکی چنین شکایتی را مطرح کرده‌است.»

 

سپس متهم با طرح ادعای عجیبی گفت: «اسفند‌سال گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا شایعه شده ‌بود، اگر افراد الکل مصرف کنند به کرونا مبتلا نمی‌شوند. به همین خاطر خیلی از افراد بدون توجه به اینکه چه الکلی مصرف می‌کنند شروع به مصرف زیاد آن کردند. احتمالاً شاکی نیز برای پیشگیری از ابتلا به کرونا الکل مصرف کرده و چشمانش را از دست داده است. حالا این شکایت را علیه من مطرح کرده تا بتواند خسارت بگیرد.»

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
لوازم آشپزخانه کالا و ما
بنر خانومی
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.