2024/07/13
۱۴۰۳ شنبه ۲۳ تير
حرف های تکاندهنده جوانی که مادرش را کشت

حرف های تکاندهنده جوانی که مادرش را کشت

قبول دارم اشتباه کردم اما همه چیز در یک لحظه رخ داد. تمام صحنه آزار و اذیت مادرم یک دفعه مقابل چشمانم آمد.

دوات آنلاین -باید روبه روی پسر ۲۱ ساله ای می نشستم که مادرش را کشته و حالا در حسرت یک نگاه پر از مهرمادر است. عمق این جنایت وقتی مشخص می شود که می فهمم، خواهرش نیز شاهد تقلاهای مادر برای فرار از مرگ بوده و هیچ کمکی به او نکرده است.

 

خبرنگار جام جم با مقدمه بالا نوشت: ماجرای این جنایت به عصر یکی از روزهای گرم تیر ماه امسال برمی گردد. پسر جوانی با صدای لرزان با اورژانس تماس گرفت و درخواست کمک کرد. دقایقی بعد امدادگران اورژانس وقتی در خانه موردنظر حاضر شدند با پیکر بی جان زنی روبه رو شدند که دور گردنش ردکبودی دیده می شد.

 

در ادامه ماجرا به پلیس اطلاع داده شد و با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی البرز تحقیقات برای رازگشایی از قتل این زن آغاز شد.

 

پسر جوان به نام مهران در بازجویی ها به قتل مادرش اعتراف کرد و گفت: امروز با مادرم درگیر شدم و در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و با روسری و دست او را خفه کردم. من به دختری علاقه داشتم و مادرم مخالف ارتباطم با آن دختر بود و می گفت او معتاد است درادامه تحقیقات مشخص شد خواهرش نیز در زمان قتل در خانه حضور داشته و شاهد قتل مادرش بوده اما به خاطر کینه ای که از مادر داشته هیچ کمکی به او نکرده بود.

 

ماموران از دختر مورد علاقه قاتل هم تحقیق کردند که او منکر اطلاع از ماجرای قتل شد و گفت: من نمی دانستم او می خواهد مادرش را به قتل برساند. روز حادثه نزد من بود و وقتی به خانه رفت، فیلمی برای من فرستاد که در آن مادرش در حال نماز خواندن است و او تهدیدش می کند.

 

هفت ماه پس از این جنایت تلخ، خواهر و برادر، صحنه قتل مادر را بازسازی کرده و به تشریح روز جنایت پرداختند. پس از بازسازی صحنه قتل، بازپرس جنایی پرونده دستور داد دختر جوان تحویل بهزیستی شود و قاتل هم به زندان بازگشت.

 

در حاشیه بازسازی صحنه قتل، فرصتی دست داد تا با پسر جوان گفت وگویی انجام دهیم. گرمکن ورزشی تن اش است و آرام و خونسرد رو به رویم می نشیند و به پرسش ها پاسخ می دهد و مشکلی برای بازگو کردن روز قتل ندارد. هنوز به حال و هوای زندان عادت نکرده و امید دارد که زودتر با رضایت اولیای دم مادرش، آزاد شود. حرفهایش با روزهای اول دستگیری اش کمی فرق کرده و سعی می کند کار خود را توجیه کند.

 

انگیزه قتل چه بود

*چرا مادرت را کشتی؟

هر جوانی نیاز به خوش گذرانی و عشق و حال دارد، مادرم این امکان را از من و خواهرم گرفته بود، ما به خواست خودمان زندگی نمی کردیم. همه چیز طبق رفتار او بود، هر طور که مادرم می خواست زندگی می کردیم.

 

*تعریفت از عشق و حال چیه؟

قلیون کشیدن، بیرون رفتن با ماشین، تا دیر وقت بیرون بودن.

 

*چرا مادرت مخالف بود؟

می خواست آن طور که خودش دوست داشت ما رفتار کنیم. من بزرگ شده بودم بچه که نبودم.

 

*اما در بازجویی ها گفته بودی مادرت مخالف ارتباط تو با دختر مورد علاقه ات بود.

ماجرای آن دختر چند ماه قبل، تمام شده بود. دیگر ارتباطی با او نداشتم.

 

*رابطه تان با پدرت چطور بود؟

او هم سمت مادرم بود و از او حمایت می کرد. در خانواده ما، من و خواهرم یک جبهه بودیم و پدر و مادرم جبهه مقابل ما بودند.

 

قتل چگونه رخ داد

*روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

از این وضعیت خسته شده بودم و یک لحظه صحنه سختگیری های مادرم و محدودیت هایی که درست کرده بود، جلوی چشمانم آمد. سمت او رفتم، خواب بود و بیدارش کردم گفتم نمی خواهی توبه کنی و دست از این رفتارت برداری و ما را اذیت نکنی؟ عصبانی شد و با هم درگیر شدیم. چاقو و چوب داشتیم. دستم با ضربه چاقو زخمی شد، متوجه نبودم چه کار می کنم. اول روسری را دور گردنش گره زدم و بعد با دست گلویش را فشار دادم. وقتی به خودم آمدم، دیدم روی زمین افتاده و نفس نمی کشد.

 

*خواهرت برای نجات مادرتان کاری نکرد؟

او خواب بود وقتی بیدار شد و آن صحنه را دید، گریه کرد.

 

* بعد چه کار کردی؟

با پدرم تماس گرفتم و گفتم به خانه بیا مامان را کشتم. او باور نمی کرد. به همین خاطر به همسایه مان گفتم و خواستم به پدرم بگوید قضیه واقعی است، بعدش هم به اورژانس و پلیس زنگ زدم.

 

*پیش از این هم با مادرت درگیری داشتی؟

قبلا من کتک می خوردم و صدایم درنمی آمد.

 

*بچه نبودی که کتک بخوری.

اما می خوردم

 

*پشیمان نیستی؟

به غلط کردن افتادم. کاش زنده بود و باز هم گیر می داد. اشتباه کردم. یک لحظه عصبانی شدم

 

شرایط زندان

*در زندان چه کار می کنی؟

زندگی ام شده یک تخت.

 

*ملاقاتی داری؟

نه.

 

*در این مدت خواهرت را ندیدی؟

بعد از هفت ماه او را موقع بازسازی صحنه قتل دیدم.

 

*خواهرت هم زندانی است؟

نه چند وقت پیش آزاد شد.

 

* در این مدت با پدرت صحبت کردی؟

یک بار زنگ زدم وقتی فهمید من هستم گوشی را قطع کرد.

 

* خواب مادرت را ندیدی؟

نه. اصلا به خوابم نیامده.

 

*چقدر درس خواندی؟

تا دیپلم

 

*چرا ادامه ندادی؟

کنکور دادم و دانشگاه دولتی قبول شدم اما به خاطر یک تجدیدی نتوانستم ثبت نام کنم. به همین خاطر درس را کنار گذاشتم و سرکار رفتم

 

*آرزویت؟

پدرم مرا قبول کند و برگردم پیش او من قبول دارم اشتباه کردم اما همه چیز در یک لحظه رخ داد. تمام صحنه آزار و اذیت مادرم یک دفعه مقابل چشمانم آمد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.