2023/10/02
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر
فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان کیست

فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان کیست

فرزانه سهیلی قبل از سریال باخانمان در مجموعه های به یادماندنی بازی کرده بود. با این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

دوات آنلاین -فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان مانند بسیاری از بازیگران مطرح کار خود را از روی صحنه نمایش آغاز کرد. بیوگرافی او را بخوانید.

فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان

شروع کار فرزانه سهیلی از اصفهان

فرزانه سهیلی روز اول فروردین سال 1365 در اصفهان به دنیا اآمد. او از کودکی به شعر، هنر و بازیگری بسیار علاقه داشت و از وقتی 13 ساله بود کارش را در  همان اصفهان در تئاتر شروع کرد.

 

او در 18 سالگی به تهران نقل مکان کرد و به فعالیت در عرصه بازیگری و تحصیل ادامه دارد و تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته کارگردانی درس خواند.

فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان

اولین تجربه تصویری فرزانه سهیلی

سهیلی بازیگری مقابل دوربین را خیلی محکم و قوی شروع کرد و در سال 1388 در سریال تبریز در مه به کارگردانی محمدرضا ورزی حضور یافت. این سریال تاریخی ماجرای جنگ‌ های ایران و روسیه را در زمان فتحعلی‌شاه قاجار و عباس میرزا نشان می دهد و روایت‌گر جنگ‌های این دو کشور از آغاز تا مرگ عباس میرزا است.

 

سهیلی که علاوه بر بازیگری نمایش نامه نویس هم هست بعد از این سریال تا سال 1395 دیگر جلوی دوربین نرفت اما در آن سال اولین فیلم سینمایی خود را با عنوان سرطان بازی کرد. در این فیلم به کارگردانی حسین شهابی نویسنده ادبی مشهور کشور دچار سرطان خون است و همسر او تلاش دارد از طریق کار شبانه روزی هزینه های درمان شوهرش را تامین کند.

فرزانه سهیلی بازیگر نقش نگار در سریال باخانمان

بازی در نقش نگار در سریال باخانمان

نقش نگار در سریال باخانمان اولین تجربه کمدی فرزانه سهیلی است. او قبل از این که در این سریال بازی کند در سال 96 در مجموعه ایراندخت که یک سریال تاریخی عاشقانه به کارگردانی محمد ورزی بود حضور یافت و پس از آن در سال 98 در فیلم صحنه زنی به علیرضا صمدی حضور یافت.

 

نگار در باخانمان از میانه قصه وارد ماجرا می شود  و سهیلی با این که قبلا تجربه کمدی نداشت این نقش را به خوبی بازی کرده است. او درباره این تجربه اش نوشته است: با تشکر از آقای نیک نژاد عزیز برای اعتمادشون به من که کمک کردند جرئت کنم و خودم رو در فضای کمدی محک بزنم.  سخت ولی خیلی جذاب.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.