2023/10/02
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر
برادرکشی به خاطر ارثیه پدری

برادرکشی به خاطر ارثیه پدری

با برداشتن چاقوی آشپزخانه به برادرم حمله کردم و ضربات متعددی به او زدم. وقتی به خودم آمدم برادرم مرده بود از ترس فرار کردم.

دوات آنلاین -مرد معتاد که به‌خاطر اختلاف بر سر ارثیه پدری برادرش را کشته و فرار کرده بود از سوی پلیس غرب استان تهران دستگیر شد.

 

به نوشته روزنامه ایران اواخر آذر امسال زنی میانسال در تماس با پلیس از قتل پسرش مسعود در خانه خبر داد. پس از این گزارش، مأموران کلانتری 11 شهر قدس به‌همراه تیم جنایی پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و در نخستین بررسی‌ها با جسد خونین پسر جوانی در اتاق پذیرایی رو به رو شدند که با 9 ضربه چاقو به قتل رسیده بود.

 

 مادر مقتول گفت: من چند ساعتی خانه نبودم اما پسر بزرگم ایوب به همراه مسعود در خانه بودند وقتی برگشتم با جسد پسرم رو‌به‌رو شدم و از برادرش نیز خبری نبود.این زن ادامه داد: پسر بزرگم مدتی قبل از همسرش جدا شد و با وجود اینکه دو فرزند داشت آنها را رها کرد و به خانه ما آمد و با من و برادرش زندگی می‌کرد البته آنها بیشتر اوقات با هم درگیری و اختلاف داشتند.

 

قتل تحت تاثیر مواد مخدر

بدین ترتیب این فرضیه که ایوب در این جنایت دست داشته باشد قوت گرفت و ردیابی‌ها برای دستگیری وی ادامه یافت.تا اینکه حدود یک هفته بعد ایوب در مخفیگاهش دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به قتل برادرش اعتراف کرد و گفت: من به‌خاطر اعتیاد از همسرم جدا شدم و به خانه پدری‌ام برگشتم.

 

برادرم مسعود هم معتاد بود. او همیشه دوستانش را برای مصرف مواد به خانه می‌آورد وقتی او با دوستانش می‌آمد مادرم خانه را ترک می‌کرد و به خانه همسایه‌ها یا دوستانش می‌رفت.

 

من سر این موضوع با برادرم اختلاف داشتم البته اختلاف اصلی ما بر سر خانه پدری و ارثیه او بود. پدرم چند سال قبل فوت کرده و یک ساختمان چند واحدی برای مادرم و من و خواهر و برادرم گذاشته بود. با این حال من از میزان ارثی که برایم گذاشته بود راضی نبودم و روز حادثه هم سر همین موضوع با برادرم درگیر شدم.

 

از آنجا که هردو نفرمان نیز مقدار زیادی مواد کشیده بودیم تحت تأثیر مصرف شدید مواد مخدر عصبانی شدم و تصمیم به قتل او گرفته و با برداشتن چاقوی آشپزخانه به او حمله کردم و ضربات متعددی به او زدم. وقتی به خودم آمدم برادرم مرده بود از ترس فرار کردم و چاقو را زیر تخته سنگی داخل جوی آب در فاصله 600 متری منزل خودمان مخفی کردم.

 

بدین ترتیب با اعترافات مرد معتاد، وی بازداشت و برای تحقیقات بیشتر به مراجع قضایی معرفی شد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/10/30
ارثیه وسوسه انگیز است شاید بدلیل اینکه بدون زحمت نصیب افرادی میشود

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.