2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
معمای آینده نیمکت استقلال

معمای آینده نیمکت استقلال

اگر استقلال در نیمه هجومی مهره‌های قابل اتکایی دارد، اوضاع در بخش دفاعی بحرانی به نظر می‌رسد.

دوات آنلاین -شیرینی گل تساوی مهدی قایدی در دربی برای محمود فکری دوام زیادی نداشت. شاید او تصور می‌کرد که با نباختن به رقیب سنتی از انتقادات در امان خواهد بود، ولی نمایش ضعیف استقلال چیزی نبود که هواداران، رسانه‌ها و پیشکسوتان به سادگی از آن بگذرند.

 

ایران ورزشی نوشت: در روزهای گذشته چند نفر از بازیکنان سابق استقلال مثل پرویز برومند، آتیلا حجازی و سیاوش اکبرپور، انتقادات تندی علیه فکری داشتند و به مشکلات فنی آشکار بازی‌های اخیر اشاره کردند.

 

استقلال در جدول وضعیت خوبی دارد، ولی آنچه توقعات را بالا برده نمایش خوب فصل گذشته با استراماچونی است. مربی ایتالیایی فوتبالی هجومی بازی می‌کرد، به بردهای پرگلی رسید و توانسته بود از همین تیم بهترین بازدهی را بگیرد. نگرانی دیگر درباره تیم فکری این است که بدون برطرف کردن این ایرادها روند نتایج خوب دیر یا زود متوقف شود.

 

اگر استقلال در نیمه هجومی مهره‌های قابل اتکایی دارد، اوضاع در بخش دفاعی بحرانی به نظر می‌رسد. استقلال پیش از دربی توانست گل گهر و آلومینیوم را ببرد، ولی در همان دو بازی هم موقعیت‌های زیادی به حریف داد. مهاجمان این دو تیم بارها به محوطه جریمه استقلال رسیدند و بدون درخشش مظاهری رسیدن به سه امتیاز تقریباً غیرممکن می‌شد.

 

نیمه دوم بازی با پرسپولیس اوج آشفتگی خط دفاع استقلال بود. در شروع نیمه دوم روی هر توپ ساده‌ای دروازه مظاهری تهدید می‌شد و آنها خوش‌شانس بودند که در نهایت به یک امتیاز رسیدند.

 

فرصت یک هفته ای

فکری یک هفته فرصت داشت که ضعف محسوس قلب دفاع تیمش را برطرف کند و در روزهای گذشته شنیده می‌شد که می‌خواهد غلامی و حتی مرادمند را در بازی امروز با تراکتور نیمکت‌نشین کند. دست او برای جابه‌جایی در تمام خطوط باز است و شاید این تغییرات کمک کند که استقلال به استحکام دفاعی بهتری برسد، ولی اگر تزلزل در این نقطه حیاتی ادامه داشته باشد، خوش‌شانسی‌ها دیر یا زود به پایان می‌رسد.

 

اختلافات اخیر فکری با بازیکنان تیم مورد دیگری است که می‌تواند دردسر تازه‌ای برایش بسازد و عمر مربیگری‌اش در استقلال را کوتاه کند. سوای مباحث فنی، موفقیت هر تیمی در درازمدت به رابطه خوب کادر فنی و بازیکنان بستگی دارد. در همین حال شایعه تأییدنشده مذاکره باشگاه با سایر گزینه‌های مربیگری، بحث ماندن فکری روی نیمکت استقلال را داغ‌تر کرده است.

 

بعد از نمایش ضعیف دربی این بحث یک بار دیگر مطرح شد که آیا فکری می‌تواند تا پایان فصل در این پست باقی بماند؟ هرچند شایعات بحث تغییر سرمربی استقلال را دوباره مطرح کرده، ولی بدون در نظر گرفتن آنچه مدیران باشگاه در ذهن دارند، همه چیز هنوز در دستان فکری است. او اگر بتواند سطح تیمش را ارتقا بدهد هیچکس نمی‌تواند شغلش را از او بگیرد، ولی اگر استقلال در بازی‌های بعدی هم شکننده باشد، باشگاه مجبور است به فکر گزینه‌های جدید باشد.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.