2024/03/04
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۴ اسفند
رازهایی از رحمت سریال پایتخت که نمی دانستید

رازهایی از رحمت سریال پایتخت که نمی دانستید

هومن حاجی عبداللهی درباره نقش رحمت حرف های جذاب و جدید زده و از زیر و بم این نقش گفته است.

دوات آنلاین -رحمت در سریال پایتخت یکی از شخصیت های اصلی است و نمی توان او را از این مجموعه جدا کرد. بازی خوب هومن حاجی عبداللهی باعث شده این نقش حسابی جا بیفتد. البته رحمت از ابتدا در پایتخت نبود. او از فصل دوم با نقشی کوتاه وارد شد و سپس جای خودش را تثبیت کرد. بخشی از گفت و گوی فارس با حاجی عبداللهی را بخوانید:

 

ماندگار شدن رحمت در سریال پایتخت

**از نقش آفرینی خودتان در پایتخت بگویید؟ کاراکتر رحمت با یک نقش کوتاه در پایتخت ۲ شروع شد اما بعد گویی که خودش را تحمیل کرد و ماندگار شد.

-این موضوع از قبل پیش ‌بینی نشده بود و حضور رحمت خیلی جدی نبود. رحمت قرار نبود در پایتخت ماندگار شود اما مردم دوستش داشتند و باعث حضور او در سری های بعدی شدند. فکر می ‌کنم نقش رحمت در پایتخت ۲ با وجود کوتاهی، آن قدر تاثیرگذار بود که باعث شد سازندگان این سریال و در راس شان محسن تنابنده باز هم به حضور جدی ‌تر او در سری های بعدی فکر کنند.

 

** ارزیابی تان از حضور رحمت در پایتخت ۴ چگونه است؟ به نظر می ‌رسد رحمت در این سری دیگر جای پایش را در قصه محکم کرده و از ابتدا تا انتهای سریال حضور دارد.

-بله، رحمت در تمام قسمت های سریال پایتخت ۴ حضور دارد و نقشش جدی تر است. او از زمانی که خروس بازی را کنار می ‌گذارد در خانواده معمولی ها پذیرفته و تقریباً به یکی از اعضای خانواده تبدیل می ‌شود.رحمت قرار نبود در پایتخت ماندگار شود اما مردم دوستش داشتند و باعث حضور او در سری های بعدی شدند. فکر می ‌کنم نقش رحمت در پایتخت ۲ با وجود کوتاهی، آن قدر تاثیرگذار بود که باعث شد سازندگان این سریال و در راس شان محسن تنابنده باز هم به حضور جدی ‌تر او در سری های بعدی فکر کنند.

عکسی از سریال پایتخت

رابطه رحمت با خانواده معمولی

** اتفاقاً یکی از پرسش ‌های قابل طرح برای مخاطبان این است که اصلاً چرا رحمت این قدر اصرار دارد خودش را به معمولی ها بچسباند و با آنها همراه شود، در حالی که به خصوص در ابتدا خیلی هم روی خوش به او نشان نمی دهند؟

-هر چه جلوتر می ‌رویم نه تنها حضور رحمت در قصه جدی‌ تر می‌ شود که حتی بر روابط و زندگی دیگران و از جمله خانواده معمولی هم تاثیر می‌ گذارد. این تاثیرگذاری زمانی اتفاق می ‌افتد که رحمت به خانواده معمولی نزدیک شده باشد. اگر این موضوع محقق نمی شد، کاراکتر رحمت شبیه بقیه شخصیت های فرعی پایتخت می شد. به هر حال باید پای او به خانواده باز می شد.

 

**به نظر خودتان رحمت خروس باز که در فصل دو به تصویر کشیده شد، جذاب ‌ترین شمایل این کاراکتر نبود که در تمام سری های پایتخت شاهدش بودیم؟

-نقش رحمت در سری دوم پایتخت فوق العاده و بی نظیر بود که با وجود کوتاهی، توانست نظر مخاطبان را به خود جذب کند. اما اگر قرار بود رحمت همان خروس باز بماند قطعاً از طرف خانواده معمولی پذیرفته نمی شد.نقش رحمت در سری دوم پایتخت فوق العاده و بی نظیر بود که با وجود کوتاهی، توانست نظر مخاطبان را به خود جذب کند. اما اگر قرار بود رحمت همان خروس باز بماند قطعاً از طرف خانواده معمولی پذیرفته نمی شد.

 

بیشتر بخوانید: ناگفته های محمدرضا علیمردانی درباره نقش بائو

 

**البته در سری ششم پایتخت که نوروز امسال شاهدش بودیم، رحمت راهش را به نوعی از معمولی ها جدا کرد.

-اینها دیگر به نظر محسن تنابنده به عنوان طراح قصه برمی ‌گردد. هیچ چیز در پایتخت قابل پیش‌ بینی نیست و شاید رحمت دوباره به خانواده معمولی نزدیک شود. اما همان طور که گفتم نقش رحمت در سری دوم پایتخت فوق العاده و بی نظیر بود که با وجود کوتاهی، توانست نظر مخاطبان را به خود جذب کند. اما اگر قرار بود رحمت همان خروس باز بماند قطعاً از طرف خانواده معمولی پذیرفته نمی شد.نقش رحمت در سری دوم پایتخت فوق العاده و بی نظیر بود که با وجود کوتاهی، توانست نظر مخاطبان را به خود جذب کند. اما اگر قرار بود رحمت همان خروس باز بماند قطعاً از طرف خانواده معمولی پذیرفته نمی شد.

 

*قرار است در سری بعدی پایتخت هم بازی کنید؟

-اگر ساخته شود بله.

 

**نگران نیستید که رحمت هم مثل پنجعلی به تکرار برسد و جذابیتش را برای مخاطب از دست بدهد؟

-این دیگر به تیم نویسندگان پایتخت بستگی دارد. رحمت هم مثل سایر کاراکترها هنوز جای کار دارد و می تواند جذابیت هایش را حفظ کند. تا به این جای کار که فکر نمی‌ کنم رحمت برای بینندگان تکراری و کلیشه ای شده باشد. با توانایی ‌هایی که در محسن تنابنده سراغ دارم، مطمئن هستم که با طراحی قصه های جدید برای رحمت، می تواند این شخصیت را همچنان جذاب و سرپا نگه دارد.

عکسی از سریال پایتخت

تکیه کلام های رحمت سریال پایتخت

**تکیه کلام های رحمت مثل «ناپلئونی را بیارم» و «اوکی» از کجا آمد؟

-یکسری اش در متن بود و بقیه هم پیشنهاد خودم و تنابنده در حین انجام کار. اغلب این تکه کلام‌ها را با هماهنگی افراد در منطقه شیرگاه بدست آوردیم و با شناختی که از اعضای گروه داریم، سعی دارم تا به موقع، به جا و به اندازه از آن استفاده ‌کنم. خودم اگر تکیه کلام یا نکته ‌ای به نظر می ‌رسید با تنابنده در میان می‌ گذاشتم و در صورت موافقت او، اجرا می کردم. رحمت هم مثل سایر کاراکترها هنوز جای کار دارد و می تواند جذابیت هایش را حفظ کند. تا به این جای کار که فکر نمی‌ کنم رحمت برای بینندگان تکراری و کلیشه ای شده باشد. با توانایی ‌هایی که در محسن تنابنده سراغ دارم، مطمئن هستم که با طراحی قصه های جدید برای رحمت، می تواند این شخصیت را همچنان جذاب و سرپا نگه دارد.

 

بیشتر بخوانید: اگر جای ارسطو بودید با نقی معمولی چه می‌کردید

 

**با توجه به سابقه تان در گویندگی و صداپیشگی، گرفتن لهجه مازندرانی نباید برایتان کار مشکلی بوده باشد؟

-بله، خودم که اهل مازندران نیستم اما در گرفتن لهجه‌ های مختلف مشکلی ندارم و به چند لهجه مسلط هستم.

 

**به نظر می‌ رسد کار اجرا را  رها کرده ‌اید و تمرکزتان را بر بازیگری قرار داده‌اید.

-بازیگری را ترجیح می‌ دهم. حتی در سال ‌هایی که به شکل جدی کار اجرا را دنبال می کردم نگاهم به این کار، دائمی نبود. وقتی موضوع بازیگری برایم جدی شد ترجیح دادم همه وقت و تمرکزم را برای آن صرف کنم.حالم با بازیگری بهتر است و در حال حاضر خودم را یک بازیگر می ‌دانم. دغدغه اصلی ‌ام بازیگری است و فعلا به اجرا و صداپیشگی فکر نمی‌ کنم.

 

**اما شما صداپیشه و مجری توانمندی هستید و تجربه‌های ماندگاری مثل پنگول را دارید.

-حالم با بازیگری بهتر است و در حال حاضر خودم را یک بازیگر می ‌دانم. دغدغه اصلی ‌ام بازیگری است و فعلا به اجرا و صداپیشگی فکر نمی‌ کنم.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.