2021/05/17
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
ناگفته های محمدرضا علیمردانی درباره نقش بائو در سریال پایتخت

ناگفته های محمدرضا علیمردانی درباره نقش بائو در سریال پایتخت

علیمردانی درباره شکل گیری شخصیت بائو در پایتخت حرف های تازه و جالبی زده و توضیح داده چرا این نقش ادامه پیدا نکرد.

دوات آنلاین -بائو یکی از شخصیت های سریال پایتخت در فصل چهارم است که اگرچه خیلی بامزه و جالب بود اما دیگر ادامه پیدا نکرد. محمدرضا علیمردانی درباره این نقش و پشت پرده و جزییات آن همه چیز را گفته است.

 

اصرارهای محسن تنابنده

علیمردانی درباره بازی در نقش بائو در سریال پایتخت ۴ به ایسنا گفت: با محسن تنابنده در سریال «مامور بدرقه» همکار بودیم و اتفاقاً در این سریال نقش یک مازندرانی را بازی می‌ کردم. این نقش آفرینی در ذهن تنابنده مانده و بعد از طراحی شخصیت بائو، برای ایفایش به من فکر کرده بود. منتها آن زمان من خیلی گرفتار بودم. بازیگران دیگری هم برای این نقش کاندیدا بودند اما انگار قسمت بود که من بائو بشوم. تنابنده اصرار داشت به حضورم در پایتخت و در نتیجه، به تیم بازیگران این سریال پیوستم.

بائو در سریال پایتخت

برگ برنده بائو

او درباره محبوبیت و دیده شدن شخصیت بائو در کنار شخصیت‌های طنازی چون نقی و ارسطو توضیح داد: به نظرم برگ برنده اصلی بائو گریم خاص و متفاوتش است، البته شخصیت پردازی خیلی خوبی هم بر روی این کاراکتر انجام شده بود. تنابنده بر روی گریم بائو خیلی حساس بود. گریم به نسبت سنگینی بر روی صورتم انجام شد. حتی بر روی جزئیات لباس هم همفکری های زیادی شد. برای مثال، به این نتیجه رسیدیم که با کت و شلوار صندل به پا کند، آن هم با جوراب سفید.

 

این تضاد، جذابیت به دنبال داشت. بائو اگرچه در ابتدای سریال شخصیتی جدی دارد اما هر چه از قصه می گذرد رگه‌ های طنز در نوع رفتار و گفتار او مشاهده و پررنگ می‌ شود. بائو قسمت به قسمت بیشتر در سریال جا می‌ افتد و جایگاه خودش را پیدا می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: اگر جای ارسطو بودید با نقی چه می‌کردید

 

علیمردانی درباره این نقش افزود: من برای نقش بائو خیلی وقت گذاشته ام و زحمت کشیده ‌ام. بائو در اصل یک نقش جدی بود که باید در میان آدم های طناز پایتخت نقش ‌آفرینی می ‌کرد. اتفاقاً خودم هم این نقش را جدی بازی کردم، منتها این کاراکتر در قصه و در میان سایر شخصیت ها خوب جا افتاد و دیده شد.

 

همه چیز دست به دست هم داد تا بائو آنی شود که می بینید. فکر می کنم بائو همه را راضی کرده است؛ هم سازندگان پایتخت را و هم مخاطبان این سریال را. خودم هم این کاراکتر را دوست داشتم و برایم راضی کننده بود. وقتی همه چیز یک سریال درست باشد جزئیات هم درست از آب درمی ‌آید و هر کاراکتری به اندازه خودش دیده می‌شود.

عکسی از سریال پایتخت

چرا بائو فقط در یک فصل بود

علیمردانی در پاسخ به این سوال که چرا نقش بائو در سریال پایتخت ادامه دار نشد؟ توضیح داد: به هر حال قصه سریال در سری های بعدی به سمت دیگری رفت که شاید جای کاری برای بائو نداشت. البته خودم هم گرفتاری های کاری فراوانی دارم و واقعاً برایم دشوار است که بخواهم چند ماه را برای یک سریال وقت بگذارم.

 

او درباره صحبت کردن به لهجه مازندرانی در سریال پایتخت هم گفت: نه، قبلا هم با لهجه مازندرانی صحبت کرده بودم از جمله در همان سریال مامور بدرقه. در «دیرین دیرین» هم از لهجه مازندرانی استفاده کرده بودم. به نظرم یکی از دلایل اصرار تنابنده به بازی ام در نقش بائو هم به تسلطم به لهجه مازندرانی بازمی ‌گشت.

 

علیمردانی درباره بازخوردی که از مخاطبان «پایتخت» برای نقش بائو گرفته است اظهار کرد: گریمی که بر روی صورتم بود باعث شد که در چند قسمت ابتدایی سریال خیلی ها متوجه نشوند که من بائو هستم. اما با گذشت زمان، شناخته شدم. مردم بائو را دوست داشتند و نسبت به خودم هم اظهار لطف و محبت می کردند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.