2021/05/09
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت
قاتل اجاره‌ ای زن معتاد به مرگ محکوم شد

قاتل اجاره‌ ای زن معتاد به مرگ محکوم شد

وقتی خواهر مقتول از من خواست تا خواهرش را به قتل برسانم، در ازای پرداخت ۵۳‌میلیون تومان درخواستش را قبول کردم.

دوات آنلاین -حکم قصاص مردی که متهم است به درخواست زن جوان، خواهر معتاد وی را به قتل رسانده است در دیوان عالی کشور تأیید شد.

 

به نوشته روزنامه جوان بیست و ششم شهریور‌سال‌۹۷، مأموران پلیس تهران از قتل زن جوانی در منزلش در منطقه خلیج فارس باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به نرجس ۳۵‌ساله بود و در حالی‌که طنابی دور گردنش بسته شده کشته شده بود.

 

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، خواهر مقتول به نام سارا که در محل حضور داشت به مأموران گفت: چند سال قبل پدر ومادرم فوت کردند به همین خاطر من و خواهرم تنها زندگی می‌کردیم. شب حادثه از آنجایی‌که محرم بود برای دیدن دسته‌های عزاداری از خانه بیرون رفتم و نرجس در خانه تنها بود. وقتی به خانه برگشتم هرچه زنگ زدم کسی در را باز نکرد به همین خاطر با برادرم تماس گرفتم و از او کمک خواستم. وقتی برادرم رسید با هم قفل در را شکستیم، اما بعد از ورود به خانه با جسد نرجس روبه‌رو شدیم که روی زمین افتاده بود. بعد از این توضیحات و بررسی محل حادثه مأموران دریافتند مبلغی پول نقد و تلفن همراه مقتول نیز سرقت شده‌است. به این ترتیب پرونده در دستور کار قرار گرفت تا اینکه در روند تحقیقات مشخص شد نرجس به خاطر اعتیاد به مواد مخدر با خواهرش از مدت‌ها قبل اختلاف داشته‌است.

 

اعتراف خواهر مقتول

به این ترتیب خواهر مقتول بار دیگر مورد تحقیق قرار گرفت تا اینکه به قتل خواهرش با همدستی مرد معتادی اعتراف کرد و گفت: «مدتی قبل نرجس معتاد به مواد مخدر شد به همین خاطر با رفتارهایش مرا اذیت می‌کرد. او حقوق پدرم را می‌گرفت و خرج مواد می‌کرد سپس با فحاشی و تهدید مرا مجبور به تهیه مواد می‌کرد. به خاطر همین بار‌ها با هم درگیر شده بودیم.»

 

خواهر مقتول ادامه داد: «تحمل این شرایط برایم سخت شده بود به همین دلیل سراغ یکی از بچه‌های محل به نام غفار رفتم که او هم معتاد به شیشه بود. از او برای قتل خواهرم کمک خواستم سپس با پیشنهاد پول قبول کرد و طبق نقشه شب حادثه به خانه‌مان آمد و نرجس را کشت.»

 

با اقرار‌های زن جوان، مرد معتاد شناسایی و بازداشت شد. او با اقرار به جرمش بعد از بازسازی صحنه جرم به اتهام قتل عمد و سرقت راهی زندان شد. خواهر مقتول نیز به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شد، اما با قرار وثیقه آزاد شد. پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه در اولین جلسه محاکمه پرونده روی میز هیئت قضایی شعبه‌هفتم دادگاه قرار گرفت.

 

ابتدای جلسه اولیای‌دم که خواهر و برادر مقتول بودند درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و در شرح حادثه گفت: «معتاد بودم و شب‌ها در پارک می‌خوابیدم و دو خواهر را می‌شناختم. وقتی خواهر مقتول از من خواست تا خواهرش را به قتل برسانم، در ازای پرداخت ۵۳‌میلیون تومان درخواستش را قبول کردم.»

 

جزییات جنایت

متهم در خصوص قتل گفت: «آن شب طبق نقشه، بعد از مصرف شیشه، مقابل خانه مقتول رفتم. خواهر نرجس در را باز گذاشته بود. وارد خانه شدم و با طنابی که از قبل تهیه کرده بودم سراغ زن جوان رفتم. او وقتی طناب را دید شروع به داد و فریاد کرد. همان موقع او را خفه کردم و یک پلاستیک مشکی روی صورتش کشیدم. بعد از قتل سارا وارد خانه شد و تلفن همراه خواهرش را به من داد، اما چند روز بعد آن را تحویلش دادم. من پولی سرقت نکردم و احتمالاً خواهر مقتول خواسته پلیس را گمراه کند.»

 

سپس خواهر مقتول به اتهام معاونت در قتل در جایگاه قرار گرفت و خلاف اظهاراتش گفت: «به خاطر تهدید‌های غفار به معاونت در قتل اعتراف کردم، اما حالا حقیقت را می‌گویم. متهم دروغ می‌گوید. او در غیاب من وارد خانه شد و خواهرم را به خاطر سرقت تلفن همراه و پول نقد به قتل رساند.»

 

در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک و شواهد موجود، غفار را به قصاص، سه‌سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. سارا نیز به اتهام معاونت در قتل به چهارسال حبس محکوم شد.

 

این حکم به دیوانعالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه‌۴۷‌دیوانعالی نیز تأیید شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.