2024/07/22
۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
آندو تیموریان: در فضای مجازی کری نخوانید

آندو تیموریان: در فضای مجازی کری نخوانید

اگر استقلال با همین روش قهرمان شود هرگز انتقادی نمی‌کنند و کسی نمی‌گوید استقلال با احتیاط بازی می‌کرد. خیلی تیم‌ها در دنیا با همین روش قهرمان شده‌اند.

دوات آنلاین -آبی‌ها هرگز بازی‌های متعصبانه آندرانیک تیموریان در خط میانی استقلال را از یاد نمی‌برند؛ بازیکنی که وقتی در خط هافبک تیمش قرار می‌گرفت مانند سدی رسوخ‌ناپذیر جلوه می‌کرد. آندو حالا در شرایطی که سال‌ها است کفش‌ها را آویخته و به دنبال تکمیل دانش خود در کلاس‌های مربیگری است تا در زمانی مناسب به دایره مربیگری وارد شود درباره حال و هوای خودش و استقلال حرف‌های تازه‌ای به زبان می‌آورد.

 

ایران ورزشی نوشت: آندو استقلال را تیم امیدوار‌کننده‌ای می‌داند که اگر با برنامه قدم بردارد می‌تواند به جام قهرمانی لیگ بیستم برسد. تیموریان دوری از حواشی را مهم‌ترین فاکتور در راه قهرمانی استقلال می‌داند... آیا استقلال بعد از 7 سال جام قهرمانی لیگ را به چنگ خواهد آورد؟ این سؤالی است که ما را به سمت ستاره سابق فوتبال ایران می‌برد.

 

*سال جدید میلادی را به تو و خانواده‌ات تبریک می‌گوییم. هرچند که می‌دانیم امسال در فقدان برادر عزیزت سرژیک سال جدید برایتان طور دیگری آغاز شده است.

من هم باید به رسم ادب و سنت سال جدید را به همه ارامنه کشورم تبریک بگویم. امیدوارم سال خوبی پیش روی همه باشد و مشکلات ناشی از بیماری کرونا هر چه زودتر تمام شود. همانطور که گفتید امسال برای من و خانواده‌ام سال جدید طور دیگری آغاز شد. واقعاً جای سرژیک برای من و خانواده‌ام پرشدنی نیست. ما هر سال در کنار هم سال جدید را جشن می‌گرفتیم اما امسال سرژیک دیگر پیش ما نیست و این برای من که همیشه او را در کنار خود داشتم خیلی سخت‌تر است. سرژیک همواره برای من یک پشتوانه قوی بود و حمایتم می‌کرد. خدا سرژیک عزیز را بیامرزد و روحش همیشه شاد باشد.

 

اهل بازارگرمی نیستم

*مدتی است فوتبال را کنار گذاشتی و در حال گذراندن کلاس‌های مربیگری هستی. حتی صحبت از حضورت در یک تیم لیگ یکی هم بود. اگر اشتباه نکنم تیم شهرداری آستار تو را برای سرمربیگری می‌خواست. می‌خواهیم بدانیم در سال جدید چه برنامه‌ای در ذهن داری؟

اهل بازار‌گرمی نیستم و تا زمانی که حضورم در تیمی قطعی نشده دوست ندارم آن را رسانه‌ای کنم. همانطور که گفتید صحبت‌هایی شده بود اما من برای ورود به مربیگری عجله‌ای ندارم. می‌خواهم به لحاظ تئوریک تمام مدارج را طی کنم بعد وارد دایره مربیگری شوم، ضمن اینکه برای من مهم است در چه شرایطی مربیگری را شروع کنم. ببینید الان ورود مربیان جوان به فوتبال ایران باب شده که اتفاق امیدوارکننده‌ای است اما باید توجه داشته باشیم که صرفاً جوانی نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت باشد. من شخصاً علاقه دارم زمان مناسبی را برای ورود به این کار پرزحمت و پراسترس آغاز کنم. دوست دارم جایی مربیگری را شروع کنم که شرایط باثباتی داشته باشد.

 

*لیگ بیستم را چطور ارزیابی می‌کنی؟

 تا جایی که توانستم بازی‌ها را تماشا کردم. به هر حال تازه لیگ شروع شده و برای اینکه از کیفیت تیم‌ها ارزیابی دقیقی داشته باشیم باید نیم‌فصل بگذرد. ضمن اینکه تعطیلی‌های پی‌درپی و لغو پرتعداد بازی‌ها تا حدی از کیفیت بازی‌ها کاسته است. چیزی که تا الان مشخص است این است که مدعیان قهرمانی روی چهار، پنج تیم خلاصه می‌شود اما بازهم این تحلیل قطعی نیست و باید بازی‌های بیشتری را تماشا کنیم. از هفته دهم به بعد تا حدی می‌توان کیفیت لیگ را سنجید.

 

*استقلال هم با یک بازی کمتر در صدر جدول قرار دارد. آیا این صدرنشینی می‌تواند متضمن قهرمانی استقلال در لیگ بیستم باشد؟

هرگز اینطور نیست. من سال‌ها در تیم‌های مختلف بازی کرده‌ام و بالا و پایین بازی‌ها را به خوبی دیده‌ام. یادتان هست که در همین استقلال تا یکی، دو هفته مانده به پایان لیگ در صدر بودیم و جزو مدعیان قهرمانی محسوب می‌شدیم اما در نهایت جام را از دست دادیم؟ تیمی قهرمان می‌شود که در هفته آخر صدرنشین باقی بماند. البته استقلال ظرفیت‌های قهرمانی در لیگ بیستم را دارد و من وقتی بازی‌های این تیم را نگاه می‌کنم تا حد زیادی به قهرمانی‌اش امیدوار می‌شوم اما واقعیت این است که استمرار خیلی مهم است. اینکه در صدر باقی بمانیم و آن جایگاه را تا روز آخر حفظ کنیم اهمیت زیادی دارد. البته من در وجود این بازیکنان و کادر فنی می‌بینم که بتوانند چنین جایگاهی را حفظ کنند.

نظر آندو تیموریان درباره شرایط تیم استقلال

زیبا بازی نکردن استقلال

*خیلی‌ها به سبک بازی استقلال ایراد می‌گیرند. آیا این استدلال درستی است که استقلال را به واسطه اینکه به اصطلاح زیبا بازی نمی‌کند مورد انتقاد قرار دهیم؟

باید ببینیم در سر سرمربی استقلال چه می‌گذرد و چه تاکتیک‌هایی را مد نظر دارد. تفکرات سرمربی نقش کلیدی در شکل بازی تیمش دارد. یک مربی بازی هجومی را می‌پسندد و از همان ابتدای بازی به بازیکنانش فرامین هجومی را توصیه می‌کند و یک مربی هم سبک و سیاق دیگری را دنبال می‌کند اما حرف من این است که اگر تیمی قهرمان شود دیگر کسی درباره سبک بازی‌اش چیزی نمی‌گوید چون قهرمان شده است. استقلال هم همینطور است. اگر قهرمان شود کسی نمی‌گوید زیبا بازی می‌کرد یا نمی‌کرد چون به هدف بزرگی رسیده و آن جام قهرمانی است.

 

*یعنی ایرادی به این استقلال وارد نمی‌دانی که با همین روش به اصطلاح محتاطانه و اقتصادی قهرمان شود؟

مطمئناً اگر استقلال با همین روش قهرمان شود هرگز انتقادی نمی‌کنند و کسی نمی‌گوید استقلال با احتیاط بازی می‌کرد. خیلی تیم‌ها در دنیا با همین روش قهرمان شده‌اند و من ایرادی به آن وارد نمی‌دانم. به هر حال هر مربی تفکری دارد و آقای فکری هم براساس آنچه در ذهن خودش هست تیم را ارنج می‌کند و از بازیکنان بازی می‌گیرد. البته در بازی آخر استقلال دیدیم که تیم در دقایقی سوار بر بازی بود و فوتبال هجومی را به نمایش می‌گذاشت. اگر در بازی‌های آینده هم همینطور باشند و دو فاکتور را کنار هم داشته باشند خیلی بهتر می‌شود اما اینطور که پیدا است کادرفنی استقلال برای هفته‌های آغازین بنای کار را روی کسب امتیاز گذاشته و به خواسته‌اش هم رسیده است.

 

کری خوانی در فضای مجازی

*مربیان استقلال فعالیت بازیکنان در آستانه دربی در فضای مجازی را ممنوع کرده‌اند. آیا این تصمیم را برای ارتقای جایگاه تیمی مفید می‌دانی؟

به اعتقاد من بازیکنان استقلال نباید در فضای مجازی برای حریف کری بخوانند. مربیان استقلال مسائلی را می‌بینند که از بازیکنان می‌خواهند در فضای مجازی کری نخوانند و حضور خود را محدود کنند. به نظرم اقدام درستی است؛ چون باعث ایجاد آرامش در تیم می‌شود. من شخصاً مخالف فعالیت در فضای مجازی نیستم اما بسیار محدود و با هدف. از بازیکنان استقلال می‌خواهم حرف‌شان را در زمین بازی بزنند. دربی نزدیک است و تیم نیاز به آرامش دارد. مطمئناً اگر این آرامش حفظ شود تیم نتیجه خوبی در بازی مهم هفته بعد می‌گیرد. بازیکنان هرچه حرف دارند در دربی بزنند و از فضای مجازی دوری کنند.

 

*چه پیش‌بینی از آن بازی داری؟

فضای آن بازی را تجربه کرده‌ام. هم برد و هم باخت. بازی خاصی است. تیمی که از فرصت‌هایش بهتر استفاده کند می‌تواند به پیروزی امیدوار باشد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.