2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
انتخاب زوج دفاعی دغدغه شیرین محمود فکری

انتخاب زوج دفاعی دغدغه شیرین محمود فکری

هرچقدر محمود فکری و دستیارانش برای خط حمله نگرانی و دغدغه داشته و دارند، در خط دفاعی خیال‌شان حداقل به لحاظ تعداد نفرات و مهره‌هایی که دارند، راحت ‌تر است.

دوات آنلاین -حدود یک هفته به دربی رفت سرخابی زمان باقی‌مانده و پرسپولیس و استقلال که شرایط متفاوتی در جدول دارند، باید پیش از تقابل با یکدیگر به ترتیب به مصاف سپاهان و آلومینیوم‌ اراک بروند. استقلال پس از بازی با گل‌گهر در سیرجان و برد خوبی که مقابل تیم امیر قلعه‌نویی به دست آورد، برای دومین بار به صدر جدول رفت. استقلال در‌حالی با 15‌امتیاز صدرنشین شد که همچنان انتقادهای زیادی به کادرفنی این تیم می‌شود و البته خط دفاع آبی‌ها هم آسیب‌پذیر نشان داده و خط‌ حمله هم قدرت فصل گذشته را ندارد و یا مهاجمان هنوز به آمادگی و هماهنگی مطلوب نرسیده‌اند.

 

خراسان نوشت: مصدومیت شیخ دیاباته آقای گل فصل گذشته لیگ و افت و مصدومیت‌های جزیی مهدی قایدی و ناتوانی امیرارسلان مطهری در استفاده از فرصت فیکس بودن و موقعیت‌ها، خط آتش استقلال را خلع سلاح کرده، هرچند بالاخره پس از مدت‌ها در هفته گذشته یکی از مهاجمان استقلال گل زد و قایدی با گلی که مقابل گل‌گهر به ثمر رساند تا حدودی فشار را از روی خودش برداشت. قطعا با بازگشت شیخ دیاباته به ترکیب و شکل گرفتن دوباره زوج دیاباته و قایدی یا همان فیل و فنجان لیگ، شرایط خط آتش آبی‌پوشان بهتر خواهد شد.

 

خیال آسوده بابت خط دفاعی

هرچقدر محمود فکری و دستیارانش برای خط حمله نگرانی و دغدغه داشته و دارند، در خط دفاعی خیال‌شان حداقل به لحاظ تعداد نفرات و مهره‌هایی که دارند، راحت ‌تر است. با وجود مصدومیت‌های سریالی سیاوش یزدانی، آسیب‌دیدگی طولانی‌مدت محمد نادری و مصدومیت عارف غلامی و وریا غفوری، فکری هرگز دستش برای چیدن خط دفاعی‌اش در 8 بازی گذشته بسته نبوده‌.‌ بجز 4 بازیکنی که در بالا به آن اشاره شد، استقلال مدافعی چون‌ محمد دانشگر، سینا خادم‌پور و عرفان روحانی و محمدحسین مرادمند دارد و فکری هر‌ وقت با مصدومیت یا محرومیت مهره‌هایش مواجه شده، سریع ترکیب 4‌‌ نفره جدیدی را به زمین فرستاده است.

 

در‌واقع کادر فنی استقلال در هفته‌های گذشته با این‌که شاید دست‌خالی در خط حمله و هافبک را گاهی تجربه کرده باشد، اما برای چیدن ترکیب خط دفاعی‌اش با وجود مصدومیت‌ها همیشه یک دردسر شیرین ‌برای انتخاب نفرات اصلی داشته است.

 

در 8 بازی گذشته بارها ترکیب خط دفاع استقلال بخصوص زوج دفاعی تغییر کرده اما یک مهره در 7 بازی همواره حضور داشته تا نشان دهد به خوبی جواب اعتماد کادرفنی را داده و جایگاه ثابتی به دست آورده است. محمد‌حسین مرادمند مدافع تیم استقلال که اولین سال حضورش در این تیم را تجربه می‌کند، خیلی زود تبدیل به یکی از مهره‌های ثابت این تیم شده.

 

این بازیکن در هفته نخست برابر مس رفسنجان فرصت بازی پیدا نکرد تا زوج یزدانی‌- دانشگر در قلب دفاعی آبی‌پوشان حضور داشته باشند. اما این اولین و آخرین غیبت وی در ترکیب آبی‌پوشان در این فصل بود و بعد از مصدومیت یزدانی از هفته دوم به ترکیب اولیه اضافه شد. نخستین تجربه حضور مرادمند در استقلال با شکست مقابل فولاد همراه شد. اما با این‌وجود مرادمند از آن روز تاکنون به یک بازیکن ثابت در قلب دفاعی آبی‌پوشان بدل شده و در تمام‌۹۰‌‌ دقیقه‌های ۷ بازی آخر این تیم حضور داشته‌ تا با‌۶۳۰ دقیقه حضور در ترکیب آبی‌ها یکی از پر‌کارترین بازیکنان و‌ مدافعان این تیم باشد. مدافعان وسط استقلال 4 بازیکن هستند، با خصوصیاتی بعضا متفاوت؛ سیاوش یزدانی سرزن،‌ محمدحسین مرادمند قدرتی، عارف غلامی سرعتی و محمد دانشگر پا به توپ و جلوزن.

 

انتخاب سخت

انتخاب تنها 2 نفر از بین این 4 نفر برای کادرفنی واقعا کار سختی است. این را ‌بگذارید کنار مقوله ‌ثبات‌ و هماهنگی مدافعان میانی تا مشخص شود فکری چه دغدغه شیرین و البته سختی در خط دفاعی دارد. نه گذشتن از کنار اسم یزدانی و مرادمند که کم‌اشتباه ظاهر شدند کار راحتی است، نه نیمکت‌نشین کردن غلامی ملی‌پوش که با وجود قامت کوتاه‌تر از بقیه، نبردهای هوایی موفقش بیشتر از سایرین است و نه بازی ندادن به دانشگری که قدرت حمل توپ و زدن به دل حریف توسط خط دفاع را بالا می‌برد. البته در این‌میان خیلی‌ها به دفاع استقلال انتقادهای زیادی داشته‌اند اما باید توجه داشت‌ مشکل موقعیت دادن تیم به حریفان را نه در توانایی فردی مدافعان‌ که در دفاع تیمی‌ باید جست‌و جو کرد، معضلی که فکری و دستیارانش باید خیلی زود حلش کنند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.