2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
سرقت طلای بیماران در بیمارستان با آمپول بی ‌هوشی

سرقت طلای بیماران در بیمارستان با آمپول بی ‌هوشی

در بررسی یکی از شکایت‌ها مشخص شد سارق پس از تزریق آمپول بی‌هوشی به زن بیماری طلا‌های او را سرقت می‌کند، اما همراه بیمار وارد اتاق می‌شود و ...

دوات آنلاین -هوشیاری خانواده‌ای که مادرشان به علت ابتلا به کرونا جان باخته است سبب شد سریال سرقت طلای بیماران در یکی از بیمارستان‌های تهران به پایان برسد و متهم پرونده تحت تعقیب قرار گیرد.

 

به نوشته روزنامه جوان  چند روز قبل زن جوانی به اداره پلیس رفت و از سرقت طلا‌های مادر فوت شده‌اش در یکی از بیمارستان‌های تهران شکایت کرد. شاکی در توضیح ماجرا گفت: «چندی قبل مادرم بیمار شد و برای درمان در بیمارستانی او را بستری کردیم. مادرم دچار عفونت خون شده بود، اما در بیمارستان کرونا هم گرفت و در نهایت چند روز قبل فوت کرد و او را دفن کردیم.»

 

وی ادامه: «مادرم زن خیری بود و همیشه در کار‌های خیر شرکت می‌کرد و از مدت‌ها قبل هم با خیریه‌ای در ارتباط بود و به نیازمندان کمک می‌کرد. او وصیت کرده بود پنج النگوی قیمتی‌اش را که همیشه در دستش بود بعد از مرگش بفروشیم و پول آن را به همان خیریه‌ای که خودش به آنجا رفت و آمد داشت بدهیم تا برای خانواده‌های نیازمند هزینه شود، به همین خاطر پس از برگزاری مراسم ختمش طبق وصیت مادرمان النگو‌ها را به طلافروشی بردیم، اما در کمال ناباوری مرد طلافروش گفت که همه النگو‌ها بدل است. ابتدا باورمان نشد، اما وقتی به چند طلافروشی دیگر مراجعه کردیم و آن‌ها هم گفتند که همه النگو‌ها بدل است، احتمال دادیم که طلافروشی که طلا‌ها را به مادرم فروخته است به جای طلای اصل بدل به او داده است، سپس سراغ همان طلافروش که از آشنایان ماست رفتیم، اما او گفت این طلا‌ها شباهت زیادی به طلا‌هایی که او به مادرم فروخته است دارد، اما طلای اصل نیست و بعد از اینکه او نمونه طلا‌هایی را که به مادرم فروخته بود به ما نشان داد، متوجه شدیم کسی طلا‌های مادرم را در دستش جابه‌جا کرده است.»

 

سرقت طلا‌ها در بیمارستان

بدین ترتیب وقتی به حرف‌های طلافروش اطمینان پیدا کردیم احتمال دادیم که طلا‌های مادرمان هنگامی که در بیمارستان بستری بوده با طلا‌های بدلی جابه‌جا شده است، به همین دلیل راهی بیمارستان شدیم و موضوع را با رئیس بیمارستان و حراست آنجا در میان گذاشتیم. آن‌ها پس از بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند زنی با لباس پرستاری پس از تزریق آمپول مادرم را بیهوش و طلا‌های او را از دستش بیرون آورده و به جای آن طلا‌های بدلی را به دستش انداخته است.

 

شکایت‌های مشابه

با طرح این شکایت مأموران پلیس تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کردند.

 

بررسی‌های دوربین‌های مداربسته نشان داد زنی که لباس پرستاری به تن و ماسک بهداشتی هم به صورت دارد بر بالین زن سالخورده حاضر شده و دقایقی پس از تزریق آمپول به او در فرصت مناسبی که در اتاق هیچ کسی نبوده طلا‌های زن بیمار را از دستش بیرون آورده و به جای آن طلای بدلی در دستش گذاشته است.

 

در حالی که تحقیقات ادامه داشت مأموران پلیس با شکایت‌های مشابه دیگری روبه‌رو شدند که همگی حکایت از آن داشت متهم ابتدا زنان بیماری را که طلا و جواهرات زیادی همراه خود داشته‌اند شناسایی کرده و در گام بعدی بر بالین آن‌ها حاضر شده و پس از تزریق آمپول بی‌هوشی به سرم آن‌ها طلا‌های آن‌ها را با طلای بدلی جابه‌جا می‌کرده است.

 

در بررسی یکی از شکایت‌ها هم مشخص شد سارق پس از تزریق آمپول بی‌هوشی به زن بیماری طلا‌های او را سرقت می‌کند، اما زمانی که قصد دارد طلا‌های بدل را جایگزین کند همراه بیمار وارد اتاق می‌شود که فرصت نمی‌کند این بار طلای بدلی را به دست زن بیمار کند و به سرعت از بیمارستان فرار می‌کند.

 

بدین ترتیب همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه، مأموران پلیس به دستور قاضی رسولی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت در تلاشند با انجام تحقیقات فنی پرستار قلابی را که اقدام به سرقت طلا‌های بیماران می‌کند، شناسایی و دستگیر کنند.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.