2022/12/08
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
ادعای قتل پدر برای تصاحب ارثیه خانوادگی

ادعای قتل پدر برای تصاحب ارثیه خانوادگی

خواهران این مرد او را به قتل متهم کردند اما متهم می گوید بی گناه است.

دوات آنلاین -مردی که متهم است برای تصاحب ارثیه خانوادگی پدر سالخورده‌اش را با تزریق انسولین به قتل رسانده‌است، با شکایت دو خواهرش مورد تحقیق قرار گرفت.

 

به نوشته روزنامه جوان چند روز قبل دو خواهر به دادسرای امور جنایی تهران رفتند و از برادرشان به اتهام قتل پدرشان شکایت کردند.

 

شکایت علیه برادر

یکی از شاکیان گفت: «پدرم ثروتمند است و در خانه ویلایی بزرگی در شمال تهران همراه مادر و برادرم زندگی می‌کرد. برادرم مقیم کشور انگلستان بود و سال‌ها در آنجا زندگی می‌کرد تا اینکه چهار‌سال قبل به بهانه نگهداری از پدر سالخورده‌مان به ایران بازگشت. او مدتی بعد طبقه پایین خانه پدرمان را به پزشک عمومی اجاره داد و از طرفی هم بعضی اموال پدرمان را در اختیار داشت.

 

من و خواهرم هر از گاهی به دیدن پدرمان می‌رفتیم، اما رابطه خوبی با برادرمان نداشتیم تا اینکه به ما خبر دادند پدرمان فوت کرده است. پدرمان سالخورده بود، اما بیماری خاصی نداشت و حالش هم خوب بود و مرگ ناگهانی او باعث تعجب ما شد که فهمیدیم روز حادثه برادرم مقداری انسولین به پدرمان تزریق کرده‌است، این در صورتی بود که او اصلاً بیماری قند نداشت. چند ساعتی پس از این تزریق حال پدرمان بد می‌شود و بعد هم فوت می‌کند. برادرمان بدون اینکه جسد پدرمان را برای مشخص شدن علت اصلی مرگش به پزشکی قانونی منتقل کند او را دفن کرد و زمانی که ما متوجه موضوع تزریق انسولین شدیم پدرمان به خاک سپرده شده بود و کاری از دست ما بر نمی‌آمد، اما الان به دادسرا آمدیم تا از برادرمان به اتهام قتل پدرمان شکایت کنیم، چون مطمئن هستیم که او به خاطر بالا کشیدن ثروت پدرمان او را به قتل رسانده است.»

 

متهم چه گفت

با طرح این شکایت پرونده به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیق در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت.

 

مأموران در نخستین گام از پسر مرد فوت شده تحقیق کردند. وی در ادعایی گفت: «چهارسال قبل برای نگهداری از پدر و مادر سالخورده‌ام از انگلستان به ایران آمدم و در این مدت هیچ چیزی از آن‌ها دریغ نکرده‌بودم. دوخواهرم در این مدت اصلاً پدر و مادرم را فراموش کرده‌بودند و به آن‌ها سری نمی‌زدند، اما الان که پدرم فوت کرده است به خاطر اینکه ارثیه بیشتری بدست آورند مدعی هستند که من پدرم را به قتل رسانده ام.»

 

وی ادامه: «پدرم سالخورده بود و شب قبل از حادثه کمی حالش بد شد که با یکی از دوستان مشورت کردم و او هم گفت اگر مقدار ۱۵‌سی‌سی‌انسولین به پدرم تزریق کنیم، حالش بهتر می‌شود. روز بعد موضوع را به پزشک عمومی که مستأجر ما بود در میان گذاشتم و او هم گفت که مشکلی ندارد و ۱۵‌سی‌سی انسولین به پدرم تزریق کرد. متأسفانه چند ساعت بعد حال پدرم بد شد و فوت کرد، اما من فقط می‌خواستم درد‌های او را تسکین دهم و قصد کشتن او را نداشتم.»

 

بدین ترتیب در ادامه بازپرس جنایی دستور داد پرونده مرد فوت شده در اختیار کمیسیون پزشکی قانونی قرار گیرد تا بررسی شود که آیا تزریق انسولین در مرگ مرد سالخورده تأثیری داشته است یا نه.

 

تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.