2023/10/04
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
علائم گوارشی کرونا چگونه است؛ توضیحات یک متخصص

علائم گوارشی کرونا چگونه است؛ توضیحات یک متخصص

رئیس انجمن متخصصان داخلی درباره نشانه های گوارشی کرونا توضیحات کاملی داده است که در این مطلب می خوانید.

دوات آنلاین -کرونا نشانه های متفاوتی دارد و در این میان برخی از آنها علائم گوارشی است که باید نسبت به آنها آگاه باشید و در صورت بروز این نشانه ها اقدامات لازم از جمله مراجعه به پزشک را انجام بدهید.

با علایم گوارشی کرونا آشنا شوید

کرونا چه نشانه های گوارشی دارد

ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصان داخلی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «کرونا با چه علائمی مربوط به سیستم گوارش بروز می‌کند؟»، اظهار داشت:کرونا در روزهای اول که وارد شد، بیشتر علائم تنفسی داشت؛ یعنی فرد با تنگی نفس، سرفه، تب، بی حالی و ضعف عمومی همراه بود ‌اما اکنون بیماران با علائم گوناگون مراجعه می‌کنند؛ برای نمونه بیماری با علائم سکته مغزی، بیماری دیگر با علائم سکته قلبی یا فردی با خونریزی دستگاه گوارش و یکی هم با اسهال و استفراغ به پزشک مراجعه می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: علائم جدید کرونا روی پوست چیست

 

رئیس انجمن متخصصان داخلی اضافه کرد:‌ بنابراین هر بیماری که به پزشک مراجعه می‌کند پزشک باید به فکر ابتلای فرد به کرونا باشد؛ مگر اینکه خلاف آن ثابت شود و اکنون این یکی از مشکلاتی است که داریم.

 

خسرونیا  افزود: وقتی بیماری فرد دیر تشخیص داده می‌شود، این فرد با بیماری در جامعه حضور پیدا می‌کند و باعث آلودگی دیگران می‌شود. وقتی فرد دچار اسهال و استفراغ می‌شود، فکر نمی‌کند مبتلا به کرونا شده و با همین حالت به محل کار یا جای دیگر می‌رود و ایجاد آلودگی می‌کند؛‌ بنابراین باعث شیوع بیشتر بیماری می‌شود.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.