2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
نقد سریال سریال صفر 21؛ چرا این سریال خنده دار نیست

نقد سریال سریال صفر 21؛ چرا این سریال خنده دار نیست

یک منتقد توضیح داده چرا سریال صفر 21 مثل سریال های طنز دیگر خنده دار نیست.

دوات آنلاین -شما هم سریال صفر 21 را تماشا می کنید؟ این سریال طنز لحظات مفرحی را برای مخاطبان به وجود می آورد اما نقدهایی هم بر آن وارد است. از جمله این که بعضی ها می گویند این سریال اصلا خنده دار نیست و نتوانسته در این حوزه موفق عمل کند. یک منتقد دلایل این موضوع را بررسی کرده است.

عکسی از سریال صفر 21

نقش فضای مجازی

حسین سلطان محمدی نویسنده و منتقد سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرگزاری فارس درباره سریال صفر 21 گفت: در این سریال شاهد حضور چهره های نام آشنا در عرصه طنز و کمدی هستیم اما آنچه بتواند نظر مخاطب را جلب کند و طنزهایی که ممکن است برای مخاطب ایجاد خنده کند همگی در دنیای فضای مجازی و در برخی از سریال های شبکه نمایش خانگی از آن‌ها استفاده شده است.

عکسی از سریال صفر 21

طنز سریال صفر 21 ابداعی نیست

وی ادامه داد: به طور مثال شوخی با رئیس جمهور که در فضای مجازی به وفور دیده می شود یا تکه‌های طنز دیگر. طنز به کار برده شده در سریال صفر 21 طنز ابداعی و پیش رو مثل کارهای دیگر افرادی که در این حوزه فعال بودند مثل آقای مدیری نیست. هنوز برخی از مواردی که در کشور رخ می دهد گفته می شود که در سریال «برره» پیش بینی شده بود. این بدین معناست که طنز آن سریال و سریال‌های دیگر از این دست بسیار پیشرو و مبدع بود به همین دلیل در میان مخاطبان جایگاه داشت.

 

سلطان محمدی تاکید کرد: طنزی که در سریال صفر 21 با حضور چهره‌های شاخص این حوزه دیده می شود طنز تجربه شده برای مخاطب است و برای همین زیاد نمی تواند در نگاه مخاطب موفق باشد. ابتکاری در این سریال دیده نمی شود.

 

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در همین انتخابات اخیر آمریکا بخش های از سریال «نون خ» را دیدیم که دست به دست در فضای مجازی می چرخید این نشان از مبدع بودن سازندگان این اثر دارد که قبل از وقوع انتخابات برخی از صحنه ها را به گونه ای تصویرسازی کردند که قابل استفاده در اتفاقات اخیر است. این نوع طنز پیشرو است اما طنز سریال صفر 21 خلاقیتی ندارد برای همین سر زبان ها نیافتد و نمی تواند توقع مخاطب را برآورده کند.

عکسی از سریال صفر 21

طنز دست چندم در سریال صفر 21

سلطان محمدی تاکید کرد: در این روزهای کرونایی که مردم بیشتر تشویق به خانه ماندن می شوند این سریال اگر با دقت بیشتری ساخته می شد و در نوع ساختار و محتوای آن دقت می شد می‌توانست سریال سرگرم کننده خوبی باشد و مخاطب را راضی نگه دارد اما وقتی تمام طنزهایش را مردم به نحوی دیگر و بدون محدودیت در فضای مجازی و شبکه نمایش خانگی تجربه کردند برای همین دیگر این طنز که در سریال به صورت پاستوریزه به آن‌ها ارائه می‌شود دست چندمی است و جذابیت لازم را برایشان ندارد زیرا ابتکار عملی در آن دیده نمی‌شود و تنها چهره‌های آشنای طنز را در سریال می‌بینند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/11/15
بد ترین سریال شبکه ۳،ایران و کل جهان! من اصلا دوست نداشتم. موندم از رضویان و انصاریان چطوری این فیلم را ساختن؟ اصلا اشتباه کردن.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.