2024/05/19
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت
ارجاع پرونده بیمارستان‌ها به مرجع قضایی در صورت عدم رفع مشکل پسماند
40 بیمارستان در تهران مشکل مدیریت پسماند دارند

ارجاع پرونده بیمارستان‌ها به مرجع قضایی در صورت عدم رفع مشکل پسماند

بسیاری از مراکز بیمارستانی به اخطاریه‌ها و مهلت‌های اداره محیط زیست برای رفع آلایندگی توجهی نمی‌کنند ولی هنگامی که پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال می‌شود تازه به فکر رفع مشکل می‌افتند

دوات آنلاین-پسماندهای بیمارستانی منشاء انواع آلودگی‌ها و مسبب بیماری هستند به‌همین دلیل دفع آنها سازوکارهای ویژه‌ای دارد اما برخی بیمارستان‌ها به این موضوع توجه ندارند. به‌گفته رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ۴۰ بیمارستان پایتخت در زمینه مدیریت پسماند مشکل دارند. او به این بیمارستان‌ها اخطار داد در صورت عدم رفع مشکل پرونده آن‌ها به مراجع قضایی فرستاده می‌شود.

محمدحسین بازگیر گفت: تمام بیمارستان‌هایی که مشکل پسماند دارند اخطاریه‌های لازم را دریافت کرده و مهلت گرفته‌اند که در یک زمان مشخص رفع آلایندگی کنند. هشت بیمارستان نیز مشکل مدیریت پساب دارند که آن‌ها نیز اخطاریه‌های لازم را دریافت کرده‌اند تا در جهت رفع آلایندگی اقدام کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه چند واحد متخلف بیمارستانی که پیش از این مشکل مدیریت پسماند و پساب داشتند و به اخطاریه‌ها بی توجهی کردند نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، گفت: تعدادی دیگر از آن‌ها در مرحله رفع مشکلات مدیریتی پسماند و پساب خود هستند. قطعا ما پیگیری خواهیم کرد و چنانچه مشکلات خود را رفع نکنند آن‌ها نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

بازگیر ادامه داد: بسیاری از مراکز بیمارستانی به اخطاریه‌ها و مهلت‌های اداره محیط زیست برای رفع آلایندگی توجهی نمی‌کنند ولی هنگامی که پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال می‌شود تازه به فکر رفع مشکل می‌افتند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اداره محیط زیست مداوم بیمارستان‌های پایتخت را از نظر مدیریت پسماند و پساب کنترل می‌کند و درصورت عدم رفع مشکل، پرونده آن‌ها را به مراجع قضایی می‌فرستد، به ایسنا گفت: سال گذشته نیز تعدادی بیمارستان به دلیل مشکل مدیریت پساب و پسماند پلمب شدند و مراجع قضایی با آنان برخورد کردند.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.